Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Samsung J3 2016 се полни многу долго околу 5 часа
што може да е? А батеријата држи добро!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Samsung J3 2016 се полни многу долго околу 5 часа
што може да е? А батеријата држи добро!
Проба со друг полнач? Барем 1.5 или 2А излезна моќ
Друго може да е конекторот
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.654
Поени од реакции
38.837
Да пробано е со повеке полначи од Samsung и со сите е исто.
фукни му некој од таблет, ја моето шаоми го пунам со полнач од таблет, со тој стандардниот нивни цела вечност ќе се полни.
 
Член од
25 март 2013
Мислења
235
Поени од реакции
141
Вие што препродавате телефони земени на договор од оператор и нагласувате дека е со гаранција знаете, дека кога и да има потреба мора лично во салон да одите со тој што ќе го купи, за да му ја признаат гаранцијата?

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Пријателе ке те замолам да не шириш дезинформации. Амаа баш нема врска ова што пишуваш. Сестра ми работи во ВИП и никогаш ваков проблем немало. За гаранцијата е битно фактурата или фискалната да ја имате. Не е битно кој ке го однесе телефонот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пријателе ке те замолам да не шириш дезинформации. Амаа баш нема врска ова што пишуваш. Сестра ми работи во ВИП и никогаш ваков проблем немало. За гаранцијата е битно фактурата или фискалната да ја имате. Не е битно кој ке го однесе телефонот.
Ми е гајле за сестра ти.


Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Мене ми го испрати.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Вчера разговарав со пријател што работи со препродавање на телефони, истиот беше продажен агент во вип до пред скоро, изминативе неколку месеци имал носено 2 телефони за сервис кои се купени од друго лице и не му направиле проблем, така да оваа или помешала некоја брзина или апла деновиве смениле нови правила.
Кога ќе има помала гужва ќе одам во продажен да прашам бидејќи ме интересира ова, досега најдобар начин да купиш ефтин телефон и да имаш гаранција беше овој, има луѓе со повеќе пакети кои на обнова на договор ги земаат телефони од операторот за џабе, за себе си користат појаки телефони и ги шиткаат овие доста поефтино од нови иако имаат по 2 години гаранција.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Вчера разговарав со пријател што работи со препродавање на телефони, истиот беше продажен агент во вип до пред скоро, изминативе неколку месеци имал носено 2 телефони за сервис кои се купени од друго лице и не му направиле проблем, така да оваа или помешала некоја брзина или апла деновиве смениле нови правила.
Кога ќе има помала гужва ќе одам во продажен да прашам бидејќи ме интересира ова, досега најдобар начин да купиш ефтин телефон и да имаш гаранција беше овој, има луѓе со повеќе пакети кои на обнова на договор ги земаат телефони од операторот за џабе, за себе си користат појаки телефони и ги шиткаат овие доста поефтино од нови иако имаат по 2 години гаранција.
Не само оваа претходно од искуство ми кажаа дека ги вратиле од салон и барале да потпише оној кој е сопственик на договорот и затоа и пишав колку само да видам што ќе одговорат. Може на тој не му направиле проблем и поминал така, само поради тоа што претходно бил продажен агент во ВИП.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.653
Поени од реакции
34.941
Не само оваа претходно од искуство ми кажаа дека ги вратиле од салон и барале да потпише оној кој е сопственик на договорот и затоа и пишав колку само да видам што ќе одговорат. Може на тој не му направиле проблем и поминал така, само поради тоа што претходно бил продажен агент во ВИП.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
Го прашав и тоа, вика вработените во продажниот не го знаеле дека им бил претходно колега, без никакви врски без никакви препирања му ги примиле телефоните за сервис.
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
Имам телеком тарифа од оние старине, 279 ден/месечно. Ми стигна писмо дека ќе ја укинеле и ако не одберам, по автоматизам ќе ме стават на друга тарифа. Смеат ли така да ми променат тарифа? Сакам да го задржам бројот, може од постпејд на припејд да се префрлам? Или препорачајте најдобра тарифа во моментов, сеедно на кој оператор.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Имам телеком тарифа од оние старине, 279 ден/месечно. Ми стигна писмо дека ќе ја укинеле и ако не одберам, по автоматизам ќе ме стават на друга тарифа. Смеат ли така да ми променат тарифа? Сакам да го задржам бројот, може од постпејд на припејд да се префрлам? Или препорачајте најдобра тарифа во моментов, сеедно на кој оператор.
не може да те префрлат, не може да ти ја променат тарифата
ептен ниско паднале штом со овакви тактики на заплашување почнале да ги лажат луѓето да преминат на новите поскапи пакети
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
не може да те префрлат, не може да ти ја променат тарифата
ептен ниско паднале штом со овакви тактики на заплашување почнале да ги лажат луѓето да преминат на новите поскапи пакети
Друже , и јас мислам дека без моја согласност не смеат да ми менуваат тарифа ама што правам сега? Писмово што стигна е реално, пишува дека ако до 10 ноември не одберам тарифа, по автоматизам ќе ме префрлеле на тарифа од 500 денари. А за мизерија, мизерија тешка се, се согласувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom