Предлог за филм со кратка рецензија

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ауф... :) не летачки брат :smir: После Battle of Britain главава ме фати од летање :)

Ма доооброоо, сакаше авантуристички акционен, мене ми се допадна, башка има симпатична французинка ;-) и одлични финти со аФиони :pipi:

И дај кажи коментар за ДетРејс , вреди да го гледам?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ма доооброоо, сакаше авантуристички акционен, мене ми се допадна, башка има симпатична французинка ;-) и одлични финти со аФиони :pipi:

И дај кажи коментар за ДетРејс , вреди да го гледам?
Не... не го бива, подобро гледај ги Транспортер 1 и 2 со истиот актер :helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ги имам гледано, глумецот вреди.

Некој друг, можеби некоја комедија за предлог?
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
1.957
Поени од реакции
337
The Animal и Hot Chick со Rob Schneider. Многу добри филмови и монгу смеење.
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Предлог за романтична комедија или пак само некоја добра комедија која ќе ме насмее до солзи?:)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
13.295
Предлог за романтична комедија или пак само некоја добра комедија која ќе ме насмее до солзи?:)
Романтична? Хмммм..... definetly maybe, Good advice.
а за овие неромантичниве: Old school, Mr. Deeds, Zoolender.
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Cranck -преска по 3ти пат го гледа и па ми е интересен - ако го немате гледано обавезно изгледајте го -акција е
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
313
Поени од реакции
7
Ako nekoj e vo moznost da go najde serijalot '' Band Of Brothers '' , toa e nesto sto definitvno treba da se gleda, voena serija, mnogu dobra 5 dvd cd- inja. Vo reziserskiot tim se Steven Spilberg i Tom Henks!!!
 
Член од
15 септември 2008
Мислења
29
Поени од реакции
3
Ako nekoj e vo moznost da go najde serijalot '' Band Of Brothers '' , toa e nesto sto definitvno treba da se gleda, voena serija, mnogu dobra 5 dvd cd- inja. Vo reziserskiot tim se Steven Spilberg i Tom Henks!!!
дефинитивно,, ја ги симнав на HD, топ серијал.

мој предлог:
Office Space - малце постар ама најдобра комедија досега што сум гледал.

El Orfanto/The Orphanage - у принцип мрзам хорори пошто 99,102% се глупи ама овој,, поише мистерија,, нешто инзворедно. нема утка филмов

и нешто несериозно
Hell Ride (2008) - млаце пукање, па секс, па пукање, па секс, па пукање па пак пукање па секс.... и на крај Victors победија :pos2:


п.с. ИЛИЈА:)zver:) да предложи некој нов филм,, овие српскиве све ги изгледав:vozbud:
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
гледајте го Сфера...Дастин Хофман, Семјуел Џексон и Шерон Стоун...шмеќерско добро филмче...
п.с. првите пола саат се досадни...ама внимателно гледајте..во тие пола саат се објаснуваат стварите...
жанр: Трилер/СФ
 

Dark Angel Nora

Angel In Disguised
Член од
30 септември 2008
Мислења
223
Поени од реакции
10
За размислување дефинитивно Мементо - ептен тежок трилер. А иначе последени филмови шо ги гледав и стварно ми се свиѓаа беа wall - e и Indiana Jones последнот дел.

П.С. Ако на некого му треба совет за некој филм, пишете му на The One ептен голем movie freak е. Верувајте, јас знам:zver:
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Вака .... ми треба филмче со содржина ... мафија , дрога , убиство , бркање ајт фала .. иначе ви го препорачувам Rightous Kill with Al Pacino and Robert De Niro :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom