Предлог за филм со кратка рецензија

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
12 - Никита Михалков http://www.imdb.com/title/tt0488478/. За вистински филмомани!
Добар филм.
Вистински филмоман сум! (h):pos:

Шала на страна стварно добар филм, меџутим многу тежок за наоѓање. Многу. Ако сака некој торент нека ме контактира. :)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
ај некој филм како not another teenage movie да дадете
 
Член од
29 јуни 2008
Мислења
460
Поени од реакции
27
Во пакет Lock, Stock and Two Smoking Barrels и Snatch. (Snatch. e за нијанса подобар.)
Ај да те дополнам, уште Revolver како последен пошто е од истиот „серијал“(ама дефинитивно е полош од другите два). А инаку за кој е подобар, според мене зависи кој ќе го гледаш прв.

Инаку сношти го гледав Zeitgeist: Addendum (продолжение на Zeitgeist), најдобри документарци шо сум гледал до сега и се холи шит , маст си :vozbud:
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
gomorra (2008) filmote e prekrasan za ljubitelite na kriminalisticki filmovi. Napraven e po vistinska prikazna za mafijata vo italija. Napisan e po knigata na Roberto Saviano za Neapolskata mafija. Od koga e izlezena knigata avtorot se krie celo vreme i e pod silna zastita od italijanskata policija. imdb: http://www.imdb.com/title/tt0929425/
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Набацете некоја идеа за филм ми треба за вечер..Нешо романтични комедии у тој стил :pos2::pos2::pos2:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Набацете некоја идеа за филм ми треба за вечер..Нешо романтични комедии у тој стил :pos2::pos2::pos2:
Od tie sto posledni mi ostavile vpecatok u posledno vreme - Norbit, What happens in Begas, I now pronounce you Chuck & Larry, I want Candy
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
За љубителите на хорор го препорачувам The Grudgeама да се гледа со добар сараунд...филмот е невероватно добар:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Ај дајте некој предлог за акција или авантура (високобуџетни)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom