Предменструален синдром (ПМС)

Mandy

~Carpe florem~
Член од
26 февруари 2006
Мислења
1.578
Поени од реакции
23
Моментално поминувам низ ПМС:nerv:..чудна работа не ми се јаде многу многу ама затоа ме убива грбот...ме боли стомак..ме фаќаат депресии,нервози онака од нигде..не можам да спијам на стомак зашо ме болат цицкиве:(..починња да ме боли глава...лелеле неподнослива сум:ija:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
Јас ги иам сите синдроми ама цицкиве не ме болет :|
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
MaRiNa`Oh напиша:
Јас ги иам сите синдроми ама цицкиве не ме болет :|
:nesvest::pos::pos::pos:
И јас поминувам низ ПМС.:nerv: Исто и мене не ми се јаде, ме фаќаат депресии, нервози, ме боли грлото, градите, не можам да заспијам кога ќе си легнам .. а бе хаос! Не се поднесувам скроз на скроз!:nesvest::nesvest::nesvest::kez:
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Искрено да ви кажам,ја делам вашата мака:nerv: :nerv: .Иако сум машко,мислам дека е доста себично од ваша страна да кажете дека смао вие поминувате ПМС.Жена ми коа има ПМС (ова П стои и за ПРЕД и за ПОСТ:icon_lol: :icon_lol: ),ја поминувам низ тоа заедно со неа.Е сеа можда не ме болат градите,грбот и стомакот,ама стварно ме боли главата и неможам да спијам:pos: :pos: :pos:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Многу грда ствар е што ПМ синдромот е многу сличен ан бременост (рана бременост), само малку пократок. И ти додека мислиш дека треба да ти дојде, во тебе може да расте дете :)
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Јас сум си супер пред да добијам, ама првите 2 дена...ужас... Многу чудна работа е што кога имам добиено, у левата нога осеќам ко да немам крв (крвта ми се цеди од нога:kez::icon_lol:)
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
porano mi se slucuvaa site ovie raboti pred da dobijam menstruacija..sega ne se hranam redovno(vsusnost se hranam ic),na dieta sum 3 meseci i veke nemam nikakvi sindromi nitu pak menstruacija!Toa e loso neli??
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
eci^^^ напиша:
porano mi se slucuvaa site ovie raboti pred da dobijam menstruacija..sega ne se hranam redovno(vsusnost se hranam ic),na dieta sum 3 meseci i veke nemam nikakvi sindromi nitu pak menstruacija!Toa e loso neli??
Дааа?:lud::lud::lud::lud:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
eci^^^ напиша:
porano mi se slucuvaa site ovie raboti pred da dobijam menstruacija..sega ne se hranam redovno(vsusnost se hranam ic),na dieta sum 3 meseci i veke nemam nikakvi sindromi nitu pak menstruacija!Toa e loso neli??
Devojce , to e veke hormonialno poremetuvanje . Koj mozi da nosat bagi problemi vo idnina . Prekinija dietata i jadi se sto ti dusa saka ama vo pomali kolicini ako veke moras da drzis dieta . Me plashi postov , pocni da jadis i ne si igraj so zdravjeto .
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Сум го напишал мислам ова али ќе го повторам.
Жената во периодот од тие неколку дена е гнасна, гласна и неупотреблива.
Затоа голем број култури имаат обичај, да ја отстрануваат жената од секојдневниот живот. Ќе го посочам како пример Непал, каде што жените се затвараат во штали за време на менструалниот циклус.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/south_asia/4250506.stm

плус како што пишува на крајот им се дереле, не им давале саглам храна и слично.

Така да пораката е, жени, не претерувајте:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Кољо, а бе да му ебем матер, па и оца ако требит, ама да сибеш, не си нормален, улаф си.
У Африка и им ги сечат клитот и усните, па...
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Garfield напиша:
Кољо, а бе да му ебем матер, па и оца ако требит, ама да сибеш, не си нормален, улаф си.
У Африка и им ги сечат клитот и усните, па...
Ne im gi secat nego im ja shijat! kolku li boli...
Nas Koljo samo za tamu e pa picka da ne vidi:kez:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
IsidoraD напиша:
Ne im gi secat nego im ja shijat! kolku li boli...
Nas Koljo samo za tamu e pa picka da ne vidi:kez:
Нема врска баш им ги сечат клиторисите, бидејќи според нивното размислување, жените не треба да чувствуваат задоволство од односот, секако тоа е поткрепено од стравот да не побараат задоволство кај некој друг:)

Инаку баш е интересено Гарфилд како понекогаш човек ги почитува принципите на некои култури, како Иран во твојот пример, а ги негира оние другите кои не се поклопуваат со она кое го размислуваш;)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Valjda zborime za razlicni kulturi u Afrika,pred nekoj den gleav emisija na TV za edno pleme,im gi shijat usnite skroz i toa uste od 10 godini,ostavaat epten mal prostor za mokrenje.
Mnogu zeni za zal stradaat od smrtonosni infekcii,se spravuvaat so bol cel zivot..epten zalno u pm..sto sve nema da se vidi po svetov.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kade ja pocituvam Iranskata kultura??
A koi gi negiram i kade?
Samo napomenuvam i ke napomenuvam, kade vide stav?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom