Прашања и одговори

Член од
24 ноември 2009
Мислења
369
Поени од реакции
700
Средно програмерско нема да најдеш. Ќе си одбереш школо кај шо има по предмет-два поврзани со тоа, на пр. паскал, ц++, делфи и сл.
Факултет, ќе си запишеш информатика на веќе знаеш кои факултети, и ако толку љубиш програмирање, имаш изборни предмети во секој семестар.
 
Член од
14 јануари 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Физичарии - ПОМОШ !!

Мене воопшто не ми иде физиката а имам дадено за домашно да докажам дека ро по V на квадрат врз два има димензии на притисок.... Помош (ми треба за утре)
 
B

BBlisto

Гостин
Колку изнесува граничниот агол на прекршување на зрак светлина што преминува од вода во воздух? (пред прекршувањето да премине во тотална рефлексија)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
Колку изнесува граничниот агол на прекршување на зрак светлина што преминува од вода во воздух? (пред прекршувањето да премине во тотална рефлексија)
Пааа , тоа мора да биде еден степен повеќе или помалку од аголот на тоталана рефлексија ..или уште по прецизно , неколку секунди разлика ....
или пак ... вака кажано ...Бескрано блиску до аголот на тотална рефлексија и да не ја достигне неговата вредност :)
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Сакам да се запишам за Политички Науки....Што ми треба и каде можам да барам такви работи?
 
S

smart ass

Гостин
Правен факултет.

Ти треба Социологија,Економија тро Психологија и се разбира малце Право.
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Има ли некој што завршил во СУГС„Арсени Јовков“ ??? Ми требаат прашањата за полагање на интерните предмети за матура.Да бидам попрецизна-предметите Право и Историја.
Однапред Благодарам:salut:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Има ли некој што завршил во СУГС„Арсени Јовков“ ??? Ми требаат прашањата за полагање на интерните предмети за матура.Да бидам попрецизна-предметите Право и Историја.
Однапред Благодарам:salut:
и да има, интерните прашања се секоја година различни...
побарај ги од професорката, најчесто ги даваат :)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
и да има, интерните прашања се секоја година различни...
побарај ги од професорката, најчесто ги даваат :)
Не знам ти од кое средно си ама кај мене се збори дека секоја година се вртат истите прашања.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Не знам ти од кое средно си ама кај мене се збори дека секоја година се вртат истите прашања.
не ми се верува дека секоја година се истите прашања (мада предметот е ТОЈ и неможат многу да “избегаат“ на страна) ама неможе да е скроз истиот тест :)
едино што ќе ти е од помош стариот тест е за да знаеш што одприлика може да с падне :)

кај мене пример ги даваат прашањата (даваат 100 прашања - 30 од нив ќе се паднат)...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Не знам ти од кое средно си ама кај мене се збори дека секоја година се вртат истите прашања.
Секоја година? :pos2: Па до сеа 2 генерации само полагале :smir:

Иначе не ми се верува дека се исти прашањата, иако има шанси да бидат и исти...

И како што кажа Status... 100 прашања обично се и дел од нив се паѓаат...
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
Секоја година? :pos2: Па до сеа 2 генерации само полагале :smir:

Иначе не ми се верува дека се исти прашањата, иако има шанси да бидат и исти...

И како што кажа Status... 100 прашања обично се и дел од нив се паѓаат...
Кога мудрецот покажува кон месечината будалата гледа во прстот...
Не фаќај криви дрини! Има теми каде што може човек да пише мислење иако не се разбира од материјата, а оваа тема не е од тие!
Ако има некој што може конкретно да одговори или да помогне нека пише.
:salut:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Кога мудрецот покажува кон месечината будалата гледа во прстот...
Не фаќај криви дрини! Има теми каде што може човек да пише мислење иако не се разбира од материјата, а оваа тема не е од тие!
Ако има некој што може конкретно да одговори или да помогне нека пише.
:salut:
:pos2::pos2::pos2: Ајде мудрецу, зашто мислиш дека јас не сум еден од тие што може да ти помогне? Од кај знаеш дека не се разбирам од материјата? Ако ти кажам дека лани полагав матура во Арсени Јовков ќе ти бидам од помош?

Сакаш пак да ти дадам одговор или ќе го прочиташ моето мислење убаво?

МОЖНО Е ДА БИДАТ ИСТИ, АЛИ НЕМОРА !!!
ЌЕ ВИ ГИ ДАДАТ ПРАШАЊАТА ПРОФЕСОРИТЕ/КИТЕ !!!
Јас и да ти најдам прашања, 90% ќе бидат нови за оваа година, а и онака ќе се вртат низ Моша и нема да ги промашиш....

Ајде поздрав

(не е убаво да се правиш паметна кога незнаеш кој е од другата страна)
 
Член од
23 август 2008
Мислења
1.755
Поени од реакции
264
:pos2::pos2::pos2: Ајде мудрецу, зашто мислиш дека јас не сум еден од тие што може да ти помогне? Од кај знаеш дека не се разбирам од материјата? Ако ти кажам дека лани полагав матура во Арсени Јовков ќе ти бидам од помош?

Сакаш пак да ти дадам одговор или ќе го прочиташ моето мислење убаво?

МОЖНО Е ДА БИДАТ ИСТИ, АЛИ НЕМОРА !!!
ЌЕ ВИ ГИ ДАДАТ ПРАШАЊАТА ПРОФЕСОРИТЕ/КИТЕ !!!
Јас и да ти најдам прашања, 90% ќе бидат нови за оваа година, а и онака ќе се вртат низ Моша и нема да ги промашиш....

Ајде поздрав

(не е убаво да се правиш паметна кога незнаеш кој е од другата страна)
Да, професорите ги даваат прашањата ама во 5 до 12! и иди научи ги сите за два дена!
И да, и јас можам да кажам дека сум професорка бе:)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.312
Поени од реакции
15.547
Да, професорите ги даваат прашањата ама во 5 до 12! и иди научи ги сите за два дена!
И да, и јас можам да кажам дека сум професорка бе:)
Подобро некогаш отколку никогаш, така?
Иначе нема да ви ги дадат во 5 до 12 туку ќе ви ги дадат на време...
Хахаха не можеш да кажеш дека си професорка, зашто јас знам која си:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom