Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Ми умре батеријата за сони ериксон к750и
Знае некој колку се нови батерии? барав на нет на некоја страна да видам, али не ми успеа баш. А и тоа капачето шо е од маската позади

ми е изгубено.. може такво негде да се најде низ градов?
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Нокиа N97mini многу брзо ми се троши батеријата, ни три дена не ми трае?
 

TwiNNeR

Повеќе читам, помалку пишувам
Член од
1 декември 2009
Мислења
178
Поени од реакции
100
Ми умре батеријата за сони ериксон к750и
Знае некој колку се нови батерии? барав на нет на некоја страна да видам, али не ми успеа баш. А и тоа капачето шо е од маската позади

ми е изгубено.. може такво негде да се најде низ градов?
за само капаче тешко да најдеш. Ќе побараш маска цела од продажните места на вип тмобајл или уан, било каде... (најголема шанса да најдеш мислам дека има во тмобајл)

Батериите на повеќето сони ериксон се слични, на некои исти. Не би требало да биде толку проблематично за наоѓање... Јас би прашал во некое продажните места на вип тмобајл или уан...(најголема шанса да најдеш мислам дека има во тмобајл)


Знам дека се повторувам, ама ако не таму, само на старо можеш да најдеш :)

--- надополнето ---

Нокиа N97mini многу брзо ми се троши батеријата, ни три дена не ми трае?
Најверојатно имаш апликации што работат во позадина... (или играш игри)

Може и да е до вајрлесот... Гаси го кога не ти треба, многу троши батерија...
и ГПС троши...

не е проблемот до телефонот ако го користиш многу :)
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ми умре батеријата за сони ериксон к750и
Знае некој колку се нови батерии? барав на нет на некоја страна да видам, али не ми успеа баш. А и тоа капачето шо е од маската позади

ми е изгубено.. може такво негде да се најде низ градов?
Оригинална SonyEricsson батерија кај мене е 500 денари, со попуст за кајганџии.
Капачето тие само 100 денари :)
075421493
Алфа Мобил
ул.Водњанска бб.

--- надополнето ---

Нокиа N97mini многу брзо ми се троши батеријата, ни три дена не ми трае?
3 дена? :) Тоа е дури и многу, за телфон со толкава батерија и толкав екран :) Малку е неполн ден ако ти држи.

--- надополнето ---

Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.


Што би можело да е проблем и како да го решам?
*#7370# - одобри, 12345 ако ти побара код. Доколку не се оправи, пиши репорт.

--- надополнето ---

Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
*#7370# - Accept, - ако ти побара код - 12345, доколку не си го сменил. Ако има негативен резултат, пиши :)

--- надополнето ---

Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
*#7370# - Accept, - ако ти побара код - 12345, доколку не си го сменил. Ако има негативен резултат, пиши :)

--- надополнето ---

Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
Try hard format, use google :D

--- надополнето ---

Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
Try hard format, use google :D

--- надополнето ---

Колку пари од прилика е маска за Nokia 5310 XpressMusic


Благодариме :back:
900 денари
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Имам Ваков телефон и имам проблем со мрежата , час нема мрежа , час ке се накачи на 2-3 цртички ... На T-Mobile сум ако значи нешто ...
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.012
Поени од реакции
6.040
Иам SE W705i. Проблемот ми е следен. Проблеми со полнењето иам. Мислам дека е џекот каде што се става полначот бидејќи не с еполни секогаш кога ќе го ставам мобилниот на полнач.
Мора некако кабелот од полначот да го вртам, дали да се поврзат тие металните конекторчиња одредено, неам појма. Ако почне да се полни, дава дека се полни горе кај батеријата, но не се полни.
До полначите не е, бидејќи 3 пробав. На други телефони нормално си работат. Што може да се проблем, идеја некоја?

