Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
што грешка ти дава kingoroot, usb debugging уклучен ли ти е на телефонот, потврдуваш ли на телефон за дозвола за конекција
Да се тоа е ок преку програмата на пц ми пиши дека не е можно да се рутира овај модел,а преку апликацијата полни до кај 90% и после се исклучува сама.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Да се тоа е ок преку програмата на пц ми пиши дека не е можно да се рутира овај модел,а преку апликацијата полни до кај 90% и после се исклучува сама.
најверојатно тоа u21 на крајот игра улога што не може да се рутира. huawei за секој модел еден куп верзии имаат. тогаш само да се најде преку custom recovery да се рутира некако.

edit: гледам сите тој истиот модел y625-u21 со kingoroot го рутирале без проблем

kingoroot го детектира точно моделот и пишува дека не го подржува?
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
најверојатно тоа u21 на крајот игра улога што не може да се рутира. huawei за секој модел еден куп верзии имаат. тогаш само да се најде преку custom recovery да се рутира некако.

edit: гледам сите тој истиот модел y625-u21 со kingoroot го рутирале без проблем

kingoroot го детектира точно моделот и пишува дека не го подржува?
Со апликацијата ми вади: Root failed error code: 0x18DCC4
А со програмата само Error failed.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
207
Поени од реакции
62
Kade mozam da najdam serviser so ke mi go meni ekranot na Oneplus X? Prasav na 3-4 mesta mi rekoja deka nemaat delovi za toj telefon. Znaete nekoj koj mozi toa da go napravi?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Kade mozam da najdam serviser so ke mi go meni ekranot na Oneplus X? Prasav na 3-4 mesta mi rekoja deka nemaat delovi za toj telefon. Znaete nekoj koj mozi toa da go napravi?
Ако немаш екран тогаш никој
Набави екран комплет со тач од нет и за монтажа не е проблем пиши ПП
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
LG K4 дали постои поедноставна можност за root, него да симињам апликации кои немаат везе со тоа?
Не знам зашто, ама многу голем простор зафаќа системската меморвија и од 8 гб, слободни се 800 мб, а имам само една игра НБА, и фб, месинџер и viber.
Исто претходно имав телефон со 8гб со истите апликации и игри во него, имав 4 гб слободни.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Имам самсунг А5 2015 или 2016.Имам проблем со полнење на батеријата.Последниве два дена не се полни телефонот.Пробав со друг полнач(оригиналниот од кутија беше со брзо полнење),овој полнач покажува само се полни,а телефонот стигнува до 55% полна батерија.Ако имал некој сличен проблем како јас што имам нека каже.Ми викаат дека е конекторот(а за смена на конекторот ми бараат 1500 денари).Поздрав и однапред ви благодарам!
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Имам самсунг А5 2015 или 2016.Имам проблем со полнење на батеријата.Последниве два дена не се полни телефонот.Пробав со друг полнач(оригиналниот од кутија беше со брзо полнење),овој полнач покажува само се полни,а телефонот стигнува до 55% полна батерија.Ако имал некој сличен проблем како јас што имам нека каже.Ми викаат дека е конекторот(а за смена на конекторот ми бараат 1500 денари).Поздрав и однапред ви благодарам!
Пробај да и напраиш takozvani "Refresh" на батеријата.
Испразни ја скрос до 0%,и исклучи го телефонот.
Потоа,пушти го нека се полни ама не го вклучувај телефонот.
Види дали ќе ти се напуни до 100%.
За трошење на батеријата,имаш во Geekbench апликација.
Само стартувај battery draining test,и остај го нека ти се испразни.
Тоа е типичен проблем кај Samsung телефоните,и јас се соочував со сличен проблем каде што мојот Galaxy J7 2016 на Android 6.0.1 знаеше со други полначи (Charging Brick,а не кабелот) да ми полни само до 96%,а не до 100%.
Го сменив и кабелот за секој случај,и земав еден за 200ден. од гац електроник micro usb fast data charge кинески кабел,ама брз,доста отпорен/издржлив и плус по-долг од обичниот.
Потоа се сменив на оригиналниот Charging Brick кој што беше 1A и почна да ми полни до 100% без проблем. Подоцна кога апдејтирав на 7.0.1 се среди тој проблем,но јас сепак подоцна си купив од Mega Mobile,fast charge 2A Samsung Charging Brick,и плус со тој кабелот што го купив од гац и едноставно сега брзо си полни телефонот,иако оригинал пуначот ми беше 1A,а телефонот прима 1.5A максимун,па можев тогаш да земам само со 1.5А но јас ако зимам друг телефон у иднина најрано е да си имам таков пунач за секој случај,па што ако е за 500mA разлика у пунење,мене тоа не ми праи проблем.
