Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
6 февруари 2009
Мислења
496
Поени од реакции
462
сакам да купам мобилен со 2 сим картици. Е сега не праам муабет за кинескине срања, туку глеам има нокиа некоја самсунг... дајте предлог и ако некој има искуство уште подобро! фала многу!
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
сакам да купам мобилен со 2 сим картици. Е сега не праам муабет за кинескине срања, туку глеам има нокиа некоја самсунг... дајте предлог и ако некој има искуство уште подобро! фала многу!
Купувај Самсунг. Можам да ти препорачам Samsung C6712 Star II, B7722, B5702, C6112; Nokia C2-03. Нокиа сега скоро почнаа да прават модели со две картички, така да немаат јаки перфоманси за разлика од Самсунг. Од тие што ти ги набројав би ти го препорачал првиот Самсунг.
 
Член од
6 октомври 2010
Мислења
86
Поени од реакции
37
Имам проблем со Sony Ericsson K750i. Дури се намести полначот за да го полни мобилниот со струја, треба пола саат да се потроши. Не е до полначот, пробав и со друг. Гледам тие златните линии кај што се пика полначот се малце изгребани. До тоа ли е, или има некој друг проблем?

Можно решение, и цена на истото?
Шемата кај пиновите за овие телефони е мошне едноставна и многу лесно се менува, не би требало многу пари да ти земат ја мислам макс. 500 денари, инаку проблемот е или до оштетените пинови или пак до едни две жички со зелена боја кои го поврзуваат првиот и последниот пин за полнење.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Шемата кај пиновите за овие телефони е мошне едноставна и многу лесно се менува, не би требало многу пари да ти земат ја мислам макс. 500 денари, инаку проблемот е или до оштетените пинови или пак до едни две жички со зелена боја кои го поврзуваат првиот и последниот пин за полнење.
Зелена боја?
Каде си го видел тоа?
 

Снајпериста

несреќник
Член од
20 ноември 2008
Мислења
293
Поени од реакции
4
Имам sony ericsson c905 дали може да се приклучи на компјутер за видео повици на скајп?
 
Член од
5 февруари 2011
Мислења
234
Поени од реакции
28
Da ve prasam kolku pari bi kostalo ekran da mu se smeni na ALCATEL OT-800 posto mi padna i mi se skrsi i sega e bel cel ekran :S
 
K

kalimer0

Гостин
Ми треба калкулатор со тригонометриски функции (Scientific calculator) за Alcatel OT 807. Најдов еден но е во .exe формат и во телефонот неможам да го инсталирам, можам само јава фајлови да отворам :(
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Што телефон да ми донесат од Америка за 180-200 долари?
 

duffy_f

денес те сакам повеќе од вчера
Член од
29 јануари 2007
Мислења
353
Поени од реакции
13
Би сакала да ве замолам за совет: денес купив Nokia C1-01 од T-mobile со нивна припејд картица. Имав стар нокиа 2320, па картицата од т-хоме ја извадив од новиот телефон и ја ставив во старата нокиа,а неговата картица од оне ја ставив во новиот. Е сега проблем: новиот телефон го ставам на полнач и ми дава charger nor supported. Го ставам да се полни и стариот телефон истиот проблем ми го дава а денес го полнев. Дали е можно менувањето на картиците да има направено збрка некоја (Што не би требало) па сега ниеден телефон не можам да полнам? Any solution? ФАЛА !
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Би сакала да ве замолам за совет: денес купив Nokia C1-01 од T-mobile со нивна припејд картица. Имав стар нокиа 2320, па картицата од т-хоме ја извадив од новиот телефон и ја ставив во старата нокиа,а неговата картица од оне ја ставив во новиот. Е сега проблем: новиот телефон го ставам на полнач и ми дава charger nor supported. Го ставам да се полни и стариот телефон истиот проблем ми го дава а денес го полнев. Дали е можно менувањето на картиците да има направено збрка некоја (Што не би требало) па сега ниеден телефон не можам да полнам? Any solution? ФАЛА !
A случајно и батериите да не си ги сменил по грешка? Сепак пробај смени ги :)
--- надополнето: Oct 25, 2011 9:13 PM ---
Што телефон да ми донесат од Америка за 180-200 долари?
дај листа на телефони што можат да ти ги донесат до таа цена и ќе ти кажам :)
--- надополнето: Oct 25, 2011 9:14 PM ---
Da ve prasam kolku pari bi kostalo ekran da mu se smeni na ALCATEL OT-800 posto mi padna i mi se skrsi i sega e bel cel ekran :S
900 денари
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кој е бројот на SMS SERVICE CENTRE за корисниците на VIP?

Тоа е оној број што го има во MESSAGE SETTINGS некаде, обично опцијата е SERVICE CENTRE и има некој број впишано таму.

Тој број ми треба од тие што имате VIP.

Би ви бил многу благодарен.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Кој е бројот на SMS SERVICE CENTRE за корисниците на VIP?

Тоа е оној број што го има во MESSAGE SETTINGS некаде, обично опцијата е SERVICE CENTRE и има некој број впишано таму.

Тој број ми треба од тие што имате VIP.

Би ви бил многу благодарен.
+38977000301
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Ако може некој да ми помогне имам LG optimus p350 ама не можам да инсталирам adobe flash player односно вика инсталацијата не е успешна
 

Kajgana Shop

На врв Bottom