Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Друже , и јас мислам дека без моја согласност не смеат да ми менуваат тарифа ама што правам сега? Писмово што стигна е реално, пишува дека ако до 10 ноември не одберам тарифа, по автоматизам ќе ме префрлеле на тарифа од 500 денари. А за мизерија, мизерија тешка се, се согласувам.
Не смеат бе што глумат. Врати им со твое писмо, пиши официјална изјава, не сакам без моја согласност да ми менувате и точка.
Може само да раскинат договор.
А ти ако сакаш да остане бројчето во припејд, мислам дека требаше да побараш префрлање на бројот кај друг оператор, па таму да си одбереш дали припејд/постпејд, па после може пак назад во стариот оператор со истата финта.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.279
Поени од реакции
4.687
Имам телеком тарифа од оние старине, 279 ден/месечно. Ми стигна писмо дека ќе ја укинеле и ако не одберам, по автоматизам ќе ме стават на друга тарифа. Смеат ли така да ми променат тарифа? Сакам да го задржам бројот, може од постпејд на припејд да се префрлам? Или препорачајте најдобра тарифа во моментов, сеедно на кој оператор.
mozes da gi prijavis vo AEK za vakvo zaplasuvanje, nemaat pravo da ti prefrlat nikade oni bez tvoja soglasnost. Inace edinstvena opcija za da se prefrlis na prepaid e da se prefrlis na Lyca, pa ako ne si zadovolen posle mesec dena da se prefrlis na koj sakas operator pak. inace od telekom na vip ili obratno nema sansi da te vratat od postpaid vo prepaid
 
Член од
14 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
61
mozes da gi prijavis vo AEK za vakvo zaplasuvanje, nemaat pravo da ti prefrlat nikade oni bez tvoja soglasnost. Inace edinstvena opcija za da se prefrlis na prepaid e da se prefrlis na Lyca, pa ako ne si zadovolen posle mesec dena da se prefrlis na koj sakas operator pak. inace od telekom na vip ili obratno nema sansi da te vratat od postpaid vo prepaid
За Lyca ионака размислував, ама не знаев дека може да се префрли број.
Реално, не го користам многу бројот ама ми е даден како контакт на важни места, затоа ми е битно да не го изгубам. А за АЕК, секако ќе ги пријавам.
@olikomerc , немам договор, истечен е одамна и потоа не го обновував, само продолжив да го користам бројот и да си плаќам сметки.
Благодарам @wiksa , @olikomerc и @xope

Еве го и мизерново писмо:
IMG_20181031_092948.jpg
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Требало досега да го обновиш за во случај да не дојде момент и да ја укинат таа тарифа. Вака на необновен можат да те префрлат на друга и не може вечно да те чуваат без обврзувачки договор.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Mu nudat od Vip paket vip lite + toest televizija od 50 kanali + internet 100 gb odkoga ke gi iskoristam tie 100 gb brzinata se namaluva no nedoplajkam za poveke iskoristenost na internet do krajta na meseco (domasen internet). Download brzina 20mbs i upload 1mbs. Cena 620 den mesecn.

Me interesire dali tuka nekoj koristi slicen paket za doma i dali e zadovolen ?
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Mu nudat od Vip paket vip lite + toest televizija od 50 kanali + internet 100 gb odkoga ke gi iskoristam tie 100 gb brzinata se namaluva no nedoplajkam za poveke iskoristenost na internet do krajta na meseco (domasen internet). Download brzina 20mbs i upload 1mbs. Cena 620 den mesecn.

Me interesire dali tuka nekoj koristi slicen paket za doma i dali e zadovolen ?
Јас користам домашен интернет од вип ''вип комбо бох" мизерија невидена, повеќе од 25гб овие 2 месеца неможам да потрошам,стално пишувам поплаки ама кој ги чеша потрошувачите.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Јас користам домашен интернет од вип ''вип комбо бох" мизерија невидена, повеќе од 25гб овие 2 месеца неможам да потрошам,стално пишувам поплаки ама кој ги чеша потрошувачите.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
А која брзина треба да ти испорачаат? Пријави у АЕК или речи им дека ќе пријавиш па малце ќе се ангажираат.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.797
Поени од реакции
15.714
едно прашање за глуп андроид што го земав од Вип пред 4 месеци... пред некоја недела ми дадоа Лумиа од 2015 и ја извадив Сим картата од глупиот смарт мини на Вип, но остана да работи на нашата домашна мрежа...во недела случајно да го видам, датумот ЧЕТВРТОК 25 октомври ???
зарем не работи според сатот на мрежата ?? аа зошто пак се сјебал , веројатно кога го враќаа сатот...
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
Луѓе ми треба помош,изгубен е телефон,имам IMEI и податоци за него,знам акаунт кој е вклучен на Google,знам и дека е вклучен Хотспот бидејќи беше Online на Viber,ама од Vip и од полиција велат дека не можат да го најдат, а јас сум убеден дека покрај овие услови може да се најде.Ми текна да се раздвижам по локалниве мобилари да не го има некој најдено ама тоа не ми е во полза бидејќи ги има многу...


Помош?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Луѓе ми треба помош,изгубен е телефон,имам IMEI и податоци за него,знам акаунт кој е вклучен на Google,знам и дека е вклучен Хотспот бидејќи беше Online на Viber,ама од Vip и од полиција велат дека не можат да го најдат, а јас сум убеден дека покрај овие услови може да се најде.Ми текна да се раздвижам по локалниве мобилари да не го има некој најдено ама тоа не ми е во полза бидејќи ги има многу...


Помош?
ако не го земал некој и не угасил... пробај со where is my phone пиши на гугл со логиран од истиот акаунт
 
Член од
21 март 2014
Мислења
510
Поени од реакции
366
ако не го земал некој и не угасил... пробај со where is my phone пиши на гугл со логиран од истиот акаунт
Телефонот немаше батерија,меѓутоа сабајлево некој го има оклучено одреден период и го има повторно исклучено(бидејќи има password)
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
Ако е уклучен+интернет+локација ке го најдеш со find my phone или locate my phone.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
183
Поени од реакции
50
А која брзина треба да ти испорачаат? Пријави у АЕК или речи им дека ќе пријавиш па малце ќе се ангажираат.
Првото беше 20/20,потоа некое време испадна као тој бил тест период па го ограничија 1/20 ,арно ама сега варира 0/0---0.5/4

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Се наоѓа ли екран за Samsung Note 4 (N910) бел? Не само стаклото, туку целиот екран.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom