Почивај во мир, Мајкл Џексон

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Не ми се верува, ама се повеќе е сигурно дека е починат. RIP...
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Великану! Остана запаметен, премногу даде, премалку доби. Крал беше, крал ќе останиш, ремек-делата твој и правнуци мој ќе ги слушет. Горда сум шо живеев во твое време, ќе раскажвам на внуци! Лесна нека ти е земјата, нека ти помогне силата на љубовта на милиони срца на светов! Уште еднаш ќе речам, и ќе те омаловажам, Великану!

едит:
Something whispers in my ear and says
That you are not alone
For I am here with you
Though you're far away
I am here to stay
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Гледам CNN во моментов, и пишува дека уште не потврдиле дека е починат, дека се наоѓа во UCLA Medical Centre, и дека новинарите не можеле да добијат било какви детали за тоа што се случува внатре. Баш сега гледам полицијата ги затвара улиците, а пред медикал центарот има стотици луѓе кои чекаат неизвесно. Сообраќајот е блокиран.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Се на се - официјално. Почивај во мир Крале. Пејачот кој меѓу првите го запознав како мал и му ги слушав песните како луд. Лесна ти земја Џеко...
 

CIL

Член од
21 август 2008
Мислења
750
Поени од реакции
55
Ме потресе веста. Нека почива во мир најголемиот, кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Тоа како го живеел животот ама воопшто не ме интересира, тоа е за тие што немаат свој живот. Баш прееска ја слушав Били Џин :( Кој песни само ги има направено човеков!!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Великану! Остана запаметен, премногу даде, премалку доби. Крал беше, крал ќе останиш, ремек-делата твој и правнуци мој ќе ги слушет. Горда сум шо живеев во твое време, ќе раскажвам на внуци! Лесна нека ти е земјата, нека ти помогне силата на љубовта на милиони срца на светов! Уште еднаш ќе речам, и ќе те омаловажам, Великану!
Каков е животов суров, не можам да се совземам
:cry::cry::cry::cry:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Штета!!!! Нека му е лесна земја , а на нас останува не да тажиме туку и понатаму да ги вртиме неговите песни, зашто за тоа и ги создаде!!!
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Сеуште не ми се верува и сеуште во мене постои тронка надеж дека сево ова е за публицитет на трачарскиот сајт (ала Свет) , TMZ. Ама се повеќе и повеќе ја снемува таа надеж и ја сваќам реалноста. Многу луѓе израснаа со неговата музика. Дефинитивно беше најдобриот!



МЈ, почивај во мир. Засекогаш во нашите срца. :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
 
P

Princ

Гостин
Да ве потсетам... на темава не се дискутира за Мајкл Џексон. Покажете барем овде малку достоинство во овие моменти, и во овој конкретен случај (конкретниот случај е во насловот на темата). Ако не сакате да оставите по некој убав збор за покојниот (што е нормално во вакви ситуации), не сметајте ондак.
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.502
Поени од реакции
2.632
Почивај во мир легендо нема никогаш да бидеш заборавен :( :( :(
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Го слушав, го поштував, го ценев.
Не.
Не..
Не...
Не....

Многу ми падна криво, еден од моите омилени пеачи ми беше, сите ме познаваа по тоа дека многу го сакам и слушам Мајкл Џексон.
Али јбг, само здраве.. животот е таков! Како е пишано, така ке се прочита.

РИП Мајкл Џексон (1959 - 2009)


едит: и ве молам не ги кажувајте неговите негативни особености, да го паметиме по добрите дела.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
R.I.P. Michael
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
На CNN веста сеуште не е потврдена !?!?! Луѓе да не скроивме капа на нероден Петко . Дај боже се да е некој трач , ама нешто ми вели дека не е , ипак е сурова реалност:nesvest::nesvest::nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom