Прашања околу eRepublik (проблеми, багови, итн.)

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Темава нека служи за проблеми од технички карактер. Пример:

луѓе стасав 5ти левел, се борев еднаш и ми зема 10 велнес, сеа незнам како да отидам во болница:kesa::kesa: ај кажете ми

Ете така.
 
П

Паган-др

Гостин
Мислам дека е одговарано прашањето ама не сум сигурен, куќата оди цело време со тебе или останува во местото кај што си ја купил? На пример сум ја купил во Јава (Индонезија) и сакам да одам во Ист Антолија Регион (Турција), куќата со мене оди во Турција или останува во Индонезија?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Те следи, како мирно и послушно кученце. :)
 
Член од
24 август 2009
Мислења
138
Поени од реакции
12
Мислам дека е одговарано прашањето ама не сум сигурен, куќата оди цело време со тебе или останува во местото кај што си ја купил? На пример сум ја купил во Јава (Индонезија) и сакам да одам во Ист Антолија Регион (Турција), куќата со мене оди во Турција или останува во Индонезија?
Истото тоа прашање, ама за компанија? Дали може да се премести седиштето? На пример, кога ќе се преселуваме во еМакедонија, што ќе се случи со компанијата што сме ја имале во друга земја?

И друго прашање. Дали се добива поголем експириенс ако се бориш со оружје? Или експириенсот е ист со и без оружје?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.147
Поени од реакции
364
Истото тоа прашање, ама за компанија? Дали може да се премести седиштето? На пример, кога ќе се преселуваме во еМакедонија, што ќе се случи со компанијата што сме ја имале во друга земја?

И друго прашање. Дали се добива поголем експириенс ако се бориш со оружје? Или експириенсот е ист со и без оружје?
Kомпанијата не се сели,таму кај што си ја купил таму останува.
А не се добива повеќе експириенс со оружје,само правеш повеќе штета :)
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.509
Поени од реакции
898
Истото тоа прашање, ама за компанија? Дали може да се премести седиштето? На пример, кога ќе се преселуваме во еМакедонија, што ќе се случи со компанијата што сме ја имале во друга земја?

И друго прашање. Дали се добива поголем експириенс ако се бориш со оружје? Или експириенсот е ист со и без оружје?
За фирмата, нека ти одговори некој што има/л фирма.

Што се однесува до борбите, дали се бориш со, или без оружје, сеедно е. Од секоја борба добиваш по 2 поени.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Која е разликата ако јадеш храна од 2 звезди од храната со 5 звезди ?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Која е разликата ако јадеш храна од 2 звезди од храната со 5 звезди ?
македонче93 напиша:
со храна од 2 ѕвезди добиваш 2 велнес,а со храна од 5 ѕвезди добиваш 5 велнес.
Не баш.

Формулата за пресметување на зголемувањето на wellness е:

Код:
wellness = (1.5 - (wellness на крај на денот/100)) * X
x = квалитет на храна + квалитет на куќа (0 ако немаш куќа)

Објаснување за тоа "не баш" преку пример:

1. wellness на крај на денот = 40; Q5 храна
(1.5 - (40/100)) * 5 = + 5.5 wellness наредниот ден

2. wellness на крај на денот = 90; Q5 храна
(1.5 - (90/100)) * 5 = + 3 wellness наредниот ден
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Не баш.

Формулата за пресметување на зголемувањето на wellness е:

Код:
wellness = (1.5 - (wellness на крај на денот/100)) * X
x = квалитет на храна + квалитет на куќа (0 ако немаш куќа)

Објаснување за тоа "не баш" преку пример:

1. wellness на крај на денот = 40; Q5 храна
(1.5 - (40/100)) * 5 = + 5.5 wellness наредниот ден

2. wellness на крај на денот = 90; Q5 храна
(1.5 - (90/100)) * 5 = + 3 wellness наредниот ден
Или искористете го калкулаторов. :smir:
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.654
Поени од реакции
3.717
Валда за овде е прашањево..
Шо е работава шо секој ден добивам различна плата?
Пред некој ден 18, после 17, па 21, па 19...
Треба да зеам 19 као демек, ама...умм:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
"If you cannot access Contact Page, we kindly ask you to report that you cannot access it by sending an email to office@erepublik.com "

некој ако не може да прати тикет до админите, нека им прати порака на горната мејл-адреса. За 1 ден ми одговорија и среден е проблемот.
 

Strumi4an4e

Кајгана Момче
Член од
1 март 2007
Мислења
240
Поени од реакции
1
Како Можам да си ставам и јас таков потпис од Ерепублик ????
 
А

Ајсшутер

Гостин
"If you cannot access Contact Page, we kindly ask you to report that you cannot access it by sending an email to office@erepublik.com "

некој ако не може да прати тикет до админите, нека им прати порака на горната мејл-адреса. За 1 ден ми одговорија и среден е проблемот.
Го пријавив бугот и штотуку ми стигна порака дека го поправиле, сега можете да праќате обично тикети не на мејлот.
 
На врв Bottom