Земи и ти напрај како мене,смени си го кабелот (Тебе Charing Brick - от ти е веќе Fast Charge,па ако не ти е до тоа проблемот ондак не го мењај)и види,ако не ти помогне тоа што го пишав направи го ова.
Ако ни тоа не помага,апдејтирај го системот до најнова верзија,и после тоа удри му еден формат.
Пиши што направи,и дали ти се среди проблемот.
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Пробај да и напраиш takozvani "Refresh" на батеријата.
Испразни ја скрос до 0%,и исклучи го телефонот.
Потоа,пушти го нека се полни ама не го вклучувај телефонот.
Види дали ќе ти се напуни до 100%.
За трошење на батеријата,имаш во Geekbench апликација.
Само стартувај battery draining test,и остај го нека ти се испразни.
Тоа е типичен проблем кај Samsung телефоните,и јас се соочував со сличен проблем каде што мојот Galaxy J7 2016 на Android 6.0.1 знаеше со други полначи (Charging Brick,а не кабелот) да ми полни само до 96%,а не до 100%.
Го сменив и кабелот за секој случај,и земав еден за 200ден. од гац електроник micro usb fast data charge кинески кабел,ама брз,доста отпорен/издржлив и плус по-долг од обичниот.
Потоа се сменив на оригиналниот Charging Brick кој што беше 1A и почна да ми полни до 100% без проблем. Подоцна кога апдејтирав на 7.0.1 се среди тој проблем,но јас сепак подоцна си купив од Mega Mobile,fast charge 2A Samsung Charging Brick,и плус со тој кабелот што го купив од гац и едноставно сега брзо си полни телефонот,иако оригинал пуначот ми беше 1A,а телефонот прима 1.5A максимун,па можев тогаш да земам само со 1.5А но јас ако зимам друг телефон у иднина најрано е да си имам таков пунач за секој случај,па што ако е за 500mA разлика у пунење,мене тоа не ми праи проблем.
Земи и ти напрај како мене,смени си го кабелот (Тебе Charing Brick - от ти е веќе Fast Charge,па ако не ти е до тоа проблемот ондак не го мењај)и види,ако не ти помогне тоа што го пишав направи го ова.
Ако ни тоа не помага,апдејтирај го системот до најнова верзија,и после тоа удри му еден формат.
Пиши што направи,и дали ти се среди проблемот.
Пробав ама не се реши проблемот.Батеријата се полнеше до 42%.Ќе идам денес да го сменам конекторот,па ќе видам дали ќе се среди проблемот.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Пробав ама не се реши проблемот.Батеријата се полнеше до 42%.Ќе идам денес да го сменам конекторот,па ќе видам дали ќе се среди проблемот.
Ако ни со тоа не ти се реши проблемот ондак пробај со другите опции што ти ги пишав.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли некој искуство со телефон од Ледиком?
Сакам да купам Самсунг с8, па имаат акција моментално, нов с8 го продаваат за 420 евра со 1 год. Гаранција...
А половен с8 се продава по 400 евра..
Дали да купам нов с8 од Ледиком?
Фала ви многу
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ако ни со тоа не ти се реши проблемот ондак пробај со другите опции што ти ги пишав.
Се реши проблемот.Го сменив конекторот(мислам флет се викаше делчето).Сега се полно(брзо полнење)функционира.1500 денари поправката!
 
Член од
28 јули 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво дечки, дали може да ми предложите некој онака океј телефон до 6-7000, сакам за мајка ми да купам а не би го користела она за ништо друго освен повици/пораки, вибер и фб? Не мора некоја вауу камера или слично, битно е само да не почне да кочи и да се блокира телефонот за месец-два. Фала многу.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
Здраво дечки, дали може да ми предложите некој онака океј телефон до 6-7000, сакам за мајка ми да купам а не би го користела она за ништо друго освен повици/пораки, вибер и фб? Не мора некоја вауу камера или слично, битно е само да не почне да кочи и да се блокира телефонот за месец-два. Фала многу.
Xiaomi телефончиња разгледај. Имаат доста евтини со 3GB RAM и 16/32/64 GB Меморија што не е лошо.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Здраво дечки, дали може да ми предложите некој онака океј телефон до 6-7000, сакам за мајка ми да купам а не би го користела она за ништо друго освен повици/пораки, вибер и фб? Не мора некоја вауу камера или слично, битно е само да не почне да кочи и да се блокира телефонот за месец-два. Фала многу.
Xiаomi Redmi 5A или Redmi 4X ако најдеш на залиха. Би требало да се во тој ценовен ранг.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom