Прашања и одговори

Член од
11 март 2023
Мислења
1.448
Поени од реакции
1.851
Здраво,
Ми треба некој што има познавања за Архитектонскиот Факултет на ФОН, односно, да ми објасни некои основни работи. Целта ми е да научам нови работи, а дипломата дали е од приватен или државен универзитет не ми менува, бидејќи имам некои планови за приватен бизнис. За државните универзитети, од искуство знам дека најчесто се користат застарени техники и програми, па не сакам залудно да поминам нови 4 години. Конкретно, прашањето ми е дали вреди да се запишам на овој факултет, дали материјалите за студирање се добри и дали може да се стекне со доволно знаење од таму?
 
Член од
27 август 2023
Мислења
6
Поени од реакции
5
Ме интересира дали доколку сум запишан Економски Скопје можам да се префрлам на Економски во Прилеп ?
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
234
Поени од реакции
109
Денеска уплатив за упис на семестар ама на банка не ми удрија печат туку само тоа од компјутерот печатот, време и датум и некоја бројка што се штампа врз уплатницата. Ќе ми прават проблем во студентски прашања дека нема печат?
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.656
Поени од реакции
2.633
Дечки знаете ли некоја апликација кадешто би означувал колку книги имам прочитано, како на пример како што имам за сериите, нешто слично ми треба.
пс. не знаев каде да го поставам прашањево па ако не е за темава слободно преместете.
 
Член од
19 април 2014
Мислења
412
Поени од реакции
1.173
Дечки знаете ли некоја апликација кадешто би означувал колку книги имам прочитано, како на пример како што имам за сериите, нешто слично ми треба.
пс. не знаев каде да го поставам прашањево па ако не е за темава слободно преместете.
Goodreads?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom