Пред компјутер vs. излегување во град

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Пред компјутер сум најчесто кога времето не ми дозволува да излезам. :)
 

ANDZI

Fashion is my opsession
Член од
5 февруари 2007
Мислења
833
Поени од реакции
6
Епа зависи од расположение,ако не сум расположена за искачање си седам пред компјутер,ама инаку радо би излегла и така цел ден сум дремела на компјутер па и вечерта ако останам......
 

^рЕтАрДиРаН

error: Invalid Title
Член од
14 август 2007
Мислења
292
Поени од реакции
0
Излегување не мењам за компјутер и точка. Макар и у зимо на отворено да седам :)
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Пред компјутер,нормално. :pos:

Во овај град нема ништо помонотоно од излегувањето,така да поарно ми е дремењето на компјутер. Не го менвам за акањето по глупи,досадни,битолски кафичи. :pipi:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Paa so znam koga kako ama ko ke vidam deka od sabajle i popladne sum na komp navecer sigurno ke izlezam oti uste po dosadno e pred kompjuter :)
 

NEBO666

НАУЧНИК
Член од
21 јули 2007
Мислења
568
Поени од реакции
1
Pa vaka jas sum zavisnik i od dvete raboti no mislam deka ne bi trebalo tolku mnogu dedam prek kompjuter,tuku za toa vreme bi mozela da pro4itam nekoja dobra kniga ili pak da izlezam vo grad so drugarite.
Me interesira vaseto mislenje?:toe::vozbud:
abe za mene milion pati pouboo e da si sedam doma pred kompjuter na internet...ama sto da pravam koga nemam dobar kompjuter i internet doma,pa zatoa "ziveam" vo internet club.
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
па зависи од расположение,но најмногу време поминувам пред компјутер голем зависник сум од мојот прекрасен сакан компјутер :pos2:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Зависи од распоожение мада и двете работи ги сакам:vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Повеќе од своето време поминувам пред компјутер, од кое повеќето ми е по Word, а помалку по нетов.
Излегувањето ми е ограничено и условено од повеќе фактори, но кога имам можност, најчесто излегувам, бидејќи вистинскиот и виртуелниот свет се два сосема различни света, и неспоредливи еден со друг.
Еден е контактот по МСН на пр. а сосем друг со жив човек до тебе.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Vo sekoj slucaj izbiram izleguvanje zatoa sto rabotata mi e cel den na kompjuter sedenje i koga ke zavrsam isklucuvam se i da me nema.
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
хаха какво излегување :pos2:
порано практикував компјутер ама сега од 2 причини повеќе излегувам... лол
Немам интернет и сакам да си го видам златцето :back: :)
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Луѓе за ова не смее да се дискутира:kesa: Излезете шетајте.
Мислам фино е да поседиш пред компјутер саат-два -три, ама цел ден да го тепаш на нет, НИКАКО!!!
Пц-то води до изолација, немаш контакт ама баш никаков, тепаш време на форум, немојте ни под разно!
Добро ќе речете има комуникација - месенџерите и такви мити работи, ама колку сме сите во заблуда со тоа месенџерот! Практикувајте комуникација на живо. На мсн сите се јаки, мажишта и пол, срце, душо, оди излези на улица... Као сите финти да им пропаднале во вода. Се срамат до бесвест. Сум го пробала ова и знам . ДОбро сеа не важи за најдобри другари ова, ама 90% од комуникацијата не е иста на мсн и ин лајв! Пак ќе речам сите се јаки пред ПЦ! Коа ќе ме видат во очи изглеа се плашат не знам:pipi:

ЗАТОА
Мај чоис ис ИЗЛЕГУВАЊЕ!!!
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Најчесто по цел ден сум на компјутер...скапувам по цел ден на мсн...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Луѓе за ова не смее да се дискутира:kesa: Излезете шетајте.
Мислам фино е да поседиш пред компјутер саат-два -три, ама цел ден да го тепаш на нет, НИКАКО!!!
Пц-то води до изолација, немаш контакт ама баш никаков, тепаш време на форум, немојте ни под разно!
Добро ќе речете има комуникација - месенџерите и такви мити работи, ама колку сме сите во заблуда со тоа месенџерот! Практикувајте комуникација на живо. На мсн сите се јаки, мажишта и пол, срце, душо, оди излези на улица... Као сите финти да им пропаднале во вода. Се срамат до бесвест. Сум го пробала ова и знам . ДОбро сеа не важи за најдобри другари ова, ама 90% од комуникацијата не е иста на мсн и ин лајв! Пак ќе речам сите се јаки пред ПЦ! Коа ќе ме видат во очи изглеа се плашат не знам:pipi:

ЗАТОА
Мај чоис ис ИЗЛЕГУВАЊЕ!!!
СЕ СОГЛАСУВАМ СО ТЕБЕ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom