Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Ај едно прашање,
Имам LG Optimus Chic, и кога одам да му направам update ми вика connection failed, а иначе имам интернет и можам да симнувам апликации од маркетот. Знае некој до што може да е проблемот.
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Мојот (Nokia 5530 XpressMusic) се исклучува на моменти. Некугаш и по 5 пати во ден а некугаш и по 2 недели не се исклучува. Да не му се има десено на некој пред тоа па да знае што е проблемот.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
се исклучува ли кога ке го потчукниш? ако се исклучува тогаш лабава ти е батеријата, решение- хартија под капаче
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Ај ако може некој да ми каже некоја страна да спуштам нешто апликации игрици и нешто корисно за LG KM900 Arena?? Ќе му бидам благодарен на тој што би сакал да ми помогне...........
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Имам iPod Touch 3-та генерација а неможам да му напраам апдејт на софтверот на iOS 4.2? Моментално имам софтверска верзија: 4.0.2 и секој пат кога пробувам да го апдејтувам добивам err= -3259...

Помош?
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Сакам да купам половен nokia 5800, дали се добри телефони и на што треба да обрнам внимание кога ќе купувам?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Прашањево може ми е глупаво, ама за што служи оваа 3G мрежава?
Гледам дека телефонот ми ја поддржува и некаде читав дека 3G-интернетот бил многу брз, колку го наплаќаат T-Mobile?

--- надополнето ---

Сакам да купам половен nokia 5800, дали се добри телефони и на што треба да обрнам внимание кога ќе купувам?
Добри се.
Е сега зависи што конкретно те интересира? :)

Кога ќе го купуваш обрни внимание да не му е менуван продукт-кодот преку компјутер и некои слични хакерски чуда бидејќи во тој случај може да имаш проблем при апдејтирање на софтверот и др.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Може ќе ви звучи глупаво,но не се разбирам од телефони па да си прашам :)
Ми треба телефон со GPS навигација,некој предлог? (некој поефтин)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Може ќе ви звучи глупаво,но не се разбирам од телефони па да си прашам :)
Ми треба телефон со GPS навигација,некој предлог? (некој поефтин)
Некоја Nokia (N95 пример)
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
505
Ајде и јас да прашам. Ми треба телефон кој има wi-fi. Некој поевтин
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
кај да најдам да симнам драјвер за Самсунг Е250...цд-во шо го иам дома 2 години тамам си работеше..сеа инсталирам се...и коа треба да одам таму за Connect за преку усб кабел..нејќе да се конектира..?
 
Член од
17 февруари 2011
Мислења
143
Поени од реакции
42
Sakam da zemam Nokia N-97 ali ko sho chitam po forumov nekoi vikaat deka e odlichen telefonot , nekoi vikaat deka e uzhas :) Vashe mislenje ? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom