Почивај во мир, Мајкл Џексон

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Боже боже не ми се верува :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Како е можно еј како е можно!!!!!
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Неможам да поверувам!Не сакам ова да биде точно.Не , не ова не се случува!
Легендо, почивај во мир!За тебе се зборело и ке се збори уште многу години и векови.Лесна ти земја!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Некако не ми е вистинита вества.... но сепак.... ако е вистина... нека почива во мир :smir:
За жал доаѓа за сите па и за ѕвездите крајот... ќе мора да се помири светот со поразот на уште еден пеач...
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Мајкл Џексон. Едно од првите имиња што ги слушнав во моето сиромашно музичко образование. Извонреден човек, за кого половина век живот беше прекраток, а сепак и повеќе од доволен да изгради една цела нова ера во музиката. Без сомневање најголем поп изведувач на сите времиња, човек со големо срце, со брилијантна харизма и уникатност. Никогаш нема да го заборавам моментот кога како детиште копајќи по старите плочи на татко ми, ја најдов Thriller, која заедно со Bad стојат на почесно место до Dynasty плочата од KISS. Не жалам за ниту една залудно потрошена минута кога безуспешно пробував да го научам твојот moonwalk-от. Не жалам за 4500 илјади динари кои ги дадов за да ја добијам Bad оригиналната плоча. На светот му остави неверојатни и неповторливи музички парчиња. Thriller, Billie Jean, Black or White, Liberian Girl, They Don't Care About Us, Beat It, Smooth Criminal, Wanna Be Starting Something, The Way You Make Me Feel... не можам да се определам за само една песна, толку многу ремек дела направи, толку ноќи на душевно неспокојство сум поминал со тие песни кои ме вратиле во нормала. На светот му даде се’, иако не доби ни десеттина од тоа за возврат. Не ме интересира воопшто за приватниот живот, скандалите кои те следеа и слични работи. Знам само дека јас и светот вечерва изгубивме голем пејач, шоумен и пред се - човек. Никогаш нема да те заборавам и никогаш нема да ги тргнам плочите од почесното место. И запомни, како што еднаш испеа и самиот: You are not alone. Се надевам дека сега си на подобро место. Не си сам, целиот свет е со тебе, засекогаш.


Почивај во вид Мајкл, великану меѓу великаните.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Би-Би-Си официјално ја потврди веста.....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Беше еден од најголемите музичари, легенда! Твоите дела, концерти никогаш нема да бидат заборавени. Почивај во мир! :cry:
Навистина ми е жал, едноставно не можам да поверувам, не сум свесна.:jaj:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
ПОЧИВАЈ ВО МИР, драга легендо
Луѓето се памтат по заслугите, ти ќе останеш запаметен по трагта која ја оставо во музичката историја
Секоја чест за делото
 
P

Princ

Гостин
Колку и да е тажен моментов, факт е дека Мајкл Џексон обележа една цела декада во музичката индустрија, онака комплет, од почеток до крај. Потврда за тоа може и да се смета темава која ќе биде преполна негови хитови. Тоа на мноооооогу ретки мајстори им успева. Почивај во мир МЏ.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43



Штета, еден од пејачите со кој растевме. RIP Мј, еден од моите омилени пејачи
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493



Двете песни кои морав да ги слушнам барем еднаш дневно. Се` уште не можам да поверувам дека си отиде поп кралот, едноставно невозможно :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom