Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Iphone 3gs 16 gb колку кошта нов?
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Кој мобилен би ми го препорачале да го земам на претплата "Smart 590" за 0 денари?
 
Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Здраво, ме интересира дали HTC Incredible т.е CDMA мобилни телефони можат да се отклучат во МК и дали би работеле на ВИП оператор? Благодарам!
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Здраво, ме интересира дали HTC Incredible т.е CDMA мобилни телефони можат да се отклучат во МК и дали би работеле на ВИП оператор? Благодарам!
Телефонот има слот за сим картичка така?
Ако има, да :) може.
Контактирај ме на 075421493
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Каква е процедурата за одкодирање на телефон? Имам една Нокиа 3600 слајд која работи со ОНЕ картички. Со Т-мобиле картичка се вклучува, но се блокира нон-стоп. Прашав во еден сервис и ми бараат 1800 денари за декодирање, што е многу. Сакам само да знам како оди процедурата, требаат некакви апарати или декодирањето е софтверски проблем?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Каква е процедурата за одкодирање на телефон? Имам една Нокиа 3600 слајд која работи со ОНЕ картички. Со Т-мобиле картичка се вклучува, но се блокира нон-стоп. Прашав во еден сервис и ми бараат 1800 денари за декодирање, што е многу. Сакам само да знам како оди процедурата, требаат некакви апарати или декодирањето е софтверски проблем?
Кај мене ти е 500 денари :)
Иначе декодирањето иде вака, ако забележуваш детали - да треба, опрема
 
Член од
6 март 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Сакам да ми даде некој мислење се двоумам помеѓу два телефони нокиа ц7 и хтц десире с ?? по можност да наведе некои недостатоци за двата модели...кој оперативен систем е подобар симбион или андроид ??? фала однапред ;)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Кај мене ти е 500 денари :)
Иначе декодирањето иде вака, ако забележуваш детали - да треба, опрема
Ај во инбокс ќе договориме!
--- надополнето: Aug 10, 2011 1:42 PM ---
Сакам да ми даде некој мислење се двоумам помеѓу два телефони нокиа ц7 и хтц десире с ?? по можност да наведе некои недостатоци за двата модели...кој оперативен систем е подобар симбион или андроид ??? фала однапред ;)
Кико дизајр с одма, не се мисли!
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Сакам да ми даде некој мислење се двоумам помеѓу два телефони нокиа ц7 и хтц десире с ?? по можност да наведе некои недостатоци за двата модели...кој оперативен систем е подобар симбион или андроид ??? фала однапред ;)
Земи си го ХТЦ-то
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Kajgana Shop

На врв Bottom