Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Jane напиша:
Интересно. Ај баш да видам како ќе ме користи.
Телефонот е топ! Јас само историјата ти ја кажав:)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Necrophilia напиша:
Телефонот е топ! Јас само историјата ти ја кажав:)
Инаку батеријата ме изненади. Го наплонив скроз и издржа цели 3 дена и се симна до 20% па го наполнив. Инаку го чепкав минимум по 3-4 саати дневно онака играв, снимав работи, камера, музика... Битно екранот светеше по 3-4 саати дневно ако не и повеќе а издржа толку. Според коментарите што ги читав на интернет сите се жалеа дека малце му траела батеријата.:toe: Можно е да ми ставиле некоја појака? Мене 6600 не ми држеше колку овој.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
абе исто така многу зависи батеријата и од тоа кај се наогаш, и колку ти е осветлен дисплејот.
Ако ти е на под 70% осветлувањето би ти траело дури и 4 пати повеке од нормално, исто така знаете сите дека на места каде што има послаб сигнал батеријата се троши многу побрзо.
Можеби некад сте приметиле кога ке отидете во странство на подолго време дека батеријата не ви трае исто како тука.
Пример пред година ипол кога бев на пракса на скиање еден другар имаше к750 и вели у скопје на 2 дена ја пунел и тоа ретко разговарал преку сила 4 пати дневно со неговите правел муабет пошто е од куманово а во скопје преседува и прака по 10-20 пораки отпирилика... а додека беше у бугарија од досада играше по цели денови и само двапати го наполнил во рок од 9 дена.
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Дисплејот ми е ставен на 100% Brightness:toe:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
тогаш стај го на 60 или 70%, на почеток ке ти праи разлика и ке ти изгледа премногу глупо за неколку дена ке се навикнеш и ке видиш колку појке ке ти трае батеријата...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.359
baram slusalki za ngage qd imav edni ama se skrsija po prodavnicite nikade nema (malku mi e cudno ova). Kaj mozam da nabavam novi i za koja cena?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да ти кажам право и еден другар бараше за н-гејџ слушалки и нигде не најде... тука кај мене во мобилара најдовме едвај едни и покрај тоа што не беа баш многу соодветни си ги зема...
пасуваат од нокиа 8310, 3310, 6600, 7380 итн... ако си од ск помини кај мене ке провериме.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.359
moze utre okolu 12:30 ako ne vrne mnogu
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Знае некој дека се продаваат маски за Motorola C650? Кај мене во Штип нема, а маската на телефонот ми е лом така да очајно ми треба друга :)
 
Член од
17 март 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
Imam N73,skoro kupen, i sega mi javuva eden problem koga se javuvam jas gi slusam odlicno no tie mene ne,mute e iskluceno.
Skoro go instalirav zip manager moze li toj da pravi nekoi problemi ili ne,probav da go deinstaliram no nemoze .Resenie?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
види да не си го намалил звукот на страничните дугмиња или со џоистикот надесно иди додека разговараш.
пробај да го избришеш менаџеот.
ао не помине со ниедно од овие
тогаш
пробај со следново.


  1. *#7370#
  2. Ok
  3. Security Code - 12345
  4. restarting
ако не помине ни со ова тогаш е хардвер. - носи го каде што ти е гаранцијата... иако звучникот не подлежи под гаранција глеам у последно време за потрошни материјали ги мењаат на повеке места бесплатно... како и да е и да ти наплатат мораш да го носиш каде што ти е гаранцијата оти на друго место автоматски ја губиш истата...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
pcjodamaster напиша:
Знае некој дека се продаваат маски за Motorola C650? Кај мене во Штип нема, а маската на телефонот ми е лом така да очајно ми треба друга :)
јас имам.
Оригинална ти е 600 денари
имитациите ти се од 70 до 200 денари зависи што квалитет ти е...
на пазариве како пример:зелен пазар кај југо-дрво, бит-пазар и авто-пазар ги има на кило....
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
I jas imam problem eden so N73 baterijata mi se trosi ekstremno brzo za skoro eden den ako ne i pomalce.Probuvam so telefonov ni igram ni mircam ni muzika slusam da vidam dali nekakov efekt ima i nisto.Pak za eden den ja nema baterijata so mislam deka ne e normalno barem da drzi 48 casa. Da ne znae neko so e problemov i kako da go popravam.imam instalirano nekoi aplikacii i igri ali ne gi uklucuvam voopsto i sekogas proveruvam da ne rabotat vo pozadina nekoi programi ama nisto nema.
 
Член од
29 јануари 2005
Мислења
313
Поени од реакции
3
Jane напиша:
Во блиска иднина ке има и кај нас такви телефони произведени од швајцарска фирма. Ќе може да се користат со 2 сим картички. Која ќе биде цената и што карактеристики ке имаат незнам да ти кажам. За некоја недела најверојатно ќе почне со работа фирмата во Македонија.
Vakov telefon imashe pred 5 godini najmalku kaj nas poznat kako Benefon.Za poveke info.. eve vi link :)

http://www.cellular.co.za/phones/benefon/benefon_twin_dual_sim.htm

neznam dal bi mozhelo sega nekade da se najde istiot :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Sase91 напиша:
I jas imam problem eden so N73 baterijata mi se trosi ekstremno brzo za skoro eden den ako ne i pomalce.Probuvam so telefonov ni igram ni mircam ni muzika slusam da vidam dali nekakov efekt ima i nisto.Pak za eden den ja nema baterijata so mislam deka ne e normalno barem da drzi 48 casa. Da ne znae neko so e problemov i kako da go popravam.imam instalirano nekoi aplikacii i igri ali ne gi uklucuvam voopsto i sekogas proveruvam da ne rabotat vo pozadina nekoi programi ama nisto nema.
исто како Јане, намали контраст, ако ни во тој случај не видиш некоја голема разлика тогаш инсталирај си таск менаџер сигурно имаш вирусирана апликација која ти го цица процесорот.
Исто така ако ги забораваш уклучено апликациите и од тоа може да е. За проверка да видиш кои ти се уклучени подолго време задржи на копчето за влегување во мени и ке ти се отвори мало прозорче оддесно.
Исто така многу случаеви - коа ке ми купат некој нов мобилен ми се жалат дека не им траела батеријата појке од пола ден и мислат дека сум им дал расипан телефон или батерија, на крај искача дека кога ке уклучат блутут го забораваат уклучен :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom