Прашања околу eRepublik (проблеми, багови, итн.)

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај ако има некој да ми префрли 30 оружја да ја напраам мисијата ќе му ги вратам, нека ми пише :smir:
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Ај ако сака некој да ми префрли 30 оружја, ќе му ги вратам, ми требаат за новата мисија. Кој има нека ми пише :smir:
Брат си ја згрешил темата (никој не пишува овде) оди и пиши на оваа http://forum.kajgana.com/threads/erepublik-помогнете-на-еМакедонија.44609/page-114 Поздрав.
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Нов сум во играва и ме интересира една работа. Откако ќе бидат освоени сите грчки територии што ќе се случи со еГрција и грчките играчи? Ќе постои ли тогаш еГрција?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Нов сум во играва и ме интересира една работа. Откако ќе бидат освоени сите грчки територии што ќе се случи со еГрција и грчките играчи? Ќе постои ли тогаш еГрција?
Исто како и во вистинскиот свет.
Народот ќе остане таму, територијата ќе е наша (наши пари, наш маркет, наши бонуси, наше име, наш прецедател, наши закони...итн).
Ако сакаат да си ја вратат дека да дигнат востание (како војна за кое се плаќа почетна сума + не знам колку локална валута по човек) и да победат во него (во тој регион).
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знае некој како е формулата за skill increase?
Поточно сега одкако нема везе со колку wellness работиш, како се рачуна колку скил зимаш од една фирма?
И дали исто скил даваат grain фирма и fishery?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
што е со економијава?!?! цените уште малку ќе стигнат до 0,01!!! дур не ги накачат на минимум 0,30 за жито и 0,35 за железо..не работам
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
ОМГ
Шо е со срањава бе?
Зашо добив 10 бомбони од 100 wellness?
Некоја зграда бонус 50 велнес, незнам каков town бла бла...
Знае некој да објасни чудово?
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
што е со економијава?!?! цените уште малку ќе стигнат до 0,01!!! дур не ги накачат на минимум 0,30 за жито и 0,35 за железо..не работам
Добро е што цените не можат да одам испод 0,01 :p
Ова денес што го направија жива глупост е!
Толку време намерно работам во повеќе фирми ради економскиот скил, пред промените и бустери користер, и сега таман дојдов гуру**** го укинаа економскиот скил! :mad:
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ОМГ
Шо е со срањава бе?
Зашо добив 10 бомбони од 100 wellness?
Некоја зграда бонус 50 велнес, незнам каков town бла бла...
Знае некој да објасни чудово?
КЛИК, а дали е објаснето салам не знам, не ја прочитав...
 

Fear In Madrid

Hala Madrid ! ! !
Член од
26 ноември 2009
Мислења
332
Поени од реакции
37
kako mozam da si go najdam pinot ? mi treba sega za upgrade na fabrika a ne go znam..dali moze da se promeni nekako ?
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
879
Денес добив Permanent suspension на eRep , демек заради користење на multiple accounts . Им пратив и жалба во која им објаснив зошто така помислиле , но за жал ми ја одбија со ова образложение Appeal resolution:
Hello,

Your appeal has been registered and your case has been reanalyzed by the appeal committee.
The initial decision has remained unchanged.

Regards,
The eRepublik team
m0untaind3w

Ме интересира дали има и некое друго чаре да си го вратам профилот или толку беше од мене на играта? Ја играм еRep од крајот на октомври лани и ми е многу глупо вака да завршам.
Иначе да појаснам зошто помислија дека користам multiple accounts . Вчера од мојот компјутер во рок од околу 1 час се логиравме на eRep тројца кои имаме профил таму и тоа јас , брат ми и еден мој пријател и се беше во ред . Денес кога сакав да влезам на играта ми излезе порака дека имам трајна суспензија заради користење на повеќе сметки и како што напишав и погоре жалбата која им ја пратив таму не ми беше прифатена . Ако некој имал сличен проблем нека кажи како да го решам .
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Денес добив Permanent suspension на eRep , демек заради користење на multiple accounts . Им пратив и жалба во која им објаснив зошто така помислиле , но за жал ми ја одбија со ова образложение Appeal resolution:
Hello,

Your appeal has been registered and your case has been reanalyzed by the appeal committee.
The initial decision has remained unchanged.

Regards,
The eRepublik team
m0untaind3w

Ме интересира дали има и некое друго чаре да си го вратам профилот или толку беше од мене на играта? Ја играм еRep од крајот на октомври лани и ми е многу глупо вака да завршам.
Иначе да појаснам зошто помислија дека користам multiple accounts . Вчера од мојот компјутер во рок од околу 1 час се логиравме на eRep тројца кои имаме профил таму и тоа јас , брат ми и еден мој пријател и се беше во ред . Денес кога сакав да влезам на играта ми излезе порака дека имам трајна суспензија заради користење на повеќе сметки и како што напишав и погоре жалбата која им ја пратив таму не ми беше прифатена . Ако некој имал сличен проблем нека кажи како да го решам .
Чорба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom