Прашања околу eRepublik (проблеми, багови, итн.)

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.592
Поени од реакции
2.535
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.114
Поени од реакции
3.652
Грешка сте. Тоа е мисија и со 20 златници ќе ја завршете мисијата и ќе добиете 1.000 искуствени поени (experience), а медалот и петте голд од него нема да ги добиете.
се зафркна ти или некој друг ? :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Кој не се логирал денес нека побрза, ова Зимскиов подарок е повеќе од одличен! :)

Click and you get:
-50 strengh
-5 bazookas
-5 bazooka boosters
-5 energy bars
-5 gold

 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.511
Поени од реакции
5.645
Што е форава со играва? Знам дека многу ја играат, али никад не сум разбрал за што се збори.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.244
Поени од реакции
902
Што е форава со играва? Знам дека многу ја играат, али никад не сум разбрал за што се збори.
Генијална идеја за праење пари од малоумни деца преку постојано поттикнување национална омраза и креирање на лажно чувство дека некако и помагаш на твојата (е)држава преку трошење пари и време убивајќи (е)непријатели.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Зошто кога сум логиран преку Mozilla Firefox не може да постирам ништо... Чаре? Преку к**р ми е од Google Chrome!
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
988
Незнам дали уште некој од кајганџиите ја играат сеуште оваа игра, но тие што ја играат знаат дека Плато не изненади и изреволтира со еден банер по повод Ерепублик средбата што ќе се одржи кај нашиот тужен сосед.

Ако некој има профил слободно нека го бомбардира Плато со тикети или пак нека предложи некоја подобра идеја.
Повеќето играчи сме на ум да се испукаме на Романците и после тоа најверојатно ке ја напуштиме играва, некои веќе почнаа со растурање на фабриките и побараа бришење на профилите.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Одкако го напунивте пари се побунивте.
 
На врв Bottom