Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Кај мене е 500 денари микрофон за овој телефон, Алфа Мобил побарај на водњанска.
075/4214-493
02/5211-745
 
Член од
11 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
27
Кај мене е 500 денари микрофон за овој телефон, Алфа Мобил побарај на водњанска.
075/4214-493
02/5211-745
Фала друже ќе побарам :)
друже од мобилниве има една бројка више
те молам пишими го точниот број
фала
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.747
Поени од реакции
9.757


Може ваков капак да се најде кај нас? Баш за овој модел од сликава, Samsung S5230... И по можност црн. :)
 

AleksandarT

Reckless
Член од
16 ноември 2005
Мислења
180
Поени од реакции
9
Dali nekoj ima kupeno telefon od Ledikom ( ne zboruvam za kineski ) ? Dali davaat garancija i dali e sigurno od niv da se kupi telefon ? Ke ve molam za feedback . Pozdrav !
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Dali nekoj ima kupeno telefon od Ledikom ( ne zboruvam za kineski ) ? Dali davaat garancija i dali e sigurno od niv da se kupi telefon ? Ke ve molam za feedback . Pozdrav !
Купуваат многу луѓе ... и од косово и од каде не ... ледиком и мобеликс се најголеми препродавачи на мобилни во скопје, гаранција даваат 1 год на орг тел, само види да е во оргиналното пакување со цела опрема
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Имам HTC Wildfire S, па ко ќе сакам да го поврзам со компјутер за да ставам музика, не ми го препознават ко USB, туку само ми ја полнит батеријата. Во Connect to PC, пробав со Disk Drive и со USB tethering, ама ништо... Решение?
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
на сони ериксин xperia x8 има андроид 1.6 , дали може и како, да се стаи андроид 2.1 ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам HTC Wildfire S, па ко ќе сакам да го поврзам со компјутер за да ставам музика, не ми го препознават ко USB, туку само ми ја полнит батеријата. Во Connect to PC, пробав со Disk Drive и со USB tethering, ама ништо... Решение?
Имаш мемориска така? види кога ќе го поврзеш горе дали ќе ти се појави USB connected, симни го статус барот и кликни Mount
--- надополнето: Aug 17, 2011 9:10 PM ---
на сони ериксин xperia x8 има андроид 1.6 , дали може и како, да се стаи андроид 2.1 ?
Оди преку телефон па направи апдејт или преку пц сјутот на сериксон
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Имаш мемориска така? види кога ќе го поврзеш горе дали ќе ти се појави USB connected, симни го статус барот и кликни Mount
Ништо, не ми се појавуват ништо. Нешто да е друго проблемот? Сепак фала шо се потруди да ми помогниш... Поздрав
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ништо, не ми се појавуват ништо. Нешто да е друго проблемот? Сепак фала шо се потруди да ми помогниш... Поздрав
Имаш ли мемориска ... види таму во сетингс пробарај кај е USB Mass storage
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
на сони ериксин xperia x8 има андроид 1.6 , дали може и како, да се стаи андроид 2.1 ?
Mожиш... до 2.1 апдејтува сам како што ти кажа Торте, ако сакаш 2.3 ќе мора да се потрудиш сам. Имаш форум со туторијали за се и свашта. Само треба време.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Имам HTC Sensation, по една недела користење додека зборував на телефон престана да ми функционира екранот и сега не работи. Неколку пати го ресетирав, звук има - но дисплејот не работи. Help?!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Имам HTC Sensation, по една недела користење додека зборував на телефон престана да ми функционира екранот и сега не работи. Неколку пати го ресетирав, звук има - но дисплејот не работи. Help?!
Највероатно е ојден дисплејот... носи го на сервис, можеби ќе ти признаат гаранција (мада јас не би се надевал).

Така да почни да гледаш колку пари се екраните.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Највероатно е ојден дисплејот... носи го на сервис,можеби ќе ти признаат гаранција (мада јас не би се надевал).

Така да почни да гледаш колку пари се екраните.
Аман бе, толку брзо?

Која би била причината за тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom