Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
20 септември 2008
Мислења
11.474
Поени од реакции
7.766
На кој оператор да идам пост пејд ?

ВИП или ОНЕ ?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
9.666
Поени од реакции
3.238
Ме интересира дали екранот на допир лесно се распува, вреди ли да се земе смартфоун?

Сакам да земам телефон ама се двоумам помеѓу смарт и обичен на слајд од проста причина што не ми е сигурна квалитетот на екранот, сметам дека лесно се расипува.
Земи си на тач. Веќе сите телефони на тач идат, а и на тач потешко се расипува отколку флет (на слајд ако е).
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
На кој оператор да идам пост пејд ?

ВИП или ОНЕ ?
Јас би земал ОНЕ само поради интернетот, ВИП нема 3Г мрежа и имаат тиња интернет, ама затоа па понудата им е боње во однос на цената на разговорите, мада ако земеш некој пакет над 300 денари претплата и ОНЕ имаат ок понуди...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.474
Поени од реакции
7.766
Јас би земал ОНЕ само поради интернетот, ВИП нема 3Г мрежа и имаат тиња интернет, ама затоа па понудата им е боње во однос на цената на разговорите, мада ако земеш некој пакет над 300 денари претплата и ОНЕ имаат ок понуди...
Се двоумам за претплатата од 699 и 599 на ОНЕ и ВИП ..е сега минута разговор на ОНЕ е поевтина за цели 2 денари .. плус повеќе разговор даваат кон други мрежи.. а и мрежата на ВИП не им е најсјајна ..така да на дилема сум
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
Се двоумам за претплатата од 699 и 599 на ОНЕ и ВИП ..е сега минута разговор на ОНЕ е поевтина за цели 2 денари .. плус повеќе разговор даваат кон други мрежи.. а и мрежата на ВИП не им е најсјајна ..така да на дилема сум
Тогаш зимај ОНЕ
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.511
Поени од реакции
901
Прво, ниеден екран не се расипува лесно освен ако ептен има некој афабричка грешка, екраните се расипуваат пред се од негрижа. Второ, барем според мене е многу попаметно да си земеш смартфон, башка мислам дека има смартфони на слајд. Заклучок: зимај смартфон ич не прашувај само немој да земеш некој чкарт и да треба да го корнес од стискање за да ти го осети допирот. Исто така спорд мене ако не ти се фрлаат многу пари најдобар избор ти е XPERIA X8, а ако ти се фрлаат НТС или Ајфон !!!
--- надополнето: Oct 20, 2011 10:28 PM ---

Menu > Contl Panel > Settings > Connection > Destinations > Internet > направи ја твојата Wireless конекција како Priority 1
WEB > Options > Settings > General > Access Point Тука намести Always ask....ова ќети овозможи секогаш да бидеш прашан која конекција да ја користиш пред да отидеш ан страната, така да ке имаш избор... па некогаш ако ти притреба таа ДАТА конекција од операторот ке можеш и неа да ја употребиш...
Фала многу, друже!
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
Штета? Од кога е штета да се користат чкартни кинески телефони кои се распаѓаат во кутија додека седат на излог?
Од кога е шетата да се користат телефони кои дури ни фабриката во својата држава не произведува резервни делови и дополнителна опрема за истите?
Т-Мобиле Пулс а.к.а. Хуавеј У8220 е еден од најпродаваните хуавеи телефони на светот па сеуште неможе да се најде за него оригинална батерија, маска, екран или конектор за полнење - освен ако не е изваден од телефон.
Хехе, баш така јас го има пулсот и го фрлив у канта за ѓубре сега кога си купив xperia дури несакав ни да го продадам зошто после можа ќе ми дојде некој на врата да ме прашува зошто слабо фаќа вајерлес зошто за да ти светне екранот кога го отклучуваш се чека десет секунди итн итн... ретко лош телофон, стварно РЕТКОСТ
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
6.887
Поени од реакции
1.764
Хехе, баш така јас го има пулсот и го фрлив у канта за ѓубре сега кога си купив xperia дури несакав ни да го продадам зошто после можа ќе ми дојде некој на врата да ме прашува зошто слабо фаќа вајерлес зошто за да ти светне екранот кога го отклучуваш се чека десет секунди итн итн... ретко лош телофон, стварно РЕТКОСТ
Продај ми го на мене, јас нема да се бунам
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.511
Поени од реакции
901
Имам проблем со Sony Ericsson K750i. Дури се намести полначот за да го полни мобилниот со струја, треба пола саат да се потроши. Не е до полначот, пробав и со друг. Гледам тие златните линии кај што се пика полначот се малце изгребани. До тоа ли е, или има некој друг проблем?

Можно решение, и цена на истото?
 
Член од
10 април 2010
Мислења
385
Поени од реакции
121
Вип веќе поставуваат нова мрежа, така да не би требало да има лош/паѓање на сигналот после јануари-март во Скопје и летните месеци за цела Македонија.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.945
Имам проблем со Sony Ericsson K750i. Дури се намести полначот за да го полни мобилниот со струја, треба пола саат да се потроши. Не е до полначот, пробав и со друг. Гледам тие златните линии кај што се пика полначот се малце изгребани. До тоа ли е, или има некој друг проблем?

Можно решение, и цена на истото?
Ја тие проблеми не ги решив. Дувај малце и пак намести го :)
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
имам сони ериксон к800и ..иам такво блутот усб за од компјутер на мобилен и обратно ... ама еве нешто под чепнав..сакам да прашам дали можам на телефонот да пристапам на интернет преку блутот конекција со мојот компјутер исти интернет да користам и телефонот и на компјутерот .. и како да го сторам тоа..НА МАКЕДОНСКИ ! немојте англиски реферати..на оне сум.. итно ми е фала однапред
 
На врв Bottom