Предлог за филм со кратка рецензија

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
The Interpreter ....jaki glumci ushte pojak film
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Edvaj cekam da go gledam, uste od inserti na tv znaev deka e dobar. Kaj da e denovive ke go ... mh mh mh. :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ama cekaj na kino gledaj go ....zalosno e be vakvi dobri filmovi na kom da gi gldate
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
од мене предлог е

Kung fu hustle -- ептен релаксира и е супер филм

инаку..

House of flying daggers, за сите кои го гледале Hero и оној Легнат тигар, змај што се крие..., а богами и за другите.
Што да правам, го обожавам азиското кинo :lol: :lol:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
dobri se....posebno ako nekoj saka da smeni neshto drugo da gleda mesto istoto sekojdnevno holividsko sranje
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
dobri se....posebno ako nekoj saka da smeni neshto drugo da gleda mesto istoto sekojdnevno holividsko sranje
Тоа си е тоа. На нас ни е ќеиф да гледаме нешто такво, но на некој не му е. Останатото не е срање, повеќето од луѓето сакаат да го гледаат. Ги смирува, смее, прави среќни. нема зошто да им суди некој или да им го нарекува срање изборот. Кој што сака нека си гледа :lol: :wink:
Извини ама ме инспирираа од една друга тема, да бидам толерантен за се..
сега сум како кокиче :P :P :lol: :lol:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
Никола напиша:
dobri se....posebno ako nekoj saka da smeni neshto drugo da gleda mesto istoto sekojdnevno holividsko sranje
Тоа си е тоа. На нас ни е ќеиф да гледаме нешто такво, но на некој не му е. Останатото не е срање, повеќето од луѓето сакаат да го гледаат. Ги смирува, смее, прави среќни. нема зошто да им суди некој или да им го нарекува срање изборот. Кој што сака нека си гледа :lol: :wink:
Извини ама ме инспирираа од една друга тема, да бидам толерантен за се..
сега сум како кокиче :P :P :lol: :lol:

Sakas taka da si igrame?:)))))))))))malo....u dont want to go there trust me :wink:
anyway.....ostanatoto mozda ne e BUKVALNO sranje...toa bese samo figure of speach :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Sakas taka da si igrame?Насмевка))))))))))malo....u dont want to go there trust me Намигнување
anyway.....ostanatoto mozda ne e BUKVALNO sranje...toa bese samo figure of speach Намигнување
каква и фигура да сакаш да даеш сигурно е интересна:)
и како не јас сум многу заинтересиран да влезам, каде и да .. и да бидам излажан, барем од разбрана девојка ќе биде тоa :P :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
RaGeAnGeL напиша:
ama cekaj na kino gledaj go ....zalosno e be vakvi dobri filmovi na kom da gi gldate
Lele da znaes kolku sakam da gi gledam na kino ... ama znaes kolku treba da cekam ovde za toa? Nemam bas nervi osobeno ako mi izgleda prekrasno nekoj film po inserti ... inace uste go neam gledano, go simnav ama nema prevod uste na net, a ne mi se gleda taka i si cekam uste :lol: :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Никола напиша:
од мене предлог е

Kung fu hustle -- ептен релаксира и е супер филм

инаку..

House of flying daggers, за сите кои го гледале Hero и оној Легнат тигар, змај што се крие..., а богами и за другите.
Што да правам, го обожавам азиското кинo :lol: :lol:
Za drugite neznam, ama House of flying daggers ... cel film bev so solzi na oci ... prekrasno delo. Sakav pred mesec dena da vi go kazam koa go gledav ama mislev ne bi sakale da go gledate, deka poimot karate film ...:lol: :lol: I mene me molea dolgo da go gledam, sea mi e krivo sto tolku cekav, zakon e :!: 8)
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Decki,
daj predlozete nekoj YU film, osven Rane, Mi nismo Angeli i Kad porasnem bichu kengur

bi ve sakal ako me pogodite so neshto slichno na Rane i ovoj so kengurot

:idea:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
VeGaS напиша:
Decki,
daj predlozete nekoj YU film, osven Rane, Mi nismo Angeli i Kad porasnem bichu kengur

bi ve sakal ako me pogodite so neshto slichno na Rane i ovoj so kengurot

:idea:
"Lepe sela lepo gore", spored mene najdobriot srpski film.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
Лепа села лепо горе - класика од филм.. најдобра ех-ју ствар

топ 3 филма на сите времиња (за мене)

Ванила Скај
Животот е убав
Животот на Дејвид Гел
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
gerard напиша:
Животот на Дејвид Гел
Ептен добро филмче ... останав :shock: откако го изгледав 8)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom