Предлог за филм со кратка рецензија

Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
4
Znachi, predlagajte gi spored vas najdobrite filmchinja koi sto mislite deka vredat da se gledaat i nezaboravajte da stavite zanr :wink:

ЕДИТИРАНО ОД МОДЕРАТОР

Ова НЕ Е spoiler free тема. Внимававајте кога пишувате рецензии, не откривајте ништо за приказната и ставете во spoiler сѐ што може некому да го расипе впечатокот.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.165
Поени од реакции
30.728
Еј, DVD-то ми фати прашина.. ич немам идеа што филм да земам. Дај помагајте, проаѓаат комедии, добар психолошки трилер и акција.

Тенк ју.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Vchera go gledav Unbreakable so Bruce Willis i Samuel L. Jackson, dobar film za gledanje, samo neznam vo koj zhanr spagja

A ima mnogu dobra komedija shto ja gledav pred nekolku dena "Welcome to Collinwood", so Sam Rockwel i George Clooney vo sporedna
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.061
Поени од реакции
244
"40 days and 40 nights" е кул филмче. Го препорачувам. Особено за летна шема е супер.
Друг,"Man on fire" со Дензел Вашингтон, па после "The Pacifier" &"Are we there yet" првата со Вин Дизел а втората со Ајс Кјуб. =))))

Има полно филмови, само зависи од какви жанрови ги сакате.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Ushte edna komedija so Robin Williams i Edward Norton-"Death to Smoochy"
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
Абе знае некој дали може да најде "The Ring" part 2 кај нашиве DVD-арници, CD-текарници...?
 
Член од
15 февруари 2005
Мислења
29
Поени од реакции
2
'Phone Booth' е најс.. не е нешто уау али само тоа ми паѓа на памет сеа. Психолошки трилер иначе. Имате Колин Фарел у главна роља. Имате 80 мин. undivided attention шо треба да му ги посветите на филмчево.

Слушам Ринг двојката бил булшит. Али го барам, го барам и ја да го испоштуем прво.. после ќе какам ако не чини.
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.165
Поени од реакции
30.728
StormAngel напиша:
"40 days and 40 nights" е кул филмче. Го препорачувам. Особено за летна шема е супер.
Што жанр е? Ќе го земам најверојатно.. ми звучи добро името.

StormAngel напиша:
Друг,"Man on fire" со Дензел Вашингтон
Го имам гледано.. добар филм, ама не е којзнае што. Некако ми е телевизиски. :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Samo shto go gledav "Malena" so Monica Beluchi, po vtor pat.Filmot e stvarno ekstra.Ima dosta smeshni sceni, ama ne e komedija.Koj ne go gledal neka go gleda nema nishto da izgubi.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.061
Поени од реакции
244
Acid напиша:
Што жанр е? Ќе го земам најверојатно.. ми звучи добро името.
Тинејџерски.
Момаков откако ја губи женската (една од нив) сака да влезе во целибат и да види дали може да трае 40 дена без секс.
Од друга страна момците што работат со него во фирма прават облози, а овој у тек на ова се заљубува во една друга женска која што работи како Сајбер-дадилка...
Кул филмче е. :wink:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
the rign 2 sucks...big time:)))ne vredi ....komedija...be cool super filmce isto i sideways......Sin City pod hitno da go gledate ali efekt jak samo na kino...zalno e da se gleda doma ...Guess who e isto smeshen....Boyond Borders e malce depresiven ali mene mi se svigashe....Boogyman horor malce da vi krene adrenalin...Cursed isto taka e horor....Sahara izlze snoshti pa denojve planiram da go gledam :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.753
Поени од реакции
1.845
Acid напиша:
Еј, DVD-то ми фати прашина.. ич немам идеа што филм да земам. Дај помагајте, проаѓаат комедии, добар психолошки трилер и акција.

Тенк ју.
Eve ti dva postari : The Game, Conspiracy Theory,
i dva ponovi : The Butterfly Effect; The Mothman Prophecies.
Site ti se teski psiho-trileri.
Slaba tocka mi se filmovite, obrati mi se pak ko ke neznaes so da gledas :lol: 8)
 
Член од
27 февруари 2005
Мислења
213
Поени од реакции
3
divine напиша:
Acid напиша:
Еј, DVD-то ми фати прашина.. ич немам идеа што филм да земам. Дај помагајте, проаѓаат комедии, добар психолошки трилер и акција.

Тенк ју.
Eve ti dva postari : The Game, Conspiracy Theory,
i dva ponovi : The Butterfly Effect; The Mothman Prophecies.
Site ti se teski psiho-trileri.
Slaba tocka mi se filmovite, obrati mi se pak ko ke neznaes so da gledas :lol: 8)
Ejj butterfly effect bese cool filmce...uhhh..kolku mi trebase ad gi pogodam bukvive :))))
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.753
Поени од реакции
1.845
Pak te procitav :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Au kolku si me presmeala znaci ne si svesna :lol: :wink:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.080
Поени од реакции
140
Koj saka originalna komedija samo Monti Pajton, mozhe ste gi gledale ama ja mozham u sekoe vreme da gi gledam, od takva umetnost ne ti se zdosaduva.
 
На врв Bottom