Ваљда добро објаснив, бар се потрудив.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Иам SE W705i. Проблемот ми е следен. Проблеми со полнењето иам. Мислам дека е џекот каде што се става полначот бидејќи не с еполни секогаш кога ќе го ставам мобилниот на полнач.
Мора некако кабелот од полначот да го вртам, дали да се поврзат тие металните конекторчиња одредено, неам појма. Ако почне да се полни, дава дека се полни горе кај батеријата, но не се полни.
До полначите не е, бидејќи 3 пробав. На други телефони нормално си работат. Што може да се проблем, идеја некоја?

Ваљда добро објаснив, бар се потрудив.
а да стаиш друга батерија од исти телефон и дак видиш прво батеријата да не ти е цркната ?? пошо ако ти покажува дека се полни тогаш значи се полни. а ако не ти држи батеријата и ФУЛ да ти се напуни за 1 минута може да ти се изгаси телефонот.. до пуњачот неможе да е зашо викаш ОК си работат на други телефони.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Иам SE W705i. Проблемот ми е следен. Проблеми со полнењето иам. Мислам дека е џекот каде што се става полначот бидејќи не с еполни секогаш кога ќе го ставам мобилниот на полнач.
Мора некако кабелот од полначот да го вртам, дали да се поврзат тие металните конекторчиња одредено, неам појма. Ако почне да се полни, дава дека се полни горе кај батеријата, но не се полни.
До полначите не е, бидејќи 3 пробав. На други телефони нормално си работат. Што може да се проблем, идеја некоја?

Ваљда добро објаснив, бар се потрудив.
Зачисти го конекторот за полнење
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Каде да проверам на Т-мобиле колку ми е сметката ?
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34


Nokia N8, следен ми е проблемот:

можам да праќам пораки, може да ме бараат, но јас не можам да звонам веднаш ми исклучува.

Пробав да ја ставам СИМ Картичката во друг телефон, се функционира ОК.

Што би можело да е проблем и како да го решам?
hard reset.. ili 8sec drzi go on/off kopceto i bi trebalo da bide ok!
 
П

Паган-др

Гостин
Дали можам некако или може некој друг да ми го поврати избришаниот клип? Пред саат време го избришав по грешка. Пробав со некои софтвери ама кога ќе го поврзам мобилниот со компјутер, не ми го дава ко посебен хард диск, а софтверите скенираат само хард дискови. Ептен ми е битен клипот.

Чаре?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Може ли (и како ) да го упдејтнам мобилниот (nokia n95 8gb) преку wireless ? Значи да не го приклучувам со кабелче телефонот на пц .
Знам N96 има ваква опција ама кај мене неможев да ја најдам :S :)
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Дали можам некако или може некој друг да ми го поврати избришаниот клип? Пред саат време го избришав по грешка. Пробав со некои софтвери ама кога ќе го поврзам мобилниот со компјутер, не ми го дава ко посебен хард диск, а софтверите скенираат само хард дискови. Ептен ми е битен клипот.

Чаре?
na memoriskka ti bil klipot ili ne.? ako ti bil na memoriska Restore MyFiles data recovery se vika programot probaj so toa bi trebalo da ti go povrati.. Mene mi pomogna mnogu si povrativ skoro 300 izbrisani sliki..

--- надополнето ---

Може ли (и како ) да го упдејтнам мобилниот (nokia n95 8gb) преку wireless ? Значи да не го приклучувам со кабелче телефонот на пц .
Знам N96 има ваква опција ама кај мене неможев да ја најдам :S :)
mislam deka moze ali samo preku Ovi Suite.. preku OTA(over the air) ne.
 

_Perdika_

Proud To Be Macedonian!!!
Член од
7 јануари 2009
Мислења
77
Поени од реакции
11
Луѓе денес земав телефон од T-mobile, и го променив тарифниот модел во Relax Surf, па поради тоа што продавачката беше премногу “фина“ не ми објасни дали за нетот треба некоја посебна активација или автоматски се активира?

--- надополнето ---

Ако може помош, многу ќе ви бидам плагодарен
 

Kajgana Shop

На врв Bottom