Предменструален синдром (ПМС)

N

navivacka

Гостин
Немам болки,добро е ама тие денови само плачам,бесна сум како кучка и се ми нешто фали...никој не смее да излезе пред мои очи тој период.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Првите десет минути се смеам, после молчам ко да ми умрел некој(пу пу пу:icon_lol: ), потоа ако слушнам некокја тажна песна која во нормален период не ме растажува, сега ќе ме расплаче.Ми се јаде благо, премногу!Менувам одлуки у секунда, пример ако сум искочила надвор со некој, после 5мин велам, мене ми се оди дома, ќе седам ќе глеам филм:kesa:.Тежок зависник од пмс, дефинитивно.Баш онака БИАЧ:)
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Ја баш во тие денови не сум воопшто депресивна, напротив, најдобро сум расположена, не ми се плаче ниту пак сум нервозна.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Не го осеќам многу ПМС-от освен што некогаш премногу ме боли главата,јадам ко храна со денови да не сум видела и сум премногу чувствителна ама на сексуално поле.
За брадавиците не ни праам муабет :).
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
ПМС - Го мразам.
Јадам ко луда, (надодавам во тежина 3 кг пред секое добивање мензис), ми се плаче, кукам, вриштам, сите ме нервираат, ме боли глава, сакам да тепам, агресија и истовремено потиштеност...
Леле, колку ме замара тоа! А и околината сигурно...
Друго - ми се кочи левата нога од што ме боли јајникот, цицките ми стануваат пазарски бостан, косата ми се мрси, ме боли грбот и имам тежина во стомакот.
Гадост невидена.
И што, ништо, мора да го пребродуваме секој месец истото.

:salut:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.377
Поени од реакции
28.478
Знам дека имам ПМС кога кичмата почнува да ме боли и се осеќам како инвалид кој не може без количка. Незнам колку јадење ми е доста, само мора нешто да се џвака нон-стоп. Темпераментот не можам да го контролирам и одвреме на време се создаваат експлозии од нервоза. Ама тоа е, природа.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
И мажите имаат проблеми, ама стоички најчесто си ги поднесуваат. ПМС глупости не признавам, ако ве боли промрчете ако сакате, но не малтретирајте. Нема секој месец некој да ве трпи и третира ко бебиња.
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
И мажите имаат проблеми, ама стоички најчесто си ги поднесуваат. ПМС глупости не признавам, ако ве боли промрчете ако сакате, но не малтретирајте. Нема секој месец некој да ве трпи и третира ко бебиња.
Оуу,ке трпиш и тоа како...зошто вас ве трпат секогаш кога ви се сака(а тоа е речиси секој ден)ве трпиме кога сакате оралка или нешто трето од нас.Ке трпиш зошто мораш,и ние мораме да трпиме разни срања од тој проклет пмс,што богами и некогаш знае и да излуди.
А зошто сте вие мажите впрочем??
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Оуу,ке трпиш и тоа како...зошто вас ве трпат секогаш кога ви се сака(а тоа е речиси секој ден)ве трпиме кога сакате оралка или нешто трето од нас.Ке трпиш зошто мораш,и ние мораме да трпиме разни срања од тој проклет пмс,што богами и некогаш знае и да излуди.
А зошто сте вие мажите впрочем??
Не трпам. Си ја имам воспитано пичката да не ми се раскурцава кога не сум расположен да поднесувам такви будалштини.
Природна работа е тоа, ако не се научила во 10+ години да се справи, што кажува тоа за жените?
Дека немаат праг на толеранција или карактер?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Не трпам. Си ја имам воспитано пичката да не ми се раскурцава кога не сум расположен да поднесувам такви будалштини.
Природна работа е тоа, ако не се научила во 10+ години да се справи, што кажува тоа за жените?
Дека немаат праг на толеранција или карактер?
Глупачи бе. Како не ни текна до сеа дека може да ги контролираме хормоните.
ОМГ ОМГ ОМГ!
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Глупачи бе. Како не ни текна до сеа дека може да ги контролираме хормоните.
ОМГ ОМГ ОМГ!
Не да ги контролираш али да насочиш кон друго продуктивно. Сепак коа правиш со хормоните лоши работи за себе и за околината сепак мора да постои разум. Ако само хормоните контролираат тогаш ние машките би задрапувале женски низ град цело време.
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не да ги контролираш али да насочиш кон друго продуктивно. Сепак коа правиш со хормоните лоши работи за себе и за околината сепак мора да постои разум. Ако само хормоните контролираат тогаш ние машките би задрапувале женски низ град цело време.
Тебе да те шутираат пет дена цело време по јајца, насочи ја болката кон нешто продуктивно, и биди фин со сите. :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Тебе да те шутираат пет дена цело време по јајца, насочи ја болката кон нешто продуктивно, и биди фин со сите. :)
Нели хормоните се најважни а не болката?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom