Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Го нема во вип и дај отиди во вип и прашај си колку е во М тој смарт 2 ако уште го имаат
на памет никој незнае и нема да ти каже
Го нема повеќе тој телефон ...баш вчера гледав на страницана на вип .. иначе да те прашам самсунг галакси мини с5570 до колку може најмногу да се надогради андроидот ?
 
Член од
11 ноември 2011
Мислења
555
Поени од реакции
48
Дечки, имам моб. Sony Ericsson W395, сакам теми да си турнам од нет, ама неможи да се инсталират, не ги чита. Шо е работата некој знајт?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Некој сајт,пограм и сл.за декодирање на кодиран тел. хитно! :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Иам Sony Ericsson Cedar пред година дена купен во T-mobile. Летово у ЦГ си го користев со ProMonte сим картица и нормално со нејзе си имав и 3G интернет - топ. Доаѓам дома, им откажувам љубаф на Т-mobile и се пребацувам на VIP со истиот префикс - 070. Добив и сетинзи за интернет ама некако нејќе да ги прифати. Денес бев кај нив, ми викаат дека сум требал да го декодирам, Могуче ли е да еве си имам користено повеќе сим картици од различни компании, топ си било све, да работи картицата ама за интернет треба додатно декодирање? Пошо еве ProMonte не бараше такви ствари. Се работи иначе за 3G интернет (ваљда)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Го нема повеќе тој телефон ...баш вчера гледав на страницана на вип .. иначе да те прашам самсунг галакси мини с5570 до колку може најмногу да се надогради андроидот ?
До 2.3 официјално
слаб е тој друже
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Едно прашање

Дали воопшто може да се надгради андроидот на T mobile Move Balance ?
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
42
Поени од реакции
0
Дали има во нашите оператори микро сим картичка (помала од оваа обичната :)) ? Зедов нов телефон па не ја прима таа што ја имам,гледам на интернет дека треба помала картичка.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Дали има во нашите оператори микро сим картичка (помала од оваа обичната :)) ? Зедов нов телефон па не ја прима таа што ја имам,гледам на интернет дека треба помала картичка.
Мислам дека има да :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дали има во нашите оператори микро сим картичка (помала од оваа обичната :)) ? Зедов нов телефон па не ја прима таа што ја имам,гледам на интернет дека треба помала картичка.
Има нормално, ама поефтина и подобра солуција ти е да си ја скратиш твојата, без гајле дека нема да работи, ти ја сечеш само пластиката околу чипот

или има клешти по мобилариве тркни нека ти ја скратат
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Иам Sony Ericsson Cedar пред година дена купен во T-mobile. Летово у ЦГ си го користев со ProMonte сим картица и нормално со нејзе си имав и 3G интернет - топ. Доаѓам дома, им откажувам љубаф на Т-mobile и се пребацувам на VIP со истиот префикс - 070. Добив и сетинзи за интернет ама некако нејќе да ги прифати. Денес бев кај нив, ми викаат дека сум требал да го декодирам, Могуче ли е да еве си имам користено повеќе сим картици од различни компании, топ си било све, да работи картицата ама за интернет треба додатно декодирање? Пошо еве ProMonte не бараше такви ствари. Се работи иначе за 3G интернет (ваљда)
Изглеа у право биле овие во VIP. Пробав со Т-мобајл Сим картица, добив подесувања и работело. Некој да ми каже цена за декодирање на мобилниов?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ај да не отварам посебна тема без потреба ќе прашам овде. Што мислите за ZTE Grand X IN телефонот? Гледам го има по нашиве мобилари за ефтини цени па се мислам дали да го земам...Секоја помош е добредојдена!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Ај да не отварам посебна тема без потреба ќе прашам овде. Што мислите за ZTE Grand X IN телефонот? Гледам го има по нашиве мобилари за ефтини цени па се мислам дали да го земам...Секоја помош е добредојдена!
Мене како добар ми се гледа. Но да те прашам што цена е и каде го има ?
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Мене како добар ми се гледа. Но да те прашам што цена е и каде го има ?
И мене ми се гледа како добар телефон. Не е баш нај нај ама ова е паметен телефон од средна класа, Android 4.0 ( мислам дека треба да добие и апдејт за 4.1 ), солидна камера, доста меморија на него плус со можност за 32гига мемориска картичка итн. а плус и не е нешто многу скап.

Го има во T-Mobile и ONE. Повеќе инфо, ТУКА и ТУКА.

ПС: Ако некој го има телефонот или барем имал искуство со него нека сподели да ни каже дали е добар како што мислиме и дали вреди да се купи.

Edit: Најдов доста добра рецензија за телефонот. Клик
 

Kajgana Shop

На врв Bottom