Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

T

the.equalizer

Гостин
Неможам да најдам тема за оваа работа па тука ќе прашам ако знај некој..колку кошта да ѕвонеш од Македонија во Грција?
На телеком сум од мобилен ѕвонев вчера до Грција повикот траеше околу 5 секунди, наместо да ми исклучат ми се јавија кретените па прашувам да не знај некој колку може да кошта да не е некоја оѓин и пламен цена?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Неможам да најдам тема за оваа работа па тука ќе прашам ако знај некој..колку кошта да ѕвонеш од Македонија во Грција?
На телеком сум од мобилен ѕвонев вчера до Грција повикот траеше околу 5 секунди, наместо да ми исклучат ми се јавија кретените па прашувам да не знај некој колку може да кошта да не е некоја оѓин и пламен цена?
https://www.telekom.mk/megjunarodni-povici-pripejd.nspx
Зависи и на која тарифа си, како и да е на S тарифите е околу 33 ден/мин а на M/L 18 ден/мин.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Имаат ли некаков недостаток dual sim во однос на single sim телефони?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Зависи кој модел
Некои немаат 4г, послаб рам или меморија ... некои се идентични
Прaшaњетo ми се oднесувaше зa ист мoдел, сo исти кaрaктеристики штo имa верзијa сo еднa или сo две сим кaртички.

Иaкo и тoј сo дуaл ќе биде кoристен сo 1 сим.

Вo oднoс нa мрежa, перфoрмaнси, интерфејс (вo именик, пoрaки, пoвици...) имa рaзлики? Никoгaш не сум кoристел телефoн сo дуaл сим
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Прaшaњетo ми се oднесувaше зa ист мoдел, сo исти кaрaктеристики штo имa верзијa сo еднa или сo две сим кaртички.

Иaкo и тoј сo дуaл ќе биде кoристен сo 1 сим.

Вo oднoс нa мрежa, перфoрмaнси, интерфејс (вo именик, пoрaки, пoвици...) имa рaзлики? Никoгaш не сум кoристел телефoн сo дуaл сим
Исто е, само интерфејсот е минимално различен, од кој сим да ѕвониш кој да е приоритетен итн
 
Член од
9 февруари 2007
Мислења
441
Поени од реакции
61
Прво во твојот град сигурно има некој продавници кој продават/поправат телефони прашај таму.
Друго на фејзбук на страниците шо се Купи-Продај одма ќе најдеш кој средува со тоа и за некое време ке си го цитирам одговорот ке ти дадам 2-3 страници што ке ти сменат стакло/дисплеј
некни мој другар му го прати телефонот и му го средија.


drugar od skopje sum ama ne se normalni so cenive za samsung s5 baraat od 7000-do 9000denari
a na reklama 5 prodavaat zdravi mobilni po 6000denari
ima nekoe care ili???
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.611
Поени од реакции
11.154
Мислење за Мобиком? Имаат телефони со попуст, ама страв ми е да не се некои преваранти или да даваат неисправни телефони...

 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Мислење за Мобиком? Имаат телефони со попуст, ама страв ми е да не се некои преваранти или да даваат неисправни телефони...

Koj tel sakas da go zemes?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Член од
5 август 2016
Мислења
118
Поени од реакции
22
drugar od skopje sum ama ne se normalni so cenive za samsung s5 baraat od 7000-do 9000denari
a na reklama 5 prodavaat zdravi mobilni po 6000denari
ima nekoe care ili???

Е така е другар самсунг..самата марка ја носи таја цена на Купи Продај ти велам да гледаш објавуват гледам во повеќето групи како дават стакла или поправат неможам да ги најдам јас ги барав.. а друго о отвори на реклама 5 ти велам ете и таму провери за стакла ако има некој.. а цените се тие мислам пониско од такви дуќани тешко..
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.758
Дали некој го тестирал новиот Chrome Beta кој не е надградба на веќе постоечкиот туку сосема нова апликација
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Имам Самсунг с7 еџ, неколку пати го имав пикнато под вода и немаше проблем, се до вчера. Го пикнав во вода и незнам шо се деси зелен се напрај екранот, и после се исклучи и толку цркна, уште не се уклучва. Дали некој има искуство со ваква работа, шо можи да е заебано (се надевам не е матичната:unsure:)? и дали ќе поможи ориз како шо прочитав на интернет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom