Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На прв поглед се познава по брзината, надворешниот изглед и тачот. Дополнително проверуваш и IMEI, позиција на копчињата, камера, меморија, екран, батерија...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Moze da se proveri negde u setings about device takvo neso? ili samo gore navedenovo
Ako si imal Samsung ....lesno ke ja vidiš razlikata. Ekranot ne e Amoled kako prvo.
Site kineski kameri pravat sliki što udiraat na sivo...kafeavo vo poluosvetleni uslovi
Doma imam i Samsung J2 so edvaj 5 Mp...no slikite mu se perfekcija bo sporedba so kinezite koi sum gi imal

Ajfonot bi trebalo polesno da se raspoznava bidejki e mnogu tenok vo original
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
И копијата е тенка, ама веднаш се препознава. Ептен е спор и бавно се вклучува и исклучува. Не знам како може да даваат 100-150 евра за копии. Подобро ќе ги залепам на некоја пејачка.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ајфoн кoпијa нaјлеснo се препoзнaвa пoшo имa aндрoид

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Ајфoн кoпијa нaјлеснo се препoзнaвa пoшo имa aндрoид

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
Јас на детето му имав купено некој кинез од АМЦ ..копија на Ајфон6 со андроид но корисничкиот интерфејс беше направен да изгледа како на ИОС

многу не би ја препознале разликата
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Aj дај линк да видиме што копија продава АМЦ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Јас на детето му имав купено некој кинез од АМЦ ..копија на Ајфон6 со андроид но корисничкиот интерфејс беше направен да изгледа како на ИОС

многу не би ја препознале разликата
Треба само да се влезе да види верзија на софтвер и ќе се пишува дека е андроид. Ако не веднаш, потака сигурно ќе познаат :D
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Toj "Ajfonot" od Amc imaše 5.1.1 Android no imaše i opcija ikonite da izgledaat kako kaj prav Ajfon. No togaš znaeše da pravi nekoi problemi...ne vadeše nekoi ikoni od aplikacii...a aplikaciite si gi ima vo telefonot
Za kratko vreme dvete kameri se napolnija so sitna prašina. Go odnesov na servis...i posle 3 nedeli mi go vratija so navodno smeneti kameri. No posle nekoe vreme i tie počnaa da se polnat so prašina
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
кај можам да најдам pixel 2 xl у Скопје?
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.083
Здраво момци. На татко ми му падна телефон во вода и не го угасил и не ја извадил батеријата. Е сега интересното е што батеријата на неговиот телефон не се полни, а на мајка ми која го има истиот телефон и ја замени батеријата, се полни. Ја враќа пак кај него батерија работи. Другиот проблем е што има сим картичка ставена во телефонот, а не ја чита. Кога ќе ја стави сим картичката во другиот телефон, ја чита. Плус батеријата кога пробува да ја полни на неговиот телефон, му вели нешто како ниска температура. Се работи за самсунг галакси ј3 2016.
 
Член од
15 октомври 2017
Мислења
90
Поени од реакции
4
Здравоо. Сакав да ве прашам дали смеам да го полнам телефонот бидејќи во сабота вечер ми се појави дека е откриена влага во портата за полнач/USB.

Samsung A5 2017
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво момци. На татко ми му падна телефон во вода и не го угасил и не ја извадил батеријата. Е сега интересното е што батеријата на неговиот телефон не се полни, а на мајка ми која го има истиот телефон и ја замени батеријата, се полни. Ја враќа пак кај него батерија работи. Другиот проблем е што има сим картичка ставена во телефонот, а не ја чита. Кога ќе ја стави сим картичката во другиот телефон, ја чита. Плус батеријата кога пробува да ја полни на неговиот телефон, му вели нешто како ниска температура. Се работи за самсунг галакси ј3 2016.
Најголема грешка е што не ја извадил батеријата и право во сервис плус кога го ставил на полнач го рикнал уште толку со извичникот немам средено таков квар
ако работи екранот чаре само друга плоча да се стави[DOUBLEPOST=1526919547][/DOUBLEPOST]
Здравоо. Сакав да ве прашам дали смеам да го полнам телефонот бидејќи во сабота вечер ми се појави дека е откриена влага во портата за полнач/USB.

Samsung A5 2017
Не треба да се отвара нова тема за секој проблем, ти ја споив темата твоја во оваа тема за помош ... како и да е доколку ти се намокрил и слично подобро е да се однесе на сервис и да се среди, ако било ситно влага пробај на полнач, од саботата се исушило
 

Kajgana Shop

На врв Bottom