Прв приватен универзитет - Европски универзитет

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
најверојатно киниса или е у преговори за штип
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.131
Поени од реакции
18.128
Не се секирај ти за мене. :) Јас сум дипломиран професор (тие што ме имаат на фб и што ме познаваат, знаат по што сум професор)...
Имам јас на УКИМ дипломирано и во цел свет ми е призната дипломата.
Многу изгубени нерви, непроспиени ноќи, жртвување на приватниот живот, стесови и сл - 6 ипол години така...Но вреди...Станав професор во реномирана образовна институција, а не во вечерно школо за полуписмени мамини и татини синчиња...
Поздрав!
Многу хардкор изрази користиш за професор, не ги стегај забите ;) Познавам неколку личности на ЕУРМ или ФОН со исти маки како тебе во болдираното и се далеку попаметни и подобри работници и личности воопшто од на пример, колеги мои од државен факултет.Дел од нив преку лето или цела година работеа па така си ги плаќаа семестрите, значи не се сите мамини и татини полуписмени синчиња и ќерки :)Од друга страна, вакви мамини и татини на државен факултет исто не се реткост.Понекогаш генерализации носат кон погрешни впечатоци.
 
C

cige

Гостин
Овие во студентска служба ама овци се! Сабајле се јавив за да прашам еден асистент дали е денес на работа, и таа ми вика, да тука е, кога отидов таму, на боледување бил сеуште :mad: . И сега јас за што кур одев до Скопје, го изгубив денот, потрошив пари, се малтретирав по патишта !!
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Абе кога некој ќе потпише договор за студирање каков што е оној на ЕУРМ, човек ќе се праша кој е овцата.

Да потпишеш договор кој ти вика дека отпишување од универзитетот е 700 ЕУР, треба да си или неписмен или нешто порадикално.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Абе кога некој ќе потпише договор за студирање каков што е оној на ЕУРМ, човек ќе се праша кој е овцата.

Да потпишеш договор кој ти вика дека отпишување од универзитетот е 700 ЕУР, треба да си или неписмен или нешто порадикално.
И што ако? Зашто би размислувал за отпишување?
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Слушам ќе згаснел факултетов до септември...озбилно ли е или само гласини се ова...нека потврди некој студент ако чул нешто.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Слушам ќе згаснел факултетов до септември...озбилно ли е или само гласини се ова...нека потврди некој студент ако чул нешто.
Овој муабет се шири од кога ја студирав таму (2009) па еве го уште гасне. Можно е да згасне одделенито во Охрид само, а Бојо ако се трга може да го продаде на некој друг (ФОН на пример) а тешко дека ќе го ликвидира (незнам ни правно дали е можно) пошо има бајаги студенти
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Дојдов на темава од сосема друга причина ама....
Во неколку коментари прочитав дека тежината на учење на УКИМ и факултетов била иста.
Тогаш зошто никој не одговори на прашањето : Колкав е бројот на студенти кои се откажале од факултетот или пак запишале квадрат? Колкав е бројот на студенти кои после првиот семестар немаат положено ниту еден предмет?
Јас сум прва година на УКИМ, лани бев матурант. Знаете ли каде се запишаа учениците што имаат просек 2-3? Ќе ве оставам да погодите... Знаете ли колкав е сега нивниот просек на факултет? Реално поголем од мојот. Некој погоре напиша дека на ваквите факултети постојат ученици кои се подобри од оние на државните. Се разбира дека постојат. Но јас истовреме познавам човек кој во 3-та година од своите студии по Информатика ( природна наука ) не знае што е извод,интеграл,лимес. Ги знае како поими само. Нормално е дека постојат исклучоци, но важно е да се согледа генералната слика.
Како и да е сакав да замолам за некој линк од студиите по Информатика односно за фондот на часови. Фала :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Дојдов на темава од сосема друга причина ама....
Во неколку коментари прочитав дека тежината на учење на УКИМ и факултетов била иста.
Тогаш зошто никој не одговори на прашањето : Колкав е бројот на студенти кои се откажале од факултетот или пак запишале квадрат? Колкав е бројот на студенти кои после првиот семестар немаат положено ниту еден предмет?
Јас сум прва година на УКИМ, лани бев матурант. Знаете ли каде се запишаа учениците што имаат просек 2-3? Ќе ве оставам да погодите... Знаете ли колкав е сега нивниот просек на факултет? Реално поголем од мојот. Некој погоре напиша дека на ваквите факултети постојат ученици кои се подобри од оние на државните. Се разбира дека постојат. Но јас истовреме познавам човек кој во 3-та година од своите студии по Информатика ( природна наука ) не знае што е извод,интеграл,лимес. Ги знае како поими само. Нормално е дека постојат исклучоци, но важно е да се согледа генералната слика.
Како и да е сакав да замолам за некој линк од студиите по Информатика односно за фондот на часови. Фала :)
Јас ке ти кажам каде се запишаа моите другари со просек 2-3.. На Финки.. И тоа државна квота.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Јас ке ти кажам каде се запишаа моите другари со просек 2-3.. На Финки.. И тоа државна квота.
Запиши се на ИКИ на Финки со 2-3ки да те видам.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.136
Поени од реакции
1.068
Јас ке ти кажам каде се запишаа моите другари со просек 2-3.. На Финки.. И тоа државна квота.
А уште се на ФИНКИ? Колку предмета имаат положено? Иначе на мојот смер од 250 луѓе последниот беше со 85-6 поени... Па сега размисли....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom