Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Има апликација од Телеком -мк...ја имав инсталирано на телефонот од детето, и во секое време си го проверуваш потрошениот интернет
Фала, баш ќе видам сега. Земав нова нано-сим што има со себе некаква апликација ама има само опција да се побара износот на сметката. Не го знаев ова, фала!
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.208
Поени од реакции
15.256
незнам точно како се викаше апликацијата..од Телеком е
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.565
Поени од реакции
939
Дали T-mobile има некаков смс број за проверка на интернет сообраќај?
Имам некоја глупа стара тарифа од 99-та година и клошарите ми даваат 1gb. Андроидов вика дека се потрошени 200mb, a traffic counter апликација ми вика дека се 1200mb.
Багната е апликацијата на Телеком(ако таа е traffic counter - от што го користиш).
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Багната е апликацијата на Телеком(ако таа е traffic counter - от што го користиш).
Не знам што значи багната, ама не ми дава сигурносен код ни со ембг ни со сим бројот - живо ѓубре.
А апликацијата што ја користам се вика Traffic counter од Google store ја имам симнато. Повеќе му верувам на андроид затоа што немам ништо симнувано.
Screenshot_20180614-182833_Settings.jpg
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.875
Имате ли проблем со апликацијата Резултати? Не ми ја отвара и мора да исчистам кеш и такви ствари за да работи. И така на секое вклучување. Три пати ја инсталирам и истиот проблем, а претходно си работеше.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
139
Поени од реакции
9
Zdravo Imam eden postar model na mobilen monte carlo dali zte ili htc e nesto. E sea prasanjeto mi e nemozam da spustam aplikacii otkako mu naprajv reset, mi izlegva ova
A server eror has occured.
Retry or cancel and return to
The previous screen.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.067
Поени од реакции
16.183
земав во недела мобилен од ВИП
Vodafone Smart Mini 7
денес ми залави, бараше скемирање, QR кодови за Виберот... по вадење батерија се оправи, но може пак ќе ги бара ако вклучам Вибер.
Какви искуства имате со овој мобилен, да не има некој мани и бубачки ??
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
424
Мала помош околу мобилниот
се работи за Samsung S5 Neo не сака да полни т.е. не реагира воопшто кога ќе го закачиш на полнач.Полначите се исправни и оригинални.[DOUBLEPOST=1529563692][/DOUBLEPOST]
Мала помош околу мобилниот
се работи за Samsung S5 Neo не сака да полни т.е. не реагира воопшто кога ќе го закачиш на полнач.Полначите се исправни и оригинални.
Се реши проблемот со вадење на батериата и нејзино повторно враќање.
 
Последно уредено:

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.808
Поени од реакции
7.101
Ме зеза кабелот од полначот од мобилниот (huawei p10lite), дали ќе прави проблем да земам нов кабел?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731

Kajgana Shop

На врв Bottom