Пред компјутер vs. излегување во град

Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Хмм... Епа вака порано повеќе практикував седење пред компјутер... ама сега повеќе излегување со друштво. Мислам дека е подобро излегување со друштво зошто овој компјутеров шо се вика ме озрачи од шо толку дооолго седев и копав по интернет. И секогаш ке останам на излегување отколку седење пред компјутер :)
 

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Седењето пред компјутер ми е само пополнување време кога не сум излезена...или евентуално го користам како изговор за да не праам нешто друго...не би го избрала пред излегување и комуникација со луѓе во живо
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
Излегување се разбира, не си тупам мозок со компјутеров ако можам да излезам.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
izleuvanje definitivno...na kompjuter sum koga nema so da pravam ili koga vremeto e loso pa se zanimavam iako veke i od kompjuter mi se zdosadi pa praktikuvam i da citam nekoja kniga a voedno i filmcinjta se na repertoar. Kompjuterov e goelma zaraza i te arobuva doma ako si nekoj golem zavisnik. Sepak izleguvanje i druzenje e na prvo mesto
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
вечерва сум ептен уморен, па затоа го одбирам седењето пред компјутер, а за утре ќе видиме
 
D

DJ_DEXTER

Гостин
А бе прво гледам да излезам .. ама ако е ептен тапа седам пред компјутер
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Јас сум зависник од двете работи меѓутоа само навечер излегувам а по цел ден сум пред компјутер така да....а за читање книги секогас си наоѓам слободно време затоа што пред се сум голем обожавател на книгите...
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
јас сум за излегувањето во град :kiki:....компјутеров е одлична ствар со примесите на нетов ама сепак излегување си е излегување.....сакам средби во живо повеќе отколку виритуелно и + моето сонце повеќе сатисфакција ми прави кога го гушкам во живо него ли на пс:srce:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
зависи од расположење,ако е тапа ден како денеска и вчера ондак комјутер инаку излегување во град да што да не па макар и на кафенце по можност со асални луѓе и пожелни
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
излегување, без ни најмалку да се двоумам! многу повеќе ми значи социјалниот живот од машинава шо меѓу другото е штетна по здравјето.. некако, виртуелнава реалност, баш и не ми штима! :nenene:
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Зависи што се нуди и како сум расположена... Некогаш е најубаво да излезеш со другарките на кафе и да се зезате и смеете, а некогаш па е најубаво да си седнеш пред пс и да одмараш...
 
Член од
21 јули 2007
Мислења
56
Поени од реакции
0
Zavisi od raspolozenie.poveke zimno vreme sedam pred kom koga me mrzi da ispagam,a letno vreme samo preku den navecer retko
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Па ако сум у фаза на флегматитис секако дека би го одбрал дремењето пред PC и пиење на пиво со добра мрсна кикирика :) Но ако се погоди добро друштво и сум добро расположен би го избрал излегувањето во град,но не би искачал секогаш по секоја цена.
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Секогаш сум прво за излегување, а после како втора опција ако нема ништо од тоа тогаш сум пред компјутер.
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
A moze da idam so lap-top na kej??
:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom