Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
10 февруари 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Другар вака сега. јас колку што те разбрав, Lock Phone ти е еден код , а Factory Code се става на друго место , пробај да ставиш 0000 па потоа да го смениш кодот што ти сакаш да го ставиш , ако не секогаш го имаш тука google да ти поможи :toe:
The factory setting for the lock code is 12345. така вика во user manual-от и ја го немам менувано, а не го прифаќа тој код.
 
Член од
21 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
1
The factory setting for the lock code is 12345. така вика во user manual-от и ја го немам менувано, а не го прифаќа тој код.
епа другар тогаш пробај го ова, направи софт ресет на телефонот, Но прво префрли си ги сите важни податоци од телефонот на твојот комјутер
потоа : *#7780#
ќе се рестартира телефонот а потоа пробај да го смениш lock code -от .
Ваков проблем можи да ти се појави доколку имаш направено update на софтверот

позз
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Здраво. Имам нокиа 6131и ми се појави некој проблем кога го вклучувам реботи неколку секунди додека да се појави основната слика и се исклучува..Го носев еднаш на сервис и само ми зедоаа 800 денари рабодеше две недели и еве сега пак истиот проблем.. Јас мислам дека е софтверски проблем иако не се разбирам многу во телефонија. Па ако знае накој како што нека помага.:pipi:
 

LovedGirl

M`agapas? S`agapw polu!
Член од
17 септември 2008
Мислења
127
Поени од реакции
11
Долго време неможам да најдам тема за телефон Sony Ericsson S302 , ако некој најде некоја страна за симнување теми за овој телефон нека каже
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Здраво
Дали има програмче за Sony Ericsson K770i кое овозможува,да се прекопираат пораките од телефон на компјутер?
 

CapiiSR

Сакам Секс!
Член од
26 март 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
помош , незнам каков телефон да си зеам :Д кажете шо телефон и колку пари!!!!!!!!:smir:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Знае некој како да инст Flash Player на мобилниот ( Nokia 5800 )? Пошо ја коа ја отварам страната ми бара да селектирам оперативен систем ...:nesum:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Долго време неможам да најдам тема за телефон Sony Ericsson S302 , ако некој најде некоја страна за симнување теми за овој телефон нека каже
Мислам дека нема можност за додавање теми на овај модел... Само системските се достапни и толку.
 

CapiiSR

Сакам Секс!
Член од
26 март 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Долго време неможам да најдам тема за телефон Sony Ericsson S302 , ако некој најде некоја страна за симнување теми за овој телефон нека каже
na google pisi download themes for sony ericsson
 

_master

*Big Barsa Fan*
Член од
15 август 2007
Мислења
535
Поени од реакции
18
Kade mozam da najdam asalna futola za nokia 5310 xpressMUSIC.
 
Член од
29 септември 2008
Мислења
219
Поени од реакции
5
osnoven softver za nokia n-73 kaj da najdam?:helou:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
a be na VIP sajt da ne znaete?
ili pa odma ako znaete kako da si proveram kolku kredit iam?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom