Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добар избор си направил,ЛГ прави добри и квалитетни андроид телефони,овој што си го одбрал е еден од најдобрите,мене лично многу ми се допаѓа,а има и добри спецификации.
Со среќа да се служиш,нема да се покаеш.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Мислам 99% дека неможе да работи на наша мрежа
Хмм телефонот е на GSM network така да има слот за сим картичка, меѓутоа го немам сретнато овој телефон никаде во Македонија па затоа прашувам. Дали си имал искуство со ваков телефон или?
Јас сум оптимист за овој телефон и мислам дека нема никаква причина зошто да не работи во Македонија доколку истиот биде unlocked. Дали некој стручен може да ми одговори на прашањето? HTC Inspire 4g дали би работил во Македонија и колку би му се движела цената? Фала
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3734&idPhone2=3704 :) после големи компарации, го нарачав LG -то... :) ваше мислење ве молам !
Oк е LG-то само пази има многу што се жалат од него поради Screen bleeding - се појавуваат линии и дамки на екранот после извесно време на користење. За овој проблем ни производителот нема решение како што читам по странскиве форуми, едноставно им ги менуваат телефоните со нови.
 

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
Oк е LG-то само пази има многу што се жалат од него поради Screen bleeding - се појавуваат линии и дамки на екранот после извесно време на користење. За овој проблем ни производителот нема решение како што читам по странскиве форуми, едноставно им ги менуваат телефоните со нови.
само за овај модел или општо за сите?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Па мислам сите, поновиве - андроид, зборам за 4 до 4+ инчните екрани. Е сега има и такви што немаат никаков проблем, значи - руски рулет. :D Јас сакав пред некое време да си купам LG Optimus 3D ама баш поради овие ствари се предомислив па си земав Galaxy S и сега за сега не се каам.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
samsung e590, од прен некој ден почнува да ми јавува порака " card memory full " кога ќе ја избришам ме носи во пораки. Пуна е сим картичката 40/40 а имам многу место на телефонот слободно, ова претходно ми го нема јавувано иако 95% од времето што го имам користено симот бил полн. Идеја да го решам ова?
 
S

Sasha

Гостин
samsung e590, од прен некој ден почнува да ми јавува порака " card memory full " кога ќе ја избришам ме носи во пораки. Пуна е сим картичката 40/40 а имам многу место на телефонот слободно, ова претходно ми го нема јавувано иако 95% од времето што го имам користено симот бил полн. Идеја да го решам ова?
Mozebi master reset ke ti pomogne :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Имам проблем со телефонов
Уклучив Самсунг Киес и ми побара firmware update, одобрив али на 60% од апдејтот ми се рестартираше компијутерот сам. После тоа пробав со firmware emergency recovery, овде па на 80% ми излага ерор
И сеа неможем да го уклучим телефонот. има решение ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Кога на картичка од One ќе го ставам телефонот да не бара автоматски мрежа, значи мануелно да биде, станувам недостапна и тоа веднаш. Кога ќе вратам на automatic, пак сум достапна. Со картичката од Vip немам такви проблеми. Што е работава со овие?
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
imam nokia e75 , koristen 5-6 meseci , se e vo red samo nsto baterija ne drzi voopsto , 10 casa najmnogu , baterija kako sto znam ne se poprava , i prasuvam dali nekoj znae kolku cini edna nova baterija ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
imam nokia e75 , koristen 5-6 meseci , se e vo red samo nsto baterija ne drzi voopsto , 10 casa najmnogu , baterija kako sto znam ne se poprava , i prasuvam dali nekoj znae kolku cini edna nova baterija ?
Не верувам дека е до батеријата, пробај со нова мада сигурно има нешто што троши струја ...
 
Член од
11 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
27
Дали може некој да ми каже и да ме упати каде да најдам микрофон и звучник за LG KP 500 Cookie Fresh или да ми каже некоја мобилара каде што поправаат ваков тип на телефон и колку чини?
Фала
 

Kajgana Shop

На врв Bottom