korun
Поени од реакции
28

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Таман работа и мене пола реклами од сајтовитењ што ги посетувам ми се скриени со адблок :) НП колега :)
  Кога работам на Трактор (било која верзија) со Асио, ми прави некои проблеми, се губи звукот, почнува да ми шушти, и остали срања. Со Асио на Виртуал ДЈ неам никакви проблеми. Да не знаеш до што е работата ?
  Јас сум од Градско, 4 години пуштав кај нас во еден кафич, сеа 2 месеци пауза, го реновираа нешто кафичот, од петок почињаме пак. Имам лаптоп, a во кафичот има Behringer vmx 200 миксер. :)
  Напраив уште пред да го пишеш, фала сепак. :) Преедноставно било, само требало малку да се расчепка. :)
  Друже што направи бе за тоа туторијалот ? Ќе го направиш ли за брзо време ?
  Ај, чекам. Ми треба за у сабота, али ако можеш, ако не ќе истераме пак со VDJ, па здравје кога можеш, тогаш. Досеа за лајв само него сум го користел. Трактор го неам пробано ради тоа шо не можам да ја подесам звучната. :S
  Баш барав на тракторот таква опција, немаше. Нема да те мрзи да направиш едно туторијалче, како да подесам тоа, за и на тракторот да ја користам другата звучна ? :) Би ти бил многу благодарен. И да, која верзија на Трактор ја препорачуваш ? Фала однапред.
  Знаев дека е нешто со тоа, ама пак не ми е јасно. Имам јас две звучни, ама еве кога пуштам, за да ги користам двете подесувам директно преку Virtual DJ. Кој се предностиве на програмава, и што добиваш со нејзино користење ?
  за што служи конкретно ова АСИО програмчево или што и да е ? не можам да разберам точно од ова што го има дадено.
  играм чат пат. ама ми здосади веќе постигнав максимум :) вријам од пари,ги имам најјаките армори фул сум, досадно ми е :P
  Ах златен, убо си ја наредил работава. Пубо да не се дружам со тебе, лошо ќе влијајш на мене :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom