Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.719
Поени од реакции
38.946
тоа е самсунг, ги даваш последните пари што ги имаш и откриваш по месец дена розева линија на екран
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вие што препродавате телефони земени на договор од оператор и нагласувате дека е со гаранција знаете, дека кога и да има потреба мора лично во салон да одите со тој што ќе го купи, за да му ја признаат гаранцијата?

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Вие што препродавате телефони земени на договор од оператор и нагласувате дека е со гаранција знаете, дека кога и да има потреба мора лично во салон да одите со тој што ќе го купи, за да му ја признаат гаранцијата?

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
сигурно?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Да. Скоро сите овие што препродаваат телефони им се земени на лизинг и целосно не им се исплатени и додека не поминат тие 24 месеци е на име на тој што има потпишано и телефонот е врзан за договорот.
На ваков начин сакаат да избегнат препродавање на нови телефони земени на претплата и да не важи гаранцијата доколку некој испадне жртва при купување од друг сопственик.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Да. Скоро сите овие што препродаваат телефони им се земени на лизинг и целосно не им се исплатени и додека не поминат тие 24 месеци е на име на тој што има потпишано и телефонот е врзан за договорот.
На ваков начин сакаат да избегнат препродавање на нови телефони земени на претплата и да не важи гаранцијата доколку некој испадне жртва при купување од друг сопственик.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
мислам дека нема врска ова, пријател што има купено доста вакви телефони вика јас си ги носам за гаранција никогаш не го барале тој на чие име е договорот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
мислам дека нема врска ова, пријател што има купено доста вакви телефони вика јас си ги носам за гаранција никогаш не го барале тој на чие име е договорот.
Ама порано.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Дечки дали и на други модели на Самсунг освен с7 еџ се појавуваат тие розеви линии на екранот?
Таа не се појавува од ништо ... туку само од паѓање
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
ај помагајде момци... користам huawei p9 скоро 2 години и ми се деси една заебанција... од еднаш прекина да работи фингерпринтот а у сетинзите кога одам да најдам да го штелувам... ГИ НЕМА!... неможам ништо да напраам со сетинзите т.е неможам ни да ги најдам... имал некој вакво искуство или?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.719
Поени од реакции
38.946
ај помагајде момци... користам huawei p9 скоро 2 години и ми се деси една заебанција... од еднаш прекина да работи фингерпринтот а у сетинзите кога одам да најдам да го штелувам... ГИ НЕМА!... неможам ништо да напраам со сетинзите т.е неможам ни да ги најдам... имал некој вакво искуство или?
factory reset удри му, ако не бива префлешувај го
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.719
Поени од реакции
38.946
мислиш на хард ресет или преку сетинзите на фактори?
у сетингс имаш тоа види, кај секој телефон е различно, само све ќе ти избрише ако имаш слики бекап под хитно!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
у сетингс имаш тоа види, кај секој телефон е различно, само све ќе ти избрише ако имаш слики бекап под хитно!
епа баш овој дел ме нервира со бекаков..... ај ке морам јеби га
 

Kajgana Shop

На врв Bottom