Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Еден сервисер ми кажа така во неврзан муабет дека мобилниве оператори при секое вклучување во мрежа , ти земаат по 1-2 Мб пакети интернет . така да ако е точно тоа не е пожелно да се прави постојано исклучување и вклучување на ,,стрелките,,
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Како така нели најдобрите дата пакети ги имаше, а сега ќе штеди. Кажи и дека ти троши и батерија. :icon_lol:

Од 27 април до сега имам потрошено 1.3GB со 24/7 вклучено дата.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Како така нели најдобрите дата пакети ги имаше, а сега ќе штеди. Кажи и дека ти троши и батерија. :icon_lol:

Од 27 април до сега имам потрошено 1.3GB со 24/7 вклучено дата.
zboram za tuka. imam na lajka toa so 3gb ne stiga ni za 15 dena. Ova onaka da se stedi koga ke ostane sitno megabajti :) Baterijata si drzi nema gajle kako nova da e. Po 3-4 dena so nonstop uklucen mobilen internet.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
zboram za tuka. imam na lajka toa so 3gb ne stiga ni za 15 dena. Ova onaka da se stedi koga ke ostane sitno megabajti :) Baterijata si drzi nema gajle kako nova da e. Po 3-4 dena so nonstop uklucen mobilen internet.
Imam prasanje vo topikot za koli...ako znaeš nešto piši...
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Некој корисник на iPhone 8 Plus да напише кратки импресии околу телефонот? Многу се мислам меѓу iPhone 8 и iPhone 8 Plus заради големината
 
Член од
7 април 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Imam Sony M5 i koga ke gi isklucam i ke go vklucham povtorno mi startuva se ok i naednash mi se pojavuva Android is optimazing Upgrading app 1 of 1 i toa trae okolu 30 do 40 min i cela baterija mi ja trose naednash. Probav mu dadov hard reset nekoilku pati i pak se pojavuva istoto
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Imam Sony M5 i koga ke gi isklucam i ke go vklucham povtorno mi startuva se ok i naednash mi se pojavuva Android is optimazing Upgrading app 1 of 1 i toa trae okolu 30 do 40 min i cela baterija mi ja trose naednash. Probav mu dadov hard reset nekoilku pati i pak se pojavuva istoto
Влези каде што се апликациите, чекирај да ти излегуваат и системските...и барај каде е делот за надградба на андроидот. тука пристисни и направи му форс стоп
 
Член од
7 април 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Батка подетално може? На пример со слики да можам да се снајдам, ги следев твоите инструкции и пак исто е
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.764
Батка подетално може? На пример со слики да можам да се снајдам, ги следев твоите инструкции и пак исто е
Jas imam Samsung i verovatno ima nekoi razliki, no bi probal vaka:
-formatiraš prvo
-posle koga praviš nanovo startuvanje toa go praviš bez priklučuvanje na wifi i po moznost bez sim karticka da ne ti vleci internet
-gi podeduvas osnovnite raboti i odiš kade što ti rekov vo aplikaciite, i pravis force stop na toj del..i potoa si se priklucuvas na wifi i instaliras sve so red
Za kratko ke stavam i sliki[DOUBLEPOST=1526251725][/DOUBLEPOST]Прво треба да ги најдиш каде се системските апликации..на некои телефони се во ¸¸all¸¸на некои како кај мене морад да штиклираш да ти излезат. Тоа го правиш овде:


и правиш форс стоп:


Кај мене ова успеало кај самсунг ј5 2015 после враќање на 5.1.1 Андроид да не ми прави наново апдејтирање.
Мислам дека мора да правиш првин хард ресет...а тоа е најдобро со комбинација на ¸¸volume up¸¸+¸¸power¸¸+home дугмињата. Ако одиш по менијата да го форматираш...мислам дека не прави хард ресет туку остава некои работи во телефонот.

Ако и ова непомага мора да го однесиш негде на преинсталирање
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Kako.moze da se poznae koj e kopija a koj original od mobilnite telefoni primer iphone ili samsug ??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom