Предлог за филм со кратка рецензија

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Acid напиша:
StormAngel напиша:
"40 days and 40 nights" е кул филмче. Го препорачувам. Особено за летна шема е супер.
Што жанр е? Ќе го земам најверојатно.. ми звучи добро името.

StormAngel напиша:
Друг,"Man on fire" со Дензел Вашингтон
Го имам гледано.. добар филм, ама не е којзнае што. Некако ми е телевизиски. :wink:
И двата се супер филмчиња, особено Man on Fire .... тој Дензел е луд типац - многу ми се свиѓа како глуми ....

Инаку би го препорачал Recruit со Колин Фарел и Ал Пачино .... како и Phoneboot - исто така многу добри филмче, многу добра замисла ....
КУМ 1,2 и 3 моите омилени филмови 8)
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.274
Поени од реакции
28.825
StormAngel напиша:
Acid напиша:
Што жанр е? Ќе го земам најверојатно.. ми звучи добро името.
Тинејџерски.
Момаков откако ја губи женската (една од нив) сака да влезе во целибат и да види дали може да трае 40 дена без секс.
Од друга страна момците што работат со него во фирма прават облози, а овој у тек на ова се заљубува во една друга женска која што работи како Сајбер-дадилка...
Кул филмче е. :wink:
Ej, абе го имам гледано, сега ми текна! Сум се газел од смеење! :lol:
Им го препорачувам на другите да го погледнат.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.908
Поени од реакции
104
Final Destination 1 и 2 и The Grudge ..
 

+_Inception_+

Quantum
Член од
30 јануари 2005
Мислења
288
Поени од реакции
2
''BEACH'' so Leonardo Di Caprio
''GLADIATOR'' so Russell Crowe(najbolje film so sum go gleal)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Infected напиша:
''GLADIATOR'' so Russell Crowe(najbolje film so sum go gleal)
Respect ... закон филмче ... сум го гледал едно 3-4 пати :wink:
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
The Others

Black Hawk Down

Baraka

Solaris

......

И земете си го Stanley Kubrick во пакет па уживајте :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Ејј не зезај ... Blach Hawk Down e шит .... него ја би го препорачал At The Enemy Gates
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.908
Поени од реакции
104
StenmarC напиша:
The`bItCh напиша:
Не ми се свиѓаше овој, ама баш ич 8)

хехе.. мене ми се свиѓаше:) башка не можев да заспам цела вечер :wink:
зјапав во таванот мислев дека има нешо аихихихих:)))))))))
 
Член од
23 февруари 2005
Мислења
2.681
Поени од реакции
43
StenmarC напиша:
Ејј не зезај ... Blach Hawk Down e шит .... него ја би го препорачал At The Enemy Gates
да не е Еnemy at the Gates?
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
samo nemojte da go gledate the ring, prviot, sranje e
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
Gizo напиша:
samo nemojte da go gledate the ring, prviot, sranje e
Чекај сега ... не разбирам убаво ... сакаш да кажеш дека The Ring првиот дел е срање??? Не бе батка ... ти изглеа не си го сфатил филмот или не си го глеал убаво .... викаат вториот дел бил срање, а првиот е еден од подобрите 8)
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.669
Поени од реакции
46
humanoid напиша:
StenmarC напиша:
Ејј не зезај ... Blach Hawk Down e шит .... него ја би го препорачал At The Enemy Gates
да не е Еnemy at the Gates?
Blach Hawk Down е типично американско филмче - како оние во Виетнам што се, само ова не е во Виетнам, него е во Сомалија :) - мене не ми се свиѓаше .... ич
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
10.731
Поени од реакции
139
StenmarC напиша:
Gizo напиша:
samo nemojte da go gledate the ring, prviot, sranje e
Чекај сега ... не разбирам убаво ... сакаш да кажеш дека The Ring првиот дел е срање??? Не бе батка ... ти изглеа не си го сфатил филмот или не си го глеал убаво .... викаат вториот дел бил срање, а првиот е еден од подобрите 8)
ima dobri sceni ama nekoi se tipichni horor sceni, kade se mozhesh da predvidish, a ima i neshto vredno shto bi se gledalo, u globala ima i bolji horori
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.274
Поени од реакции
28.825
Не верувам дека има некој што не го гледал, ама ако има такви - го препорачувам Swordfish.

Закон.
 
На врв Bottom