Прашања и одговори

K

kalimer0

Гостин
Дечки кога почнуваат предавањата на факултетот за безбедност од Укло? На страната пишува само денови ама датум нема.
 
Последно уредено од модератор:

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
zdravo sakam da prasam jas sum na faks zavrsiv vtora godina no go staviv faksot na pauza sakam da prasam dali sea mozam da ja prezapisam vtora povtorno zaradi toa sto ostaiv mn predmeti i nejkam da odam na treta dali ke mozam vtora povtorno da ja slusam i dali bi me prefrlile vo privatna kvota ili bi ostanal na drzavna
Ќе бидеш приватна. А за преслушување не знам прашај си на студентски.[DOUBLEPOST=1410051284][/DOUBLEPOST]
Ќе си положиш ТОЕФЛ или ИЕЛТС, и готово. :)
Што е разликата помеѓу овие два? И каде може да се полагаат?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
керка ми е шесто одделение
незнам каде да ја запишам на германски и англиски курс
во Скопје значи
 
П

Пепси_

Гостин
Има ли некој што во средно земал 2 години во една ?Сакам трета и четврта во една да ги поминам но од гимназијата кај што учам не познавам некој што земал 2 во 1 па ако има тука некој таков да се посоветувам малку ,колку е тоа паметно
прашање е ти колку си паметен и функционираш под притисок за да стигнеш да ги положиш предметите од 4та и да фатиш рок за матура и глупостите.

консултирај се со педагог или директор/ка.
 

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Што е разликата помеѓу овие два? И каде може да се полагаат?
ТОЕФЛ е американска институција, ИЕЛТС британска.

Не знам каде има тест центри во Македонија. Јас полагав пред 10 години во Бугарија.
ИЕЛТС немам полагано.
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Дечки, која банка зима најмала провизија за уплатници за админ такси и партиципација?
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Дечки, која банка зима најмала провизија за уплатници за админ такси и партиципација?
У пошта имаш најмала провизија. Ама за таксена марка секаде е исто. И уплаќај пред 12 саат.
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Дечки, да не знае колку коштаат магистерски на УГД во Штип? :)
 

*MajA*

I love myself...sometimes I don`t
Член од
22 април 2008
Мислења
215
Поени од реакции
8
Дали некој знае кога ќе биде излезен конкурсот за Педаошка доквалификација?
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
керка ми е шесто одделение
незнам каде да ја запишам на германски и англиски курс
во Скопје значи
Види вака имаш повеќе училишта за странски јазици а и располагаат со англиски и германски.Оксфорд ,Пикадилис и Кочо Рацин би ти ги препорачала и мислам дека имаш попуст за 2 курса ако земе.Касно го видов мислењево ама ако досега не си ја запишала побрзај до понеделник гледај да завршиш бидејќи завршуваат уписите а од 15ти па натака почнуваат со часови :)
 
Член од
28 август 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
Nekoj da spodeli iskustvo....Sto e podobro da se zapisam na angliski jazikk....nastavna ili preveduvac/tolkuvac??????
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461
Има некој на УГД што од државна преминал у кофинансирање ?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Вчера прочитав на 24 Вести,дека Синдикатот за образование ќе започне со штрајк..Има ли некој информации од кога ќе се почне,и дали ке се почне со штрајк..И дали факултетите се засегнати,или само основните школи и средните..
 
Член од
7 јули 2011
Мислења
309
Поени од реакции
57
dali nekoj moze da mi kaze dali seuste moze da se zapisat studenti na pedagoski bitola
ve molam za brz odgovor
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
доказ за познавање на англиски јазик и доказ за познавање ms office совет каде се полагаат ми треба за што побрзо ако е можно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom