Предлог за серии и кратки рецензии

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Некој да ми препорача серија со епизода до 30 минути, 3-4 сезони да се, драма/комедија?
Паралелно со ББ сакам да глеам друга, не мора да биде тешка драма, нешто лесно сварливо.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Некој да ми препорача серија со епизода до 30 минути, 3-4 сезони да се, драма/комедија?
Паралелно со ББ сакам да глеам друга, не мора да биде тешка драма, нешто лесно сварливо.
Californication :)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Некој да ми препорача серија со епизода до 30 минути, 3-4 сезони да се, драма/комедија?
Паралелно со ББ сакам да глеам друга, не мора да биде тешка драма, нешто лесно сварливо.
драма/комедија - arrested development, louie, bored to death, trailer park boys, chuck

драма - six feet under (спора), the walking dead, touch
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.792
Поени од реакции
1.508
Некој да ми препорача серија со епизода до 30 минути, 3-4 сезони да се, драма/комедија?
Паралелно со ББ сакам да глеам друга, не мора да биде тешка драма, нешто лесно сварливо.
Californication, Entourage.

Немаш промашај тука :)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Californication, Entourage.

Немаш промашај тука :)
Entourage ми е изгледана, ja почнав сеа Californication, првите три епизоди се океј, барем знам дека цицки ќе глеам у секоја епизода. :icon_lol:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.279
Поени од реакции
17.958
Entourage ми е изгледана, ja почнав сеа Californication, првите три епизоди се океј, барем знам дека цицки ќе глеам у секоја епизода. :icon_lol:
Нешто како GOT. Чудно е кога ќе начекаш епизода без нив :)
 
Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Entourage ми е изгледана, ja почнав сеа Californication, првите три епизоди се океј, барем знам дека цицки ќе глеам у секоја епизода. :icon_lol:
Првите 2-3 сезони само... После ни трага ни глас од цицките (n)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.596
Поени од реакции
13.281


Fawlty Towers (9/10) e една од најдобрите серии комедии, а воедно и прогласена за најдобра британска серија на сите времиња во 2000 година. John Cleese (Монти Пајтон) го глуми Basil Fawlty, сопственик на хотел, во кој се случуваат многу згоди и незгоди, бла бла бла.
Не трошам повеќе зборови, серијата е од 1975 година, има само 12 епизоди вкупно, и дефинитивно вреди да се погледни. Гарантирано ќе ве насмее. Фала на препораката, turvior.
 

kelaviot

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
10 мај 2010
Мислења
543
Поени од реакции
327
abe nekoj da pise nekoja od onie instant serii so izleguvaat letno vreme,so traat po 10 i pomalku epizodi i zavrsuvaat neso kao Haspers island i slicno,taat imase neso nad 10 i zavrsi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom