Прашања и одговори

Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Нема аир од форум -_-
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Уште не е 5 до 12....УЧИ!!
Што знаеш ти за мојата генерација...
Немаме ни учебници, а ни скрипти не смеат да ни даваат.Совесните професори/ки ни диктираат по цели часови, а другите си ги лакираат ноктите!
На мене по историја ми предаваше професор од вториов тип и ако ми веруваш НЕМАМ ПОИМ ЗА МАТЕРИЈАЛОТ, а имав петка и двете години!
Затоа ако сакам да постигнам солиден резултат мора да седнам да ги учам прашањата УШТЕ ДЕНОВИВЕ!
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Што знаеш ти за мојата генерација...
Немаме ни учебници, а ни скрипти не смеат да ни даваат.Совесните професори/ки ни диктираат по цели часови, а другите си ги лакираат ноктите!
На мене по историја ми предаваше професор од вториов тип и ако ми веруваш НЕМАМ ПОИМ ЗА МАТЕРИЈАЛОТ, а имав петка и двете години!
Затоа ако сакам да постигнам солиден резултат мора да седнам да ги учам прашањата УШТЕ ДЕНОВИВЕ!
Ој девојче, девоојче. Смири живец. :)
Каде учиш?



Бтњ. Ми треба бизнис план :) Некој да не има шо има напраено, економско, слични школи.
Ја и бизнис не се сакаме многу
 
S

smart ass

Гостин
Што знаеш ти за мојата генерација...
Немаме ни учебници, а ни скрипти не смеат да ни даваат.Совесните професори/ки ни диктираат по цели часови, а другите си ги лакираат ноктите!
На мене по историја ми предаваше професор од вториов тип и
Затоа ако сакам да постигнам солиден резултат мора да седнам да ги учам прашањата УШТЕ ДЕНОВИВЕ!
Знам мило за вашата генерација чунки и не сум од вчера туку од завчера.

ако ми веруваш НЕМАМ ПОИМ ЗА МАТЕРИЈАЛОТ, а имав петка и двете години!
Епа...како петка,знаеш дека за секој професор има правилник и педагошки прирачник(башка за оценување) ова знам и татко ми беше професор-КАКО СИ ДОБИЛА ПЕТКА НЕМАЈЌИ ПОИМ!!!!

И немај мака-ќе ви ги кажат прашањата,а за да научиш нешто посебно за периодот балкански војни прва и втора светска,антика бујрум тука.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Знам мило за вашата генерација чунки и не сум од вчера туку од завчера.



Епа...како петка,знаеш дека за секој професор има правилник и педагошки прирачник(башка за оценување) ова знам и татко ми беше професор-КАКО СИ ДОБИЛА ПЕТКА НЕМАЈЌИ ПОИМ!!!!

И немај мака-ќе ви ги кажат прашањата,а за да научиш нешто посебно за периодот балкански војни прва и втора светска,антика бујрум тука.
-Еј професоре и јас навивам за Манчесте Јунајтед.
-Да, а? Еве ти петка!
Најниска оценка во класот беше 4ка!
и не бери гајле ќе си се снајдам сама за прашањата:wink:
ВО РЕАЛНОСТА!
 
S

smart ass

Гостин
Ој девојче, девоојче. Смири живец. :)
Каде учиш?



Бтњ. Ми треба бизнис план :) Некој да не има шо има напраено, економско, слични школи.
Ја и бизнис не се сакаме многу
Јас:coffee:

Матурирав со Бизнис План.

Туку имате нови учебници менаџмент или...нешто нови предмети.

Штета,абе криво ми е што Економско кога си Природните науки(Биологија,Хемија,Физика не се соодветно застапени-па треба сам дополнително...онака од интерес)-треба и тие предмети да бидат некако внесени во програмата нешто налик Гимназија-општи смер...само адаптирано.

Остај тоа туку до Кога треба истиот да биде завршен....чунки имам Испити Тон...башка Работа Килотон.:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
-Еј професоре и јас навивам за Манчесте Јунајтед.
-Да, а? Еве ти петка!
Најниска оценка во класот беше 4ка!
и не бери гајле ќе си се снајдам сама за прашањата:wink:
ВО РЕАЛНОСТА!
Да не мислеше на Јувентус? хахахахаха


Ќе се запишуваш на факултет? Сигурно ќе одиш на Правен?
Што кога ќе ти дадат 6 предмети по 200 страни и ќе треба да ги учиш цели, и кога ќе треба да спремиш предмет од 200 страни за 4-5 дена?
Чим сега се жалиш за тоа дека немаш време ПРАШАЊА да научиш, незнам кај ќе ти биде крајот на факултет...
А сега и да ви ги дадат на 20мај прашањата, се учат за 3 дена како од шала, а посебно тие по историја/право/бизнис....
Мој совет: Земи учи си македонски од сега чим толку си запнала да учиш....

јас почнав да учам после 20ти мај, и извадив солидни оценки на матурата(интерните 5ки, екстерните не ти кажувам:smir:)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Да не мислеше на Јувентус? хахахахаха


Ќе се запишуваш на факултет? Сигурно ќе одиш на Правен?
Што кога ќе ти дадат 6 предмети по 200 страни и ќе треба да ги учиш цели, и кога ќе треба да спремиш предмет од 200 страни за 4-5 дена?
Чим сега се жалиш за тоа дека немаш време ПРАШАЊА да научиш, незнам кај ќе ти биде крајот на факултет...
А сега и да ви ги дадат на 20мај прашањата, се учат за 3 дена како од шала, а посебно тие по историја/право/бизнис....
Мој совет: Земи учи си македонски од сега чим толку си запнала да учиш....

јас почнав да учам после 20ти мај, и извадив солидни оценки на матурата(интерните 5ки, екстерните не ти кажувам:smir:)
Не, полициска...
Материјалот од тие 200 страни ќе го следам на предавањата, а овие прашања ќе бидат само така нафрлени и ќе треба да ги научам на памет. И аман доста ме напаѓате, сакам уште пред време да си бидам подготвена, а не во мај и јуни да бидам како мува без глава. Ако можете да помогнете направете го тоа, а ако не седете си раат бе луѓе...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Јас:coffee:

Матурирав со Бизнис План.

Туку имате нови учебници менаџмент или...нешто нови предмети.

Штета,абе криво ми е што Економско кога си Природните науки(Биологија,Хемија,Физика не се соодветно застапени-па треба сам дополнително...онака од интерес)-треба и тие предмети да бидат некако внесени во програмата нешто налик Гимназија-општи смер...само адаптирано.

Остај тоа туку до Кога треба истиот да биде завршен....чунки имам Испити Тон...башка Работа Килотон.:toe:
Па сега види. Не учам во економско :)
Туку во доста спротивно. Птт- електротехничар.
Рок 13. април :)
Благодарам :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Знае ли некој како се пресметуваат колку бодови имам за да се запишам средно?
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Знае ли некој како се пресметуваат колку бодови имам за да се запишам средно?
Пред некој ден имаше прилог со некој дневен весник.Би требало деновиве да има пак, таму све си пишува.
Јас по мене знам дека ако си бил сите години со 5ки ќе имаш 70 поени.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Мислам дека беше 50 бода максимум од просекот т.е. оценките, и 20 бода од предметите кои ти се бодуваат за училиштето каде што ќе се запишуваш(4 предмети по 5 бода)... така беше пред 4-5 години, ваљда уште е така...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom