Прашања и одговори

Член од
8 април 2010
Мислења
4
Поени од реакции
0
dali nekoj saka bonovi za vo studentski za 1000ka, 2000 bona za vo kuzman ,medicinar ,stiv i etc ???????????
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Пред некој ден имаше прилог со некој дневен весник.Би требало деновиве да има пак, таму све си пишува.
Јас по мене знам дека ако си бил сите години со 5ки ќе имаш 70 поени.
Мислам дека беше 50 бода максимум од просекот т.е. оценките, и 20 бода од предметите кои ти се бодуваат за училиштето каде што ќе се запишуваш(4 предмети по 5 бода)... така беше пред 4-5 години, ваљда уште е така...
Го зедов тој прилогот ама не беше објаснето за како се пресметвет бодој. Иначе не сум со сите петки..
За Угостителско техничар кои пдедмети се бодуваат? И мислам дека ако имаш 5 по предметот ќе имаш 5 бода а ако имаш 4, ќе имаш и 4 бода.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
-Еј професоре и јас навивам за Манчесте Јунајтед.
-Да, а? Еве ти петка!
Најниска оценка во класот беше 4ка!
и не бери гајле ќе си се снајдам сама за прашањата:wink:
ВО РЕАЛНОСТА!
Речено - сторено
:salut:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
После колку време може да се подигнат документите со кои се конкрурира за запишување на факс? Anybody?
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
После колку време може да се подигнат документите со кои се конкрурира за запишување на факс? Anybody?
Мене ми ги вратија откако завршив факс. Знам еден колега ги побара дур студираше ама не му ги дадоа. Му кажаа дека ги враќале само ако се отпише од факсот. (ама тоа надвор од МК, може тука поразлично да е)

Колку што знам може да конкурираш со неоригинал документи те копии заверени на нотар.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Мене ми ги вратија откако завршив факс. Знам еден колега ги побара дур студираше ама не му ги дадоа. Му кажаа дека ги враќале само ако се отпише од факсот. (ама тоа надвор од МК, може тука поразлично да е)

Колку што знам може да конкурираш со неоригинал документи те копии заверени на нотар.
Епа мора да си ми ги дадат за тоа, знам дека се потпишуваше документ за неподигање на документите во рок од 5 или 6 месеци.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Мене ми ги вратија откако завршив факс. Знам еден колега ги побара дур студираше ама не му ги дадоа. Му кажаа дека ги враќале само ако се отпише од факсот. (ама тоа надвор од МК, може тука поразлично да е)

Колку што знам може да конкурираш со неоригинал документи те копии заверени на нотар.
неможе да се конкурира со неоригинали односно заверени копии на нотар.
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.517
Тема и идеја за Г.Патувања (давам зеленко)Ако може веднаш
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
Може некој да ми каже во Македонија-за што се има средни училишта..Можеби веќе имам прашани...ама дали постои некое средно училиште за безбедност,и други поволности...??
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.308
Поени од реакции
15.544
Може некој да ми каже во Македонија-за што се има средни училишта..Можеби веќе имам прашани...ама дали постои некое средно училиште за безбедност,и други поволности...??
За безбедност средно училиште немаш, има факултет за безбедност... а ова поволностиве лошо ти беше поставено... смени го прашањето...
 
Член од
5 април 2009
Мислења
874
Поени од реакции
75
За безбедност средно училиште немаш, има факултет за безбедност... а ова поволностиве лошо ти беше поставено... смени го прашањето...
Па знам..ама заборавив зборот..:pos2::pos2:..Сепак фала на инфо
 

TheGamer

аут оф мај мајнд...
Член од
11 јуни 2009
Мислења
265
Поени од реакции
8
имам едно прашање..дали може конкурсот за запишување во средни училишта за 2010/2011 да се најде некаде онлајн?? итно ми треба помагајте плс
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
3
Дали намалувањето на партиципациите се однесува само на студентите кои кје се запишат од 2010/2011 па натаму, или и за оние студенти кои веќе имаат потпишано договор за студирање со факултетите т.е. и за студентите од 2ра, 3та и апсолвентите ?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Дали намалувањето на партиципациите се однесува само на студентите кои кје се запишат од 2010/2011 па натаму, или и за оние студенти кои веќе имаат потпишано договор за студирање со факултетите т.е. и за студентите од 2ра, 3та и апсолвентите ?
само за новите запишани од 2010/2011
 

Kajgana Shop

На врв Bottom