Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
имам htc p3452 и имам еден проблем. Пред некое време ми се истури сок над него и од тогаш престана да фунцкионира екранот значи кога ке го уклучам свети бело и се појавуваат на левата страна линии по целата висина на екранот многу тенки низ кои може бледо да се види позадината на мобилниот. доколку пробам да стегнам од задниот дел како шо стегам понекога излегуваат исто така тенки линии низ кои може да се види позадината ама тоа е само додека така го држам кога ќе отпуштап повторно е само бело.
Дали може некој да помогне да се направи мобилниот и пожелно би било ако е можно да ми кажите шо можи да биди проблемоти дали има некој сервис каде шо можам да го однесам а притоа да не бидам излажан во смисла да треба да му се смени само мало делче а мене да ми речат дека е голема работа и да ме заколат со пари. (знам дека такво не постои ама сепак да прашам јас)
фала однапред
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.663
Поени од реакции
213
ako ti e roknato nesto tesko deka ke go sredis nema kaj nas delovi za htc jas maska naracuvav od stranstvo :S
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
имам htc p3452 и имам еден проблем. Пред некое време ми се истури сок над него и од тогаш престана да фунцкионира екранот значи кога ке го уклучам свети бело и се појавуваат на левата страна линии по целата висина на екранот многу тенки низ кои може бледо да се види позадината на мобилниот. доколку пробам да стегнам од задниот дел како шо стегам понекога излегуваат исто така тенки линии низ кои може да се види позадината ама тоа е само додека така го држам кога ќе отпуштап повторно е само бело.
Дали може некој да помогне да се направи мобилниот и пожелно би било ако е можно да ми кажите шо можи да биди проблемоти дали има некој сервис каде шо можам да го однесам а притоа да не бидам излажан во смисла да треба да му се смени само мало делче а мене да ми речат дека е голема работа и да ме заколат со пари. (знам дека такво не постои ама сепак да прашам јас)
фала однапред
odnesi go na сервис нека пробаат да го исчистат, доколку е премногу корозиран конекторот ако немаат рез. делови нека ме контактираат.
би ти препорачал некој од овие сервиси: алфа мобил, д3 мобил, мега мобил, др. мобиле, моби3-куманово, телефон-сервис битола, PSX and Mobile Охрид, MobiCopy охрид, siemens прилеп...
барем кај нив сум сигурен дека нема да ти направат поголема штета и нема да експериментираат.
 

mUv@ ThE DoGg

oLd ScHoOl PerSoN
Член од
29 септември 2005
Мислења
363
Поени од реакции
5
а шо значи тоа конекторите?? дека не е екранот? или не можиш да кажиш вака мора да се види
odnesi go na сервис нека пробаат да го исчистат, доколку е премногу корозиран конекторот ако немаат рез. делови нека ме контактираат.
би ти препорачал некој од овие сервиси: алфа мобил, д3 мобил, мега мобил, др. мобиле, моби3-куманово, телефон-сервис битола, PSX and Mobile Охрид, MobiCopy охрид, siemens прилеп...
барем кај нив сум сигурен дека нема да ти направат поголема штета и нема да експериментираат.
 
D

DeviL_32`

Гостин
Друже дај малце поконкретно објасни што е проблемот со ЛГ и посебно со Сони Ериксонов....мене ми се чини како пристоен телефон.....инаку еве ги цените на овие телефони па ти види до која цена сакам:

LG KU990 (14.490денари)
LG KP500 (11.990денари)
LG KC550 (5.990денари во пост пејд, припејд не знам колку е)
LG KF510 (9.475денари)
Sony Ericsson W595 (12.975денари)
нели гледаш кога некој би побарал помош околу телефон само нокиа вели. Друше според мене вокмен 595 има најдобар звучник ако си за музика, а ако си за камера тогаш земи ку990
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
нели гледаш кога некој би побарал помош околу телефон само нокиа вели. Друше според мене вокмен 595 има најдобар звучник ако си за музика, а ако си за камера тогаш земи ку990
Јака кака му е камерата на вјувити :pos2:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
што телефон имаш?
во блутут сетингс имаш една опција визибилити, стави ја на ОН :)
Sagem my411x, на ОН ја ставам знам се тоа, изледа е до мобилниот.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34
Сакам да пратам фајл од компјутер на мобилен преку блуту ама не сака да го најде мобилниот. Обратно може да се праќа се е во ред. Значи пробав со таа програмата што оди со блутут адаптерот и не сакаше, пробав преку windows што се автоматските драјвери пак нејќе. Чаре?
a bre ist probLem imav
probaj vaka so desen klik na fajLot so sakas da go pratis i sent to bluetooth device i napraj pair device so pc i toLku end of discustion...

sega go vidov tvojot posleden post ne e do mobilniot e do BlueSoleil ne gi prepoznava site moblini jas imam my511x i nekese probav so samsung e250 nekese pa zatoa ako imas vista ne i instaLiraj niso ni driver ni nisto oti samata vista mene doma mi gi najde i sega teRam...
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
a bre ist probLem imav
probaj vaka so desen klik na fajLot so sakas da go pratis i sent to bluetooth device i napraj pair device so pc i toLku end of discustion...

sega go vidov tvojot posleden post ne e do mobilniot e do BlueSoleil ne gi prepoznava site moblini jas imam my511x i nekese probav so samsung e250 nekese pa zatoa ako imas vista ne i instaLiraj niso ni driver ni nisto oti samata vista mene doma mi gi najde i sega teRam...
Така е..
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Иам проблем со 6600... Синоќа ми се изгаси телефонот и мислев дека ми е празна батеријата. Ама сабајле коа го укључив ми вади Error и вика : Phone start - up failed please contact your reseller. Помош некој ? :nesum:
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
или mcu + ppm + cnt или RPL или HW.

но ако имаш среќа пробај хард формат.
извади ја батеријата, стави ја, држи истовремено едно 15 секунди пауер дугме, јес (зеленото дугме) звезда и тројка, ако се подигне пак со контакти ритајлер - сервис, ако се појави црно/бел екран со средина формат - радуј се да подигне системот.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Да да забораив да напраам едит на постот го најдов кодот за формат на нет :) ! И успеа... Фала како и да е !:smir:
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Има ли GPS мапи за Македонија за Nokia N95? И од каде може да ги слегнам? ( без да плаќам се разбира )
Гледав некои клипчиња на youtube и покажуваат како на Nokia N95/8GB да се направи да работи и TomTom. Може ли некој малце подетално да ми објасни пошо немам многу искуство со инсталирање мапи за GPS...Благодарам однапред...:toe::vozbud:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Има ли GPS мапи за Македонија за Nokia N95? И од каде може да ги слегнам? ( без да плаќам се разбира )
Гледав некои клипчиња на youtube и покажуваат како на Nokia N95/8GB да се направи да работи и TomTom. Може ли некој малце подетално да ми објасни пошо немам многу искуство со инсталирање мапи за GPS...Благодарам однапред...:toe::vozbud:
Ај стави си GARMIN и не му ја мисли ич после најдобриот програм за џипиес со детални мапи за македонија и упатство за инсталирање на македонски ... све тоа имаш ТУКА
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Ај стави си GARMIN и не му ја мисли ич после најдобриот програм за џипиес со детални мапи за македонија и упатство за инсталирање на македонски ... све тоа имаш ТУКА
Thanks for the help...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom