Првиот/а дечко/девојка

Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Na kolku godini ste go/ja imale prviot/a decko/zenska?
Dali vi ostanal/a prijatel/ka posle se?
Na koj nacin ste se skarale?
Dali vi znaci seuste?
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
5то за 6то чинам, памтам дури како се викаше...Марија. Беше малце попуничка ама убо девојче.
Оти се скаравме... оти бев кретенче во полет тогаш, па ми се налути не памтам точно за што, изгледа се пофалив дека сум ја драпнал пред другарите, така нешо :kesa:

Во моја близина живее, така да било што поминало, си се поздрвуваме секогаш.


П.С. Мн. ме возбудуваат вакви теми :vozbud: :icon_lol:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Забавиште бев.:)
Се викаше Маја и беше нова во класот. Се држевме за рака цело време кога имавме час...и подарив шнола утредента, ама после се скаравме:)
И така заврши бурно за 2-3 дена, а шнолата ми ја фрли кога ми раскина.:icon_bigg
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Во 6то одделение , и можам да кажам дека беше претерано детски ,а сепак не беше забавно .. Ич ..:)
И тогаш сватив дека не бидуе љубов на мали години , па си реков ќе си чекам :)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.874
Прва година средно.. аууу коа ќе ми текне..:nesum::nesvest:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
7мо за 8мо мислам дека бев.Со типот уште имам муабет барем едно здраво ако не нешто друго.Зошто се скаравме.....Стварно незнам:toe:Инаку сега немам никакви чувства спрема него онака само другар:helou:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ирена мислам дека се викаше , мислам дека бев 8-мо .... таа ме фати мене а зш се скарав не знам
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Бев негде 6 или 7 не ми текнува, али знам дека бев прв од мој клас шо фатил девојка.Ана се викаше. Уше она беше една година помала од мене и од нејзиниот клас не беше меѓу тие ,,главните,, шо им се праат меѓу женските. Ама мене ми беше апсолутен фаворит. Позади школо се спанџавме,после првата недела ја фатив за гз,цицки уше немаше,али затоа боље се лапаше. Коа ми раскина ми рече дека и било страв да не ја заебам( у смисла мене многу ми се крена цената у меѓу време па девојчето сакаше да се одбрани):nenene:, а и ептен сериозни станавме, 3 недели не е шала. Знам дека точно у 3 и во 6 смеев да и се јавам за она да ми крене а не нејзините случајно да не ја дознаат од дома. А бе лудила. А ја курназ, другиот ден у школо и викав дека баскет сум играл баш тогаш у 6, тоа везе нема ја природен антиталент за спорт, баскет ќе сум играл, али ете...
Појма неам каде се запишал асредно, на кој факулет би требало да е сеа...
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Јули беше 1 година средно и бевме ептен ептен заљубени еден во друг одевме 7 месеци па раскинавме за некои банални причини.Па извесно време после тоа само од време на време се мувавме сега само може многу ретко така да си презбориме преку скајпе и ништо повеке.Али сепак ке ми остане во добро секавање.
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Првиот дечко:pos:
У осмо одделение,не знам ни заш се фатив,али ај дете сум била ми се простува.Најголемиот будала,психо и сл.што некогаш сум го познавала.Не се дружиме,здраво немаме,раскинав заради неверство,ми се погоди од прва да ме вараат :pos:
Дали ми значи?Па и не баш,ептен дека ми бил прв дечко,може само тоа ако се брое,инаку,стара и одамна завршена приказна.(иако одредени личности дури и ден денес си летаат со паметот дека “ќе не смиреле“,ко да не знаат дека за смирување треба да сакаат поединците да се смират.абе работава држ ме мајко :pos:)
 

FrEaKy GiRL

...FaLLeN AnGeL...
Член од
20 јули 2007
Мислења
623
Поени од реакции
28
Бев 8 за прва. Ама бидејќи порано сум тргната во школо, тоа значи дека сум имала... 14 години.:)
Бев во Охрид, на летување, во одмаралиште. Не се скаравме, туку тој беше од друг град. Кога дојде време да си одиме, се договоривме дека остануваме на тоа што сме биле и пред тоа. Останавме другари, и до ден денес сме и комуницираме преку смс и такви ствари. Летна романса...што да праиш:) Ми значи сеуште, но само како другар...ааа да...и што ја има титулата Прв Дечко:) хахаха
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Na kolku godini ste go/ja imale prviot/a decko/zenska?

- Јас бев второ одделение а таа третто одделение.

Dali vi ostanal/a prijatel/ka posle se?

- Уф... зависи некад се поздравуваме понекогаш не, но пријателка дефинитивно не ми е сега. Таа направи да сме само познаници.

Na koj nacin ste se skarale?

- Не се скаравме туку само пораснавме.

Dali vi znaci seuste?

- Па да бидам искрен да, ми значи сепак таа ми е првата девојка, која ми буди интересни моменти од детството.
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Прва спрема втора средно.На одмор се запознавме и бидна:pos2:И идевме едно две недлеи додека бевме на одмор и после секој во свој град си се врати и немаше смисла да продолжиме.Се викаше Кате:helou:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Na kolku godini ste go/ja imale prviot/a decko/zenska?
As far as I can remember, не беше баш девојка, ама цело време си се држевме за раче и слично:pos2:беше негде кога имав 5 години....Меѓутоа првата вистинска девјока(бакнеж и слично) беше другарка од одделение (прво:vozbud:)....Имавме само еден малечок бакнеж, ама многу си се сакавме...
Dali vi ostanal/a prijatel/ka posle se?
Хммм, едната не ја глеам ама ич (се изгуби негде), а другата ми е топ другарка...
Na koj nacin ste se skarale?
Не се скраваме....Со првата престанавме да се гледаме...Не доаѓаше кај баба и(кај мене у маало) а со другата....едноставно пораснавме
Dali vi znaci seuste?
Да, многу
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
114
Поени од реакции
1
vo gradinka :) se vikase stojance:pos2: inaku seuste sum so ona vistinskiot prv decko
 

Kajgana Shop

На врв Bottom