Препораки за игри

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Binary Domain требаше вчера да искочи и за PC, 6 април, ама ја нема уште...?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Binary Domain требаше вчера да искочи и за PC, 6 април, ама ја нема уште...?
Нема многу надеж во... Бинарен Домен.
Е јапонска, е пукачка и имитира филм. Поубиствена комбинација од ова неможе.
Ај да почекаме, надежта последна умира, била малку или многу.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.425
Поени од реакции
5.437
Е јапонска, е пукачка и имитира филм.
Haha....a Mass Effect kako ke ja argumentiras ? A da! Japanska Americka :D

Mozam samo da zamislam sto bi rekol za Japanska igra koja ima pukanje i 8 i pol sati cutscenes od koj eden cinematic e dolg sat i pol...E da ke zaboravev Taa igra e momentalno rangirana so 93.5% od 83 review-a
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Mozam samo da zamislam sto bi rekol za Japanska igra koja ima pukanje i 8 i pol sati cutscenes od koj eden cinematic e dolg sat i pol...E da ke zaboravev Taa igra e momentalno rangirana so 93.5% od 83 review-a
Ќе речам дека не е игра.

Ако Хидео Коџима сака да прави филмови нека го прави тоа, а не да ги шири своите режисерски фрустрации во во квази-игри.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.558
Поени од реакции
2.521
Нема многу надеж во... Бинарен Домен.
Е јапонска, е пукачка и имитира филм. Поубиствена комбинација од ова неможе.
Ај да почекаме, надежта последна умира, била малку или многу.
Мислев дека е просечна пуцачина со Gears Of War гејмплеј, од Gamespot/ IGN/ Metacritic доби 7.5 ама тие што ја играле викаат дека е за 8-8.5 ја фалат приказната и ликовите, видов гејмплеј на Јутуб и изгледа баајги интересно, роботине различно се распаѓаат глава, рака, долна половина....потсеќа помалку на I, Robot сс Вил Смит...па сега, ќе видиме кога ќе искочи дали стварно се разликува од останативе иди-пукај, требаше на 6ти, може ќе ја одложат кој ги знае...
Ќе им збориш на микрофон на твоите нели?
И јас. :ROFLMAO:
Немам миРкофон :):)
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
65
Поени од реакции
10
Некој ќе ми предложи нешто како GTA, Half life, такви игри некој?
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
А кој а од овие освен Mafia (ја имам играно) има најдобра приказна?
BioShock и F.E.A.R. имаат добри приказни.
Јust Cause и Saints Row неммат некаква јака приказна ама многу се забавни. Особен ЈС 2 и ЅR 3 .
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
А препораки за необични игри со необични приказни? Препоракиве низ темава и низ интернет што барав не ми фаќа ни една. Да е оригинална и најуникатна што може. Не ми е битна графиката и не мора да е мултипедер. Приказната пожелно е да е со филозофска тема, религиска или општествена. Може и комични игри (со комични приказни и ликови во играта).
AMD Sempron(tm) Processor 2800+ 1.61GHz, 1GB RAM, NVIDIA GeForce 6200, XP
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
А препораки за необични игри со необични приказни? Препоракиве низ темава и низ интернет што барав не ми фаќа ни една. Да е оригинална и најуникатна што може. Не ми е битна графиката и не мора да е мултипедер. Приказната пожелно е да е со филозофска тема, религиска или општествена. Може и комични игри (со комични приказни и ликови во играта).
AMD Sempron(tm) Processor 2800+ 1.61GHz, 1GB RAM, NVIDIA GeForce 6200, XP
Тешки барање за лесен компјутер :D.
Секоја игра има своја филозофија, секоја е уникатна, всушност секоја партија во игра е уникатна.

Но еве нешто што се врти околу тие теми.
политички, Civilization 4, можеби Tropico 3, социјални Sims 1/2, Facade, Prom Week, Fallen London.
Религиозни... тоа послабо го има. Евентулно оние т.н. god games, како Black and White.
После филозофско-екпреиментално-светкави: Braid, At a distance и има ред други наслови.

Има и многу посветкави и пошокантни и повознемирувачки, ако сакаш такви кажи. Само пак ќе ти кажам ограничен си од машината, стара е и многу наслови нема да работат. Гледав овие што ги излистав да работат.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Можеш да ја пробаш и Crusader Kings II. Таа е grand-strategy game која го отсликува феудалното владеење. Мене лично ми е многу интересна и религијата игра поважна улога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom