Првиот/а дечко/девојка

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
5-6 одделение, беше тенисерка и многу ја сакав, премногу, но во скоро време разрабав дека е трудна, на 22 год и се чудев зошто ми се јавува у задње време мн, често, и по толку год контактирам со неа:helou:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
17 години - трета година средно, одевме можеби 2 месеци ама ништо посебно, тој беше 3-4 години постар од мене и сакаше посериозна врска ама јас не сакав, затоа му раскинав. Оттогаш сум го видела, еднаш или два пати, ама не сме направиле муабет иако со убаво се разделивме, не ми е згодно да останам пријател со бившите :toe:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ако ги рачунаме и оние “девојки“ од детството тогаш на 6 години. :)
А ако збориме за сериозна врска тогаш тоа беше пред 2 ипол години (летото кога бев 8мо за 1ва :)). Идевме 3 месеца и после раскинавме. Сепак си останавме другари. :)
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Vo 5 odd.
Drugari sme.
Nisto ne mi znaci.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Na 16 godini go imav prviot de4ko. Premnogu kratko bevme zaedno. Raskinavme ne poradi negova tuku poradi moja vina. Site mi zborea deka ne e za mene, pritisokot od drugarite bese pogolem od ljubovta. Seuste stojam na toa deka e odlicen decko i deka zasluzuva da najde nekoja sto ke go saka i ceni. Ni togas ne custvuvav nesto mnogu golemo, toa sto go custvuvav bese dovolno za da se zapocne edna vrska no ne i da opstane. Ne custvuvam veke nisto za nego nitu pak sme vo nekakov kontakt, ni zdravo ne si vikame koga ke se sretneme na ulica.
 
Член од
23 ноември 2008
Мислења
13
Поени од реакции
1
jas uste nesum imal zenska :cry:
 
Д

Демијан

Гостин
Имав девојка у 6 одд.Многу ја сакав идевме 3 дена се бацивме еднаш и немате поима колку ми беше гад...Сеа сме онака добри другари:)
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
97
Поени од реакции
2
Имав девојка у 6 одд.Многу ја сакав идевме 3 дена се бацивме еднаш и немате поима колку ми беше гад...Сеа сме онака добри другари:)
леејј како може да ти биде гад кога се бацуваш со женска?

од 7 одд и уште сум со неа.
 
Член од
28 септември 2008
Мислења
111
Поени од реакции
0
Прв дечко на 14 ипол години мислам .. идевме 2 недели па 3 месеци , незнам зошо раскинавме :) .. Ама и денес ептен добри другари сме :pipi:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Мојот прв дечко беше во 5то одд. СИ се сакавме па си се фативме [ мн нормално ]. Врската мислам дека ни беше 1месец а може и поише не се сејќавам мн добро малечка сум била :baeh:. Иначе сега со тоа дете сум си френд:)СИ праиме муабет..
:)
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Девојка од детството на околу 6-7 год. Таа секогаш трчаше по мене да ме бакне а јас бегав од неа :) Не оти не ми се допаѓаше туку сакав да сум важен. Се позз и ден денес кога ќе се видиме. А за сериозна девојка после 1 месец откако наполнив 18. Сеуште сум со оваа девојка :pipi: 3 год сум во врска.
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Летото 7мо за 8мо кога бев, идевме 1 ипол месец негде, сеа сме само на здраво, он многу ме сакаше али ја него не доволно и затоа му раскинав.....баш ми беше и уште ми е жал за детето.....
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
У втора година средно ми беше првиот дечко. Одевме 2 и пол месеци (и јас незнам како). Тој ме сакаше премногу и мислам дека нема да постои мушко што ќе ме сака повеќе ,а јас спрема неговата љубов...ептен малку. Знам дека не е убаво,ама тоа е..Се занесував и не ја сфаќав целата работа сериозно како него, тој беше постар имаше 19.
И секогаш тој доаѓаше кај мене да се гледаме,јас само излегував во негово маало и повеќе го сметав за авантура ,отколку сериозна врска,али битно `идевме`. И уште на самиот почеток го знаеше крајот,само го одложувавме 2 месеци и неколку дена.
Не се скаравме,туку јас му раскинав затоа што една вечер конечно ме викна типот шо ми се свиѓаше веќе пооодолго време, да излеземе. И пред да се случи варање или слично ,му раскинав ,а тоа му падна многу тешко,почна да плаче (тоа ми беше прв пат да гледам машко пред мене како плаче) и покрај утехите ништо не помагаше. До ден денес (како што вети) сеуште нема друга девојка колку што знам и не е весел како порано,туку постојано е у депре. Си го скрши мобилниот,доби никотинско труење (се препушил цигари) и ред други глупости. За ова дознав од наши заеднички познаници. А моментално не правиме муабет, не сме скарани,по раскинувањето зборувавме доста ,ама почна да ме замара дали сум фатила нов дечко и го блокирав некое време. Сега се смирил изгледа,незнам, не се замарам веќе.
Јас обично си наоѓам такви емоционални типци. :)
 
Член од
7 мај 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
vo sedmo oddelenie i toa samo go iskoristiv za baknes oti togas prvpat se baciv zosto moite drugarki veke go imaa napraveno toa.i jas pokuso da ne ostanam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom