Предлог за филм со кратка рецензија

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Kul! Ama samo ako zaboravis da mi kazes dali ti se sviga :!: :P
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
Пред некој ден по којзнае кој пат го гледав „Украдена убавина“ или "Stiling beuty" на Бертолучи.

Го препорачувам и на тие што го гледале, и на тие што не го гледале.

Луѓе филмот е лудница 8) .

Сега се сетив на уште еден филм „Еквилибриум“ - само накусо, ако за Матрикс имете добро мислење, по овој филм ќе го смените. Филмот е папапапапа...лоол
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Nuanda напиша:
Сега се сетив на уште еден филм „Еквилибриум“ - само накусо, ако за Матрикс имете добро мислење, по овој филм ќе го смените. Филмот е папапапапа...лоол
Јас го имам гледано, уште минатата година.. мислам дека го даваа на А1 тогаш. Не ми изгледаше како нешто посебно, башка ми личи како ефтина копија на Матрикс.

Црни очила 8) , одела, кунг-фу потези... :wink:
 
Член од
14 април 2005
Мислења
37
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Nuanda напиша:
Сега се сетив на уште еден филм „Еквилибриум“ - само накусо, ако за Матрикс имете добро мислење, по овој филм ќе го смените. Филмот е папапапапа...лоол
Јас го имам гледано, уште минатата година.. мислам дека го даваа на А1 тогаш. Не ми изгледаше како нешто посебно, башка ми личи како ефтина копија на Матрикс.

Црни очила 8) , одела, кунг-фу потези... :wink:
Не си го гледал како што треба земи го пак. Инаку станува збор за авторско дела на истиот човек чии идеи се пренесени и во Матрикс серијалот.
Точно е тепачки и то, само во овој филм тепачките се многу подобро снимени од оние во Матрикс. 8)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Да? Зошто тогаш не стана толку популарен како Матрикс? :wink:
Зошто тогаш го имам гледано на ТВ пред 1 година, а Матрикс уште никој не го дал? 8) Добар е филмот, се согласувам со тоа, ама уште еднаш ќе речам дека ми изгледа како поефтина копија од Матрикс :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Acid напиша:
Да? Зошто тогаш не стана толку популарен како Матрикс? :wink:
Зошто тогаш го имам гледано на ТВ пред 1 година, а Матрикс уште никој не го дал? 8) Добар е филмот, се согласувам со тоа, ама уште еднаш ќе речам дека ми изгледа како поефтина копија од Матрикс :wink:
Дали доколку ти направиш филм исто толку добар како Матрикс ќе биде толку популарен и гледан ???? Едно е кога стои Dreamworks, Columbia Pictures, WB .... а друго некоја “партизанска“ продукција :wink:
 
Член од
17 април 2005
Мислења
64
Поени од реакции
0
абе гледајте го тој со таа што ќе оди таму , а овај пак ќе ја следи , а таа кога ќе сака да се тргне од пред тоа , тој ќе ја остави , ќе се смират , па ќе ја фати со друг , и после на крајот ќе ја завршат војната , а вонземјаните ќе нападнат на марс , а овај пак со неа , ќе се видат убаво , и се онака ќе им текне наеднаш
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Интересно за гледање - My Best Friends Birthday - првиот, за жал недосниман филм на Тарантино.
Исто и Who Do You Think Youre Fooling part 1 & 2 - две филмчиња за "оригиналните идеи" на Тарантино :wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
Неможам да ги гледам неговите филмови, премногу ми се "фрикски" и ептен се "тешки за гледање". Буквално ме боли глава после филм на Тарантино.
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
hahahahaha vidi kontrast per....mene bash me opushtaat :lol:
 
Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Acid напиша:
Неможам да ги гледам неговите филмови, премногу ми се "фрикски" и ептен се "тешки за гледање". Буквално ме боли глава после филм на Тарантино.
Гледај некој филм на Џим Џармуш,(Dead Man, The Way Of the Samurai, Coffee & Cigarettes ) после него Тарантино ќе ти е ко шпанска серијалка :)
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
ama ne go tupi sea...veke otvori eden topik za to....


meet the fockers pak go gledav i se zgaziv od smeenje....Gaylord Focker :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Birth.....so Nikol Kidman....strahsno interesen film...
 
Член од
24 април 2005
Мислења
124
Поени од реакции
13
ednostavno mislev deka ova mozhe da e podobro mesto za toa. voopshto ne morash da go chitash pak ako ne sakash...:)
 
Член од
24 април 2005
Мислења
124
Поени од реакции
13
ondak, iskreno se izvinuvam...:)
:)
a za da ne bidam nadvor od temata :

GIRL, INTERRUPTED!!!

ednostavno mora da go gledate!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom