Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
Necrophila, imam po doma eden smartphone, http://www.handys-mobile.de/universum-smartphone.html bash ovoj na Quelle. Baterijata mi e otidena skroz. Raboti samo na punjach. Jas se obidov neshto da ja popravam, no neuspeshno, pa sakav i da te prasham, moze da se najde zamena za nejze, ili kolku bi chinela da se poracha?. Poshto na internet ne najdov samo baterija. Fala
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ako 3.6/3.7/3.8v mislam deka ke moze da se sredi no ako e 4.5 ili pojaka mnogu tesko ako si od Sk pomini kaj mene na rabota da ja vidam baterijata ako ne togash slikni ja da vidam koja debelin na kelii ima.
Da se najde baterija skoro nema shansi oti za SmartPhones, PDA, PalmTop etc... edvaj polnjac se naoga a ne kamoli baterija. Najedonstaven i nabrz nacin e so menuvanje na kelii.
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
ok, koga ke dojdam doma ke vidam na kolku "v" beshe tochno. ne e nekoja mnogu debela, i po golemina i debelina e slichna kako taa od 8210.
kako i da e, od skopje sum pa i da go donesam da go zirnesh ne e losho. Ti beshe tamu nekade kaj amc... na taa ulica neli
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
dLt-Ed напиша:
ok, koga ke dojdam doma ke vidam na kolku "v" beshe tochno. ne e nekoja mnogu debela, i po golemina i debelina e slichna kako taa od 8210.
kako i da e, od skopje sum pa i da go donesam da go zirnesh ne e losho. Ti beshe tamu nekade kaj amc... na taa ulica neli
pa poubavo da recese kaj Anhoch na taa ulica oti AMC mi se na nekoi 400 metri a anhoch na 100 metri.

inace toa "v" e voltaza a "a" e amperaza... ameprazata i ne e tolku bitna za funkcionalnosta na baterijata taa e potrebna samo za izdrzlivosta primer ako ti e 800 miliamperi baterijata a telefonot ti e potrosuvas so 500 miliamperi nemoze da ti trae pojke od den ipol, akot i e od 4000 miliamperi ke ti trae i po cela nedela.
 

dLt-Ed

молчењето е злато
Член од
29 јануари 2006
Мислења
126
Поени од реакции
3
znam shto e za shto:) imam malo razbiranje u elektronika. ke vidam i ke ti kazam togash. fala ti
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
oukej, no cim se razbirash vo elektronika mozes i sam da si go izrabotish toa sto ke me macish mene, 3 kelii so se elektronika ke ti gi dadam za 2 evra, eventualno ako nekes ltium kelija taa ti e 3 evra.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Ke moze li nekoj da mi prati nekoa aplikacija ili igra za N73 oti na internet skapav od baranje i se do bezveza nesto stasuam.na mail pratete ako imate sase_misevski@yahoo.com fala odnapred
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
а апликација поврзана со што сакаш.
 
Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
So bilo ili nekoa igrica moze da imam zanimacija nesto na telefonov
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
ај види некоја од игриве.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
многу се големи бре...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
еј абе зошто сите мои сумирања се пред крај и појке неможам да закачувам фајлови?
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
заинтересиран сум за да купам сони ериксон к510и што мислите за телефонов и што е тоа shared memori така пишува за телефонов?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
3.286
Па добар е, ја го имам. Има инфраред, има блутут, mp3, видео. Едина мана и најголема (за мене барем) е тоа што нема слот за мемориска картица, а неговата меморија е само 28mb. Од се друго сум задоволен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom