Прашања околу eRepublik (проблеми, багови, итн.)

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.013
Поени од реакции
7.614
Ај некој нека ми кажи што можи да е проблемот не можам да влезам на играва ми вика грешен пасворд, а пасвордот си е во ред дури и го менав и пак истото...?
caps lock? македонска поддршка? ако си сигурен дека не е до тебе - пиши им тикет
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
528
Поени од реакции
75
caps lock? македонска поддршка? ако си сигурен дека не е до тебе - пиши им тикет
Сигурен сум дека не е до мене ај ако сакаш кажими кај да им пишам и како да напишам. Ке ти бидам многу благодарен.
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
83
Поени од реакции
22
Igrava me iznervira. Doma sme i jas i sestra mi na eden kompjuter. I ednas gi imavme 2ta accounta pusteni vo isto vreme(dogovoreni sme jas da koristam mozilla a ona chrome), i dobivme permanent ban zaradi toa. Pisav appeal, taka ostana, i jebiga. Nikad vishe ne planiram da se zamaram so ova.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Може ли да се смени некако username (citizen name) ? Дека во опции нема, па кај да им пишам..
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.026
Поени од реакции
12.057
probuvam da se uklucam na eRepublic ama neshto nemozheshe, mislev deka mi e haknat i smeniv password ama pak ne me ukluchuva. Dali znae nekoj vo shto e problemot?
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
528
Поени од реакции
75
probuvam da se uklucam na eRepublic ama neshto nemozheshe, mislev deka mi e haknat i smeniv password ama pak ne me ukluchuva. Dali znae nekoj vo shto e problemot?
Истиот проблем го имав и јас никако не можев да влезам ми кажуваше дека пасвордот не ми е точен па им пишав таму и ми рекоја да ја менам е-маил адресата го направив и тоа и ми се уклучи на 2-3 дена и повторно истото и ми рекоја дека неможат да го средат проблемот па вчера прочитав на нет некаде е-републик и си реков дај да пробам и успеав да влезам после 11 месеци (погоре имам поставено прашање за проблемот на 8 декември) така да види пиши им таму можи ке средат нешто а ако не надевај се да ти проработа срејката :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.026
Поени од реакции
12.057
Истиот проблем го имав и јас никако не можев да влезам ми кажуваше дека пасвордот не ми е точен па им пишав таму и ми рекоја да ја менам е-маил адресата го направив и тоа и ми се уклучи на 2-3 дена и повторно истото и ми рекоја дека неможат да го средат проблемот па вчера прочитав на нет некаде е-републик и си реков дај да пробам и успеав да влезам после 11 месеци (погоре имам поставено прашање за проблемот на 8 декември) така да види пиши им таму можи ке средат нешто а ако не надевај се да ти проработа срејката :)
Ми се среди само и тоа одамна
 

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
Може ли да се смени некако username (citizen name) ? Дека во опции нема, па кај да им пишам..
Можеш да ги го смениш името со голд. Во „edit profile“.
--- надополнето: 29 ноември 2012 во 23:45 ---
Igrava me iznervira. Doma sme i jas i sestra mi na eden kompjuter. I ednas gi imavme 2ta accounta pusteni vo isto vreme(dogovoreni sme jas da koristam mozilla a ona chrome), i dobivme permanent ban zaradi toa. Pisav appeal, taka ostana, i jebiga. Nikad vishe ne planiram da se zamaram so ova.
Прво еРепублик не става банови на играчи кој ќе се уклучат на еден ПЦ односно да се конектирани од еден ист интернет. Тие ставаат бан на тие што ќе пратат голд меѓу себе од ист интернет. Незнам точно како да објаснам ама се надевам ќе ме разберете.
пример: сестрати ти прати на тебе голд. или сестра ти си прати самата на себе од др. акаунт... (тоа ваљда знаете...)
јас и братми играме на мозила и немаме до сеа проблеми така да 99% е дека имате нешто направено со пре-праќање на голд.
позз.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
јас и братми играме на мозила и немаме до сеа проблеми така да 99% е дека имате нешто направено со пре-праќање на голд.
позз.
Значи може да си направам уште седум профили за да ја добијам таа медаља? :DD
 

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
никогаш не сум пробал ама да, можеш (ако не те мрзи).
бтв шо мислиш другине стварно праќале инвајт на другарите и тие играле. Пола играчи сами си ја зеле таа медаља за голд и да ја имаат медаљата на профилче.
само ако не ги мрзи, ја неам живци за тоа... позз :cool:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.129
Поени од реакции
3.685
никогаш не сум пробал ама да, можеш (ако не те мрзи).
бтв шо мислиш другине стварно праќале инвајт на другарите и тие играле. Пола играчи сами си ја зеле таа медаља за голд и да ја имаат медаљата на профилче.
само ако не ги мрзи, ја неам живци за тоа... позз :cool:
Абе плати си 20 голд и чао пријатно ќе се зафракаваш со играње на други профили :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom