Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Не знам дали сум на право место за ова прашање, но ми треба помош за телефон.
Ми истече договорот со т-мобиле, па сега на располагање имам за земање телефон во тарифата бизнис 350.

Како што гледав има неколку интересни телефони, па неможам да одлучам кој да биде.

Lg Optimus Me P350 - доплата од 3450 ден.
Samsung GT-S5260 - доплата од1990 ден.
Samsung GT-S3350 - доплата од 990 ден.
Sony Ericsson XPERIA X8 - доплата од 4990 ден.

Значи засега овие ми се фаворити, ги одбирав да имаат wi-fi, touch, gps.

Ќе ве молам за совет и предлог.

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам дали сум на право место за ова прашање, но ми треба помош за телефон.
Ми истече договорот со т-мобиле, па сега на располагање имам за земање телефон во тарифата бизнис 350.

Како што гледав има неколку интересни телефони, па неможам да одлучам кој да биде.

Lg Optimus Me P350 - доплата од 3450 ден.
Samsung GT-S5260 - доплата од1990 ден.
Samsung GT-S3350 - доплата од 990 ден.
Sony Ericsson XPERIA X8 - доплата од 4990 ден.

Значи засега овие ми се фаворити, ги одбирав да имаат wi-fi, touch, gps.

Ќе ве молам за совет и предлог.
Xperia X8 ако имаш пари доплаќај и земај. Најдобар е од овие на листава.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
ме интересира дали некој има искуство со htc diamond, дали користел, као е задоволен и отприлика за колку може да се најде кај нас
однапред благодарам
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ме интересира дали некој има искуство со htc diamond, дали користел, као е задоволен и отприлика за колку може да се најде кај нас
однапред благодарам
Јас сум користел таков. Уште кога излегоа го земав, и тоа време задоволен бев од телефонот. Но ако не го знаеш оперативниот систем, малце потешко од на Андроид ќе ти биде за да го научиш.
Старо моделче е веќе не би требало да е поскапо од 3000 денари. Но јас би ти препорачал некое друго да си земеш наместо тоа, некое со Андроид ОС. Веќе застарени се Windows Mobile 6.1 & 6.5 и покомплицирани се.
Иначе телефонот додека го имав топ ми се погоди, батерија минимум 2 ипол дена (зависи како го користиш), камера-добра е но подобро ќе вади слика ако го извадиш капачето (мене ми сметаше малце матно ми ги вадеше сликите и морав да го вадам капачето за да ми вади поубави слики), и друго....тоа е.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Јас сум користел таков. Уште кога излегоа го земав, и тоа време задоволен бев од телефонот. Но ако не го знаеш оперативниот систем, малце потешко од на Андроид ќе ти биде за да го научиш.
Старо моделче е веќе не би требало да е поскапо од 3000 денари. Но јас би ти препорачал некое друго да си земеш наместо тоа, некое со Андроид ОС. Веќе застарени се Windows Mobile 6.1 & 6.5 и покомплицирани се.
Иначе телефонот додека го имав топ ми се погоди, батерија минимум 2 ипол дена (зависи како го користиш), камера-добра е но подобро ќе вади слика ако го извадиш капачето (мене ми сметаше малце матно ми ги вадеше сликите и морав да го вадам капачето за да ми вади поубави слики), и друго....тоа е.
ти благодарам за одговорот, јас па баш брам телефон со windows mobile 6.1 ili 6.5, и нормално да не е поскап од 3000 денари :)
дали имаш некој да ми препорачаш од кого би можел да го видам и да го купам?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ти благодарам за одговорот, јас па баш брам телефон со windows mobile 6.1 ili 6.5, и нормално да не е поскап од 3000 денари :)
дали имаш некој да ми препорачаш од кого би можел да го видам и да го купам?
Хммм сега за сега не познавам некој да продава такво телефонче :( Но пробај да побараш на Пазар3 или Реклама5. :)
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
Хммм сега за сега не познавам некој да продава такво телефонче :( Но пробај да побараш на Пазар3 или Реклама5. :)
најдов еден со инсталиран 6.5 за 3000, само искрено не се разбирм во телефони и незнам што освен физички изглед можам да видам за тоа дали е ок или не и нормално цената на телефонот незнам колку му е реална...
во секој случај ти благодарам и ако во наредниов период, ден два, ти наиде тел со win mobile 6.5 toucscreen до 3000 ден пиши ми на ПП :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
најдов еден со инсталиран 6.5 за 3000, само искрено не се разбирм во телефони и незнам што освен физички изглед можам да видам за тоа дали е ок или не и нормално цената на телефонот незнам колку му е реална...
во секој случај ти благодарам и ако во наредниов период, ден два, ти наиде тел со win mobile 6.5 toucscreen до 3000 ден пиши ми на ПП :)
Па ако ти дава за таа цена, прво што треба да направиш да видиш дали е добро сочуван за таа сума. Второ ќе провериш дали работи на наши картички и дали има мрежа камерата дали работи тачот, ви-фи, дали полни и тоа....Ако не е добро сочуван 2000 денари дај му, ако не прифати јбг тоа е.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Не знам дали сум на право место за ова прашање, но ми треба помош за телефон.
Ми истече договорот со т-мобиле, па сега на располагање имам за земање телефон во тарифата бизнис 350.

Како што гледав има неколку интересни телефони, па неможам да одлучам кој да биде.

Lg Optimus Me P350 - доплата од 3450 ден.
Samsung GT-S5260 - доплата од1990 ден.
Samsung GT-S3350 - доплата од 990 ден.
Sony Ericsson XPERIA X8 - доплата од 4990 ден.

Значи засега овие ми се фаворити, ги одбирав да имаат wi-fi, touch, gps.

Ќе ве молам за совет и предлог.
Од овие најдобро за таа цена елќито, икс8 штознам скапа мислам дека е, а ако не ти е битен оперативниот земи си 3350-ка
--- надополнето: Nov 4, 2011 5:38 PM ---
ме интересира дали некој има искуство со htc diamond, дали користел, као е задоволен и отприлика за колку може да се најде кај нас
однапред благодарам
Еве ти ЛИНК што го продава едно пријателче, има ставено и виндоус и андроид
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Од овие најдобро за таа цена елќито, икс8 штознам скапа мислам дека е, а ако не ти е битен оперативниот земи си 3350-ка
--- надополнето: Nov 4, 2011 5:38 PM ---

Еве ти ЛИНК што го продава едно пријателче, има ставено и виндоус и андроид
Како му работи на андроид? Кочи и сл работи?
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
377
Поени од реакции
183
Ми треба совет имам LG OPTIMUS P350 приметувам на екранот многу ситно кога е црна позадината има на две места мали бели точки. Исто така кога го уклучувам телефонот од страните има бела светлина. Дали треба да го носам на сервис поради ова или не. Ако може совет...
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Еден мој колега нашол на улица некој чуден модел на Сони Ериксон U10+ со две сим картички па ми досадува дали можел да го користи без да промени ИМЕИ или евентуално колку тоа би чинело? Има некој глуп софтвер со резистивен екран да не речам благ ужас
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Еден мој колега нашол на улица некој чуден модел на Сони Ериксон U10+ со две сим картички па ми досадува дали можел да го користи без да промени ИМЕИ или евентуално колку тоа би чинело? Има некој глуп софтвер со резистивен екран да не речам благ ужас
Kинески телефон е тоа, не верувам дека некој ќе се замара да го бара сепак е 50-тина евра нов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom