Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
23 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Ако знае некој да ми одговори, дали на htc trophy може да се сними андорид оперативен систем наместо windows што си го има фабрички?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ако знае некој да ми одговори, дали на htc trophy може да се сними андорид оперативен систем наместо windows што си го има фабрички?
Не
--- надополнето: Oct 29, 2011 12:23 AM ---
Штета? Од кога е штета да се користат чкартни кинески телефони кои се распаѓаат во кутија додека седат на излог?
Од кога е шетата да се користат телефони кои дури ни фабриката во својата држава не произведува резервни делови и дополнителна опрема за истите?
Т-Мобиле Пулс а.к.а. Хуавеј У8220 е еден од најпродаваните хуавеи телефони на светот па сеуште неможе да се најде за него оригинална батерија, маска, екран или конектор за полнење - освен ако не е изваден од телефон.
http://kajgana.com/samsung-go-nadmina-apple-spored-prodazhbata Баш сега видов податок кој пишува колку се продаваат и на кое место се ЗТЕ (чкартните) телефоните. Дури и пред еден Сони Ериксон и да не наведувам...пред кои се. Затоа не кажувај дали се чкарт кога не знаеш. Поздрав
 
Член од
23 октомври 2009
Мислења
22
Поени од реакции
2
Дали постои некој квалитетен навигационен софвер како гарминот што е, ама за андорид?
 
Член од
15 август 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
Имам iPod Touch 3-та генерација а неможам да му напраам апдејт на софтверот на iOS 4.2? Моментално имам софтверска верзија: 4.0.2 и секој пат кога пробувам да го апдејтувам добивам err= -3259...

Помош?
SE SNAJDE LI!? XD AKO NE ISKUCAJ NA YOUTUBE: HOW TO FIX 3259 ERROR. I GLEJ SI SEA IMA IOS 5 VALJDA ZNAES?
 

korun

lame
Член од
21 октомври 2007
Мислења
389
Поени од реакции
28
Квалитетни футроли за телефони кј можам да најдам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Абе на еден пријател му чачкало некое внуче мобилниот и сеа шо е проблемот... Ви текнуе она шо праи log на повиците така? Му ѕвонам ја на пример, му спуштам и сеа коа ќе стисне на зеленото треба да се отворат All Calls(пропуштени/кај си ѕвонел итн) ама тука не пишуе дека сум ѕвонел. Исто така го нема таму и коа ќе ѕвони он негде... барав некоја опција за да се среди ова, ама не можев да најдам. А иначе кога ќе се влезе во тоа "дневникот" односно логерот, ги има броевите ама не во all calls туку само во посебната категорија(пропуштени, кај си ѕвонел итн)

Мобилниот беше некоја обична Nokia, сличен на мојов 6303i classic.
 

merlin

Мадридистика...
Член од
29 јуни 2006
Мислења
543
Поени од реакции
119
Земав Samsung Galaxy Ace и ми дадоа сслушалки од СГС со гумички..слушалките вадат ужасен звук на телефонов (као од подвода) ..додека пак на Сони Ериксон Х8 ..оодличен.. баш као што треба. Зашто? значи не е до слушалките, а не верувам и до телефонот (пошто пробав и со слушаки Over Head, супер звук)
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.382
Поени од реакции
3.892
ПОМОШ! Денеска го апдејтував телефонот (xperia mini pro) и се беше убаво додека не ми се појави Don't send и ништо од апдејтот и сега кога го уклучувам телефонот ми се појавува ова



Што да правам?!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Абе луѓе не си играјте со софтверот на телефоните. Однесете го на сервис платете си колку што треба и нека го направат професионалци.
 
Член од
30 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
0
nema brat barav segni nizz skopje :D
--- надополнето: Nov 3, 2011 1:00 PM ---
nema brat barav segni nizz skopje :D
--- надополнето: Nov 3, 2011 1:00 PM ---
nema brat barav segni nizz skopje :D
--- надополнето: Nov 3, 2011 1:03 PM ---
nema brat barav segni nizz skopje :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom