Почивај во мир, Мајкл Џексон

Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Извор дневник 2006

Мајкл Џексон ќе умре по 10 години

Стејси Браун, човекот што ја напиша биографијата на Мајкл Џексон, е уверен дека познатиот пејач нема шанси да живее подолго од 10 години поради исклучително лошата здравствена состојба, која се одразила и на неговиот изглед.

Таткото на Мајкл, Џо, и брат му Џермејн изразиле загриженост поради здравјето на Мајкл и притисокот на кој бил изложен во текот на неодамна завршеното судење за сексуална злоупотреба на малолетници, кога многу ослабнал и сега навистина грозно изгледа. Во својата книга "Мајкл Џексон: Човекот зад маската", Браун напишал:

- Не верувам дека Мајкл Џексон ќе биде жив по 10 години. Ме чуди дека она што му се случи на Елвис Присли ќе му се случи и нему, тој живее на работ. Сигурно ќе пропадне и ќе изгори. Тежок е само 40 килограми, а висок е 1,8 метар. Тоа е нездраво.

Браун на крајот додал дека не верува оти Мајкл ќе се застрела, туку дека неговата смрт сигурно ќе биде предизвикана од прекумерна доза од некои таблети.

- Жално е што е поп-ѕвезда, а се уште е жив - била реченицата на крајот на книгата, што шокирала многумина.
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Сеуште не можам да се помирам со веста. Мајкл Џексон е првиот музичар што сум го слушнала од кога знам за себе.
За само 2 недели требаше да почне големата турнеа во Лондон преку која ќе се збогуваше со своите многубројни фанови.
Сега прочитав и дека оставил околу десетина песни кои ги имале слушнато само неговите деца и кои сакал да бидат објавени после неговата смрт. Кој очекуваше дека тоа ќе биде толку брзо :(
Тој ја одбележа нашата генрација, како што ја одбележаа Битлси или Елвис Присли минатата.
Не верував дека ќе го кажам ова, не барем скоро, но морам
RIP Мајкл Џексон, твоите песни се од непроценлива вредност и ќе бидат слушани со генерации и генерации...
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Шокиран сум...со насолзени очи го пишам ова...
Ни остави преголемо наследство нас, на светот...
Никој не беше...и нема да биде голем како него.
Иако сум голем рокер во душа, искрено го почитувам и секогаш ќе го почитувам.
Само Битлси може да ги споредуваме со неговата величина, НИКОЈ ДРУГ!
Најголемиот изведувач на сите времиња, никој не може да го оспори...ни Фреди, ни Џон, ни Ексл...

Will be remebered...will be missed.

R.I.P....and in your greatness.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
RIP michael
кралот на поп музиката...
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Не ми се верува дека човекот со чии песни пораснав, го нема веќе, да ме размрда со нов хит, одново и одново...
Почивај во мир. :(
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Еден од моите омилени пеачи :( Почивај во мир.
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Вечна ти слава Мајкл Џексон, ќе те паметам како најдобар поп изведувач.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
R.I.P Michael... Вечно ќе остане крал на поп музиката
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Почивај во мир човеку, додека беше жив немаше мир....се надевам вака ќе го најдеш.. :nesum:
 

nozo.mk

Ultras Karpos Boys
Член од
6 септември 2007
Мислења
472
Поени од реакции
18
Некако не ми е официјална веста. Сите се базираат врз извор од LA Times , а па они се базираат на друг извор :toe:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Како прилично болна вест ја прифатив кога дознав дека деновите ти се изброени. Полесно ми беше да верувам дека се само шпекулации, лаги... како се` друго објавено за тебе. Медиумите не ги интересира ништо друго освен да се здобијат со популарност, другите се ситат на туѓите проблеми, па затоа и никогаш не проголтував се` што ќе чуев за тебе и секогаш те почитував како музичар.
Потајно се надевав дека дури и да е вистина-нема да заврши така... како денес.
Судбината си игра по свои правила и не остава секогаш со прстот во уста, па така и со тебе.

Почивај во мир голем човеку. Твоите песни вечно ќе останат со нас и ќе не потсетуваат на тебе.

:cry:
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
R.I.P Мајкл Џексон.Ми беше еден од омилените поп изведувачи.
СЛАВА ТИ